Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak.

Edius - Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak. ...

MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 01-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki örnek Requiem for a Dream filminden.Bu tip görüntülere film içinde sıkça rastlanıyor.4 farklı video,4 farklı bölmede oynatılıyor.Videoların kalitesini bozmadan 2,3,4 veya daha başka türlü bölme nasıl yapılır ? Bazı dizilerde de (Avrupa Yakası) telefon konuşma sahnelerinde rastladığımız ekranın 2'ye bölünmesi hangi menüden yapılır ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 01-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İnanamıyorum fotoğraf uçmuş.Fotoğrafta dediğim şeyi tanımlayan bir ekran görüntüsü vardı.Sağlık olsun.

En iyisi afişi eklemek sanırım. : S

Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 01-02-2010 #3
dostum bunu yazmak sanırım biraz uzun olacak eğer olsun ben okurum ve anlarım dersen yazarak anlatmaya çalışayım Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak.)

not: 3d picture in picture seçeneği sana yardımcı olur bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 02-02-2010 #4
Abi Merhaba,
elbette büyük bir keyifle okurum ancak ben hergün buradayım.Senin işin olmayan,müsait olduğun bir gününde yazabilirsin.Acelesi yok.Ben bu tekniği öğreneyim.Yarın olur,Şubat ayı sonu olur hiç farketmez.
Teşekkür ederim. : )
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 02-02-2010 #5
tamam dostum müsait olduğumda yazacağım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
AYDINS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AYDINS

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-02-2010 #6
Ben de bu bilgiden çok yararlanacağım, lütfen yazın...Şimdiden çok teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(37)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 03-02-2010 #7
ben kısaca anlatayım Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak. videoları alt alta doldur sıraylay 3d picture in picture at sonra effect marker dan tıkla 3d picture in picture yi videoyu küçült ve ekranın istediğin yerine koy diğerlerinede aynı uygulamayı yap bu kadar basit Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak.
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 03-02-2010 #8
Abi teşekkür ederim ancak o 3D picture in picture seçeneğini bulamadım.timeline'daki video parçacığına sağ tıkladım yok.Efektler arasında aradım yok.Üst menüde aradım yok.Nerede bu picture in picture ? : ))) Belki sürekli kullandığım bir şeydir ama yerini ezbere bilmediğim için ekran bana baktı,ben ekrana baktım. : )
Bu mesajdan alıntı yap
demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(37)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 04-02-2010 #9
Manü paletinde Keyers'in içinde Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak.
Bu mesajdan alıntı yap
AYDINS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AYDINS

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-02-2010 #10
Demirhanca, çok sağol... bir soru; sesteki rüzgar uğultusu, mikrofon kayması vb. istenmeyen sesleri temizlemek imkanı varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links