ekranda gezen bir garip nokta

Donanım Rehberi - ekranda gezen bir garip nokta ...

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman değil ama bazen ekranımın üstünde minicik bir nokta geziyor. Rengi siyah ve gerçekten bir nokta! Aklınıza değişik espriler gelmesin ayakları yok, bölünerek de çoğalmıyor ... Ve sanki bilinçli olduğu izlenimini uyandıran ekran üzerindeki manevralarıyla dikkat çekiyor. Bu nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 04-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
LCD monitör kullanıyorsan başın sağolsun deniz ekranda gezen bir garip nokta milyonlarca pixelinden biri ölmüşekranda gezen bir garip nokta
Genelde LCD monitörlerde rastlanan bir durum siyah noktacılar, bazı renklerde görünür, bazılarında görünmez.Tabi ekranında ölü pixel olup olmadığını kesin anlayabilmek için bazı yardımcı programlar olduğunu duymuştum.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #3
LCD mi? ekranda gezen bir garip nokta CDR benim ekranım. Canım pixelllerimden biri hala ölmüş olabilir mi? Şu an yok mesela gezmiyor o nokta.
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 04-12-2008 #4
Zaten ölü pixeller herzaman gözükmez, adı üstünde ölü ekranda gezen bir garip nokta
Pixellerine ilgi göstermessen öyle bi anda gidiverir işteekranda gezen bir garip nokta neyse bari daha milyonlarca var, onlara bari iyi bak, ara sıra dertlerini dinle, birlikten kuvvet doğar diye gaz falan verekranda gezen bir garip nokta
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #5
Ölü piksel... Çok ürkütücü olsa da, ben ona sevimli hayalet; piksel deyip eğlence katarım artık. Ruh çağırmak isteyen olursa hazır var bende ekranda gezen bir garip nokta Neyse bir arkadaşım bana özelden ekran çok ısındığı için yanıyor olabilir dedi. Bu şüpheli piksel ölümü gerçekten bilinçsizce işlediğim bir cinayet olabilir. Neyse ki Ceza Hukuku'nda yeri yok bu cinayetin....Pc'lerin arada bir dinlenmesinde fayda var. Benimki 24 saate yakın açık kalıyor. Gerçekten aşırı ısınma olabilir. Bu da uyarı olsun bakalım benim gibilere...
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #6
ölü pixel .. pixelence özelliğini kaybedince verdiği sabit beyaz noktadır.arkada çalışan transistor yanmıştır ama bildiğim kadarıyla birden fazla oluncaya kadar garanti kapsamına girmiyor ekranda gezen bir garip nokta ancak seninkisi hareketli olunca ölü pixel diyemeğiz ekranda gezen bir garip nokta ölü hareket edermi ya ekranda gezen bir garip nokta
ısınmadan dolayı renklerin körleşmesi derler özellikle kenarlada belirgindir. Tabi hayalet deyimi buna uygun sanırım ekranda gezen bir garip nokta
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #7
İlla bir şeyler yandı pc de yani... İyimser biri aranıyor, korkutmayın beni!!!
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 04-12-2008 #8
efoja o senin ruh ikizin çok küçük bi şekilde melek olarak seni takip ediyor (yeteri kadar iyimser oldummuekranda gezen bir garip nokta)
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 04-12-2008 #9
Ona ölü pixel diyoruzekranda gezen bir garip nokta(Teknoloji gelişti ya ölüler bile hareket ediyorekranda gezen bir garip nokta...)Oradaki noktacık bozulmuş anlamına gelir yani renk değiştirme yetenegi kaybolmuştur.Herşeyin ömrü oldugu gibi onun da kısa bir ömrü var, vakti dolmuş napalım.ekranda gezen bir garip noktaAllah rahmet eylesin...Her son gibi buda kaçınılmaz bir son olmuş...Geride kalan pixellere sağlık dilemekten başka yapılacak birşey yokekranda gezen bir garip noktaİyi bak deniz abla onlarıda kaybetmeyelim...Çok yorma Pc' yi biraz tatil yapsınlar, birşey olmazekranda gezen bir garip nokta
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2008 #10
Canım pixelim, kimbilir bana neler yansıttı... Elveda...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, ekranda, garip, gezen, nokta