el cevap:arapça yazı vs.word den corele sorunsuz aktarım ve bir sitem

Corel Draw - el cevap:arapça yazı vs.word den corele sorunsuz aktarım ve bir sitem ...

Konu Kapatılmıştır

Alt 17-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

önce konuya bir sitemle başlıycam.arkadaşlar ben bir hocayım hani şu cami kurs hocaları varya ondan. bizim meslekte de adamı çıkar 2 veya 3 tane kitap okur sonra ben allame oldum diye fetva sallamaya başlar.zannederki herşeyi biliyom.ama gerçekten ehline sorduğumda (10-15 sene okumuş 40 senedir de okutan)bir bakalım inceleyelim diye cevap alıyom.hayran kalıyom o insana işte asıl hoca bu. bu site olsun başka siteler olsun insanlar bu işi profesyonelim diye üstleniyo ama sorduğum bir soruya bile cevap bulamıyorum.bende birkaç senedir kullanıyorum.eğer bununla üstad olunuyosa bende üstadım.(ne işin var bu sitede derseniz arapça kitaplar hazırladığım için bazı sorunlara cevap aramak için).özetle kendimizi büyütme yapmıyalım arkadaşlar özelliklede site yöneticisi arkadaşlar çıkar dersinizki bu konu ile daha önce karşılaşmadık inceleyelim çözebilirsek söyleriz cevabını(ama nerde sağolsun birkaç duyarlı arkadaş cevap yazmaya çalıştı ama )sorunu ben hallettim ama başka sorun doğdu.

cevap:servis pak ları kuruyosunuz text alanı açıp farklı yapıştır seçeneği ile yapıştırıyosunuz artık word den sorunsuz olarak yapışıyor.ama xp için geçerli.

soru:vista da bu olmuyo acaba pak larmı uyumlu değil yoksa başka bir sebebimi var.şöyleki allah yazısını الله
yapıştırdığımda sadece arial fontunda sorun olmuyo ama diğer fontlara çevirdiğimde allah yazısı ا harfine dönüyo.işin ilginci arkadaşlar sadece allah yazısında oluyo başka yazıda değil. xp de olmayan bu şey neden vistada olur arkadaşlar. fontun tamamında olsa neyse diycem ama sadece bir allah yazısında oluyo. alın size bir cevap bir soru.yardımlara şimdiden teşekkür.(islami konularda da bildiğimi paylaşmak bilmediğimi araştırmak görevimdir)
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 17-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
size çözümü önceki açtığınız topikte bildirmiştim. Uzun yıllardır sorunsuz kullandığım yöntem olan (hazırladığım onlarca arapça etikette) Al-Rassam programı ile yazıp corel programına aktarmak hem kolay hem de sorunuz bir yöntem.
Alt 17-01-2008 #3
arkadaşım 600 sayfa kuranı neden başka programdan corele alayımki.kendi çözümü varsa önce onu tercih ederim.zaten çözümü de var .sadece vista da allah kelimesinde problem var onunda çözülceğine inanıyorum.saydılar

N/A1(36)

Alt 17-01-2008 #4
pdf formatına çevirip corele atmayı deneyebilirsiniz...
Alt 17-01-2008 #5
tabiki bu tür yöntemler var ama kardeş dedimya kendi içerisinde bir kelimelik çözümü kalmış ve inanıyorumki ufak bir ayarla halledilcektir.tabi ilgilenen olursa

N/A1(36)

Alt 17-01-2008 #6
çözümü bilen varsa muhakkak yardımcı olacaktır.
sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 17-01-2008 #7
hocam isterseniz vista yerine xp kullanmayı deneyebilirsiniz zaten vistanın o kadar üstün özellikleri mevcut değil xp ye göre ayrıca dini araştırmanızada sevindim burdan sorun olmazsa size kendi yaptığım daha doğrusu gaziantepte çalışırken yaptığım bir sitenin adresini vermek istiyorum ***************mutlaka bahri hocamla aranızda paylaşacak şeyler vardır
Alt 17-01-2008 #8
evet arkadaşım siteye bir göz attım inşallah tanışırız da yakında.bende 2 bilgisayar var dizüstüne xp kurulu ana bilgisayar vista.ikisinide kullanıyorum.zaten sistem değiştirmekten gına geldi bundan sonrada böyle kalır heralde.benim sorun büyük değil sadece bir kelimenin yazılışı neden değişir onu bulcaz.ilginç birşey.selamlar
sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 17-01-2008 #9
aleykümselam hocam inşallah sorununa çare bulursun türkçe olsa pdfye filan çevirmeden metin belgesine at ordan corele kopyala dicem ama arapça yazıyla hiç işim olmadı isterseniz deneyim ben türkçe yazılarda bu yöntemi kullanıyorum corele atıcam yazıyı önce metin belgesine atıyorum ondan sora corele atıyorum hiç bi sorun çıkmıyo belki olur sadece bir fikirdi tam bilemem
Alt 17-01-2008 #10
metin belgesinden kastın not defteri veya wordpad ise onları denedim sonuç aynı.zaten arkadaşlar denesin diye özellikle yazılardan arapça bölüm gönderiyorum ki banada sağlıklı sonuçlar söylesinler.zahmet vermek istemem ama bundan kastım acaba bende veya benim sistemimdemi bir sorun var onu bulabilmek.özelliklede coreli vista ile kullanan arkadaşlar bunu bir deneyip cevap yazarlarsa çok makbüle geçecek.sadece şu besmeleyi deneseniz yeter بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمِ saygılar.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
cevaparapa, yaz, vsword, den, corele, sorunsuz, aktarm, bir, sitem