Efendim Reklam Logo Çalışmaları

Logo Tasarımları - Efendim Reklam Logo Çalışmaları ...

kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınızı alabilir miyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
k.bakma ama olmammaış bikere hepsinde aynı fontu kullanmışsın ki reklam logosu için fazla ağır olmuş daha şık zarif font seç logolarda göze hitap etmiyo diğer reklam firmalarının logolarını incele esinlen biraz ama unutma esinlen sadece aynısı olmasın Efendim Reklam Logo Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-10-2008 #3
aslında konuyu eklerken hata yaptım özür dilerim
bunları sadece düşünce olarak sorgulamak için ekledim
yani kullanılan malzemelerin ve savunulan düşüncenin kullanılabilirliğini öğrenmek için ekledim

1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
2-Büyüteç "her küçük detayı büyüteç ile bakıyor gibi büyültüp o doğrultuda titiz iş yapıyoruz"
3-Yol, Fırça "size doğru yolu gösterecek size yön vereceğiz "

her 3 logoda e harfi kullanılacak
efendim reklam & organizasyon yazısına fontuna vs. takılmayın
ben onları öylesine yazdım
sadece mantıksal anlamda yorum istiyorum sizden
saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2008 #4
Açıkçası mantıksal yorum için buna uygun gözle görünür,hissedilir bir takım argümanlar olması gerekir.Eğer siz bu açıklamaları yapmasaydınız bir çok kişi bunları sanırım anlayamayacaktı.Düşünce biçiminiz güzel ama uygulama kısmı zaten en zor olan kısım.Düşüncelerinizi çalışmanıza aktarırken daha özenli daha seçici olmalısınız diye düşünüyorum.
"1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
Bu mesajı vermek adına amblemi hedef tahtası gibi göstermemelisiniz.Bu artık kalıplaşmış bir düşünce.Ayrıca okların birleştiği yer boş bir çemberin içi...Bu pek etkili bir mesaj olmayabilir.
2-Büyüteç "her küçük detayı büyüteç ile bakıyor gibi büyültüp o doğrultuda titiz iş yapıyoruz"
Şeklin içinde sadece bir büyüteç var ama herhangi bir detayı bir ayrıntıyı ne büyütmüş ne açıkça göstermiş.Sadece var o kadar...Etkisi sadece "olmak" olan bir detay kimsede bir etki bırakmayabilir.
Fırçanın bir yol gösterdiğini düşünmüyorum. Zira yer,yön göstermek için kullanılan bir çok şekil var zaten.Bir firmayı doğru yola götürdüğünüze inandırmak için daha net daha belirgin bir doğrultuda hedefleriniz olduğunu göstermelisiniz.Bunun adına daha kararlı bir duruş demeliyiz sanırım.
Daha iyi çalışmalarınız için kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 10-10-2008 #5
Açıkçası mantıksal yorum için buna uygun gözle görünür,hissedilir bir takım argümanlar olması gerekir.Eğer siz bu açıklamaları yapmasaydınız bir çok kişi bunları sanırım anlayamayacaktı.Düşünce biçiminiz güzel ama uygulama kısmı zaten en zor olan kısım.Düşüncelerinizi çalışmanıza aktarırken daha özenli daha seçici olmalısınız diye düşünüyorum.
"1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
Bu mesajı vermek adına amblemi hedef tahtası gibi göstermemelisiniz.Bu artık kalıplaşmış bir düşünce.Ayrıca okların birleştiği yer boş bir çemberin içi...Bu pek etkili bir mesaj olmayabilir.
Şeklin içinde sadece bir büyüteç var ama herhangi bir detayı bir ayrıntıyı ne büyütmüş ne açıkça göstermiş.Sadece var o kadar...Etkisi sadece "olmak" olan bir detay kimsede bir etki bırakmayabilir.
Fırçanın bir yol gösterdiğini düşünmüyorum. Zira yer,yön göstermek için kullanılan bir çok şekil var zaten.Bir firmayı doğru yola götürdüğünüze inandırmak için daha net daha belirgin bir doğrultuda hedefleriniz olduğunu göstermelisiniz.Bunun adına daha kararlı bir duruş demeliyiz sanırım.
Daha iyi çalışmalarınız için kolay gelsin.
hmmm aslında dedikleriniz çok mantıklı
ilk defa içinde bu kadar düşünce olan bir logo yapıyorum
tabi uygulamadaki eksiklikler bu doğrultuda gayet doğal
bahsettiğiniz detayları göz ardı etmeyeceğim
tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
yasemin özbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasemin özbek

Grafiker / Hatay

Alt 10-10-2008 #6
efendım yazısının fontunu degıstırırsenız eminim çok guzel bişe ortaya cıkacaktır.
düşünce olarak sorgular isek mantıklı ama estetık guzellıgıde onemlı.yanı duşuncenın guzellıgı yanında tasarımda cok guzel olmalı kı insanlar tasarım guzel olduğu için logoya baksın sonra anlatılanı anlasın.paylasımıız için çok tesekkurler hasan bey.
çokkkkkkk guzel bısey yapabılecegınızden hıc kuskum yok.yetenegınıze guvenıyormEfendim Reklam Logo Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 10-10-2008 #7
efendım yazısının fontunu degıstırırsenız eminim çok guzel bişe ortaya cıkacaktır.
düşünce olarak sorgular isek mantıklı ama estetık guzellıgıde onemlı.yanı duşuncenın guzellıgı yanında tasarımda cok guzel olmalı kı insanlar tasarım guzel olduğu için logoya baksın sonra anlatılanı anlasın.paylasımıız için çok tesekkurler hasan bey.
çokkkkkkk guzel bısey yapabılecegınızden hıc kuskum yok.yetenegınıze guvenıyormEfendim Reklam Logo Çalışmaları
çok mersi efendim (efendim reklam :P )
sizden böyle yorumlar almak ne kadar güzel (cvb: sizin kadar güzel Efendim Reklam Logo Çalışmaları )

şaka bir yana gerçekten sağol yasemin
geliştirmeye çalışıyorum kendimi
eminim yakında daha güzel işler çıkacaktır
Bu mesajdan alıntı yap
yasemin özbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasemin özbek

Grafiker / Hatay

Alt 10-10-2008 #8
ayyyyyyy ne dmek benım için sizin çalışmalarınıza yorum yapmak bi zevk.teşekkur ederım
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 10-10-2008 #9
mantıksal anlamda evet iyi seçimler yapmış olabilirsin ama önemli olan düşündüklerini ne kadar belirgin hoş ve hitap edici yansıtman bana göre düşündüklerini iyi yansıtamamışsın :s

saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
emmune isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emmune(26)

Grafiker / Isparta

Alt 10-10-2008 #10
slm hasan bey ben yasminin staj arkadaşı logoların gerçekten güzel umarım dahada iyi işler çıkarırsın efendim fontu iyi durmamış onu degiştirsen daha iyi olucağına inanıyorum Efendim Reklam Logo Çalışmaları)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
Çalışmaları, efendim, logo, reklam