Edius'ta videonun bir yerine blur veya mozaik nasıl atabilirim?

Edius - Edius'ta videonun bir yerine blur veya mozaik nasıl atabilirim? ...

emr3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emr3444

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar videonun herhangi bi yerinde kan vs. gibi sansürlenecek bir yeri sansürlemek için nlur veya mozaik atmak istiyorum ama videodaki ekranın tamamına atabiliyorum sadece videodaki belli bir kısma atmanın yolu var mıdır varsa nasıl yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 04-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tabiki var mesela elinde kanlı bir görüntü var videonun o bölümünü kesiyorsun o bölüme Region atıp effect paletten regionu çift tıklıyorsun oradan mozaiği seçiyorsunvideonun istediğin yerine ekliyorsun eğer yapamazsan daha detaylı anlatayım
Bu mesajdan alıntı yap
narsist. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narsist.

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 05-11-2009 #3
hocam bu konu benimde aklımdaydı mesela 10-15 saniye sansürlü bir yer var ve orayı nasıl kapatıcaz yani harekete göre blur efekti nasıl uygulucaz
Bu mesajdan alıntı yap

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 05-11-2009 #4
Videoyu kare kare kesmeniz lazım hemen hemen her harekete regiondan mozaik atabilirsiniz kesme işlemi edıus 3 te ctrl-D edıus 3 üzeri C tuşu
Bu mesajdan alıntı yap
narsist. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narsist.

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 05-11-2009 #5
teşekkürler hocam şahsen after efckt'tedaha rahat yapabiliyorum bu olayı ama render alması biraz sıkıntılı oluyor
Bu mesajdan alıntı yap

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 05-11-2009 #6
Sende sağol hocam o zaman bildiğinden şaşma Edius'ta videonun bir yerine blur veya mozaik nasıl atabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 05-11-2009 #7
Resimlide açıklama yapayım daha kolay yaparsınız arkadaşlar yanlız videoda bazı yerleri kapatmak zorunda kaldım sebebi ortada resimde gördüğünüz gibi kapanması gereken yeri sol tarafta kestim oraya region attım sağ tarafa region görünüyor onu çift tıkladığımızda Inside de Filter den Mosaic i seçiyorum açılan penceredeki kareli yer mozaiğin oldğu yer nereyi kapatmak isterseniz o kareyi oraya taşıyıp kapatabilirsiniz şu anda mozaik kare şekilde Elipse yi tıkladığınızda mozaik kareden yuvarlağa dönüşür

Bu mesajdan alıntı yap
emr3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emr3444

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 05-11-2009 #8
Resimlide açıklama yapayım daha kolay yaparsınız arkadaşlar yanlız videoda bazı yerleri kapatmak zorunda kaldım sebebi ortada resimde gördüğünüz gibi kapanması gereken yeri sol tarafta kestim oraya region attım sağ tarafa region görünüyor onu çift tıkladığımızda Inside de Filter den Mosaic i seçiyorum açılan penceredeki kareli yer mozaiğin oldğu yer nereyi kapatmak isterseniz o kareyi oraya taşıyıp kapatabilirsiniz şu anda mozaik kare şekilde Elipse yi tıkladığınızda mozaik kareden yuvarlağa dönüşür

çok teşekkür ederim hemen deneyeceğim

ilk denememde yapabildim çok teşekkür ederim gayet açık olmuş.
Bu mesajdan alıntı yap
emrah26_26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrah26_26

Hiç Biri / Artvin

Alt 12-02-2011 #9
Demirhanca sana çok tesekkür ederim çok saol yapabiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
aslan89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aslan89

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-11-2011 #10
hocam çok teşşekkurler çok faydalı oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları