El yapımı cintiq

Grafik Tablet Kullanım Alanları - El yapımı cintiq ...

El yapımı cintiq
mash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mash(43)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm lar,
Büyük ihtimalle bu siteye üye olan hiç kimsenin benim olmasını istemiyorum demeyeceği bir ürün olan Wacom firmasının Cintiq ürününü evde üretmek için çıktık bir yola.

Bu yola çıkmamdaki en büyük etken ve cesaretlendirici olan yer www........com ( adminler izin verirse yazarım) isimli sitedir. Aynı zamanda diğer kullanıcılarında buırada değişik bir çok uygulaması mevcuttur.

Başlamadan önce şunu belirtmek isterimki; resimlere bakınca çok kolaymış gibi gelen ama yaparkende bir o kadar zor bir iş oldu benim için.

şimdi ben ne yaptım sizlerle bunu paylaşmak istiyorum. Önce malzeme listesi:

wacom INTOUS3 ptz930 9x12" a4 boyutta olandan
sony sdm-s53 15" monitor ( içinden LG markalı LM150X06 ürün numaralı panel çıktı )
lg nin bir masaüstü hoparlör seti ( burda wacom dan öne çıktım :smile: )
tanıdık bir marangoz
tanıdık bir boyacı
bant,şeffaf plastik,vida, civata, v.s

önce lcd mizi söküp panele kadar dağıttıktan sonra masamıza yatırırız.
El yapımı cintiq

sonra açıkta lcd mizin bağlantılarını yapıp ilk denemelerimizi yaparız

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq
.................................................. ..................................................

denemelerimle ilgili olarak bu forum olayını hiç düşünmediğimden resimler biraz eksik ama yinede çekmişim işte....

çıplak haldeki lcd mize kendi orjinal lambalarını takıyor ve etrafını siyah bantla kapatıyoruz. Siyah bant ışık sızıpta ziyan olmasın diye.

El yapımı cintiq
.................................................. ..................................................

denemelerden olumlu sonuçlar alınca kasa yapımına geçtim..
Kasamı kendime göre yeniden tasarlamak istedim çünkü sağ elimi kullandığım için sağ taraftaki sürgülü düğmeyi ve 4 tane daha kısa yol tuşunu kaybetmek istemiyorudum. Ayrıca wacom un kendi kasalarıda bana hep basit gelmiştir. Bilemiyorum beğenen varsa belki denerse görürüz.

Kasamı mdf den yapıyorum. Yapıyorum derken abrtmayalım bir arkadaşım yapıyor bende şöyle olsun, böyle keselim diyorum. Bu çalışmalar sırasında zarar görmesin diye lcd mizi bantladık.

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

Lcd ve wacom un kalibrasyonunu yaptıktan sonra yerinin sabitlenmesi için ufak plastik yükseltiler kullandım.

El yapımı cintiq

ve mdf nin yapım aşamalarından bazı görüntüler.

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

dış kasanın ön yüzünün yani kullanacağım bölümün tam bitmemiş hali

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

asıl boya atılmadan önce astar niyetine 1 boya attık.
Sorun olmadığını görmek lazımdı.
Lcd nin elektronik parçalarını ve kendi eklediğim usb ve hoparlör sistemi içinde bağlantıların yerlerini belirlemek için bir ön taoplama yapalım dedim. Bu toplama sırasında ayrıca bağlantıların dışarı çıkan kısımlarının işçiliğinide hallettik.

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

herşey düzgündü bir sorun yoktu...
bitince nasıl görünecek merak edenler için, boyasız hali

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

şimdi sıra boyada bu akşam boyandı ve verniği atıldı. İnşallah yarın alıp toplamaya başlicam. şlem bittikten sonra da test videolarını sizinle paylaşmaya devam edicem. Şimdilik görüşmek üzere.

mashtiq TURKEI version...:smile:

El yapımı cintiq
.................................................. ..............................

yan taraftaki hoparlör, ses ve lcd nin kontrolleri...

El yapımı cintiq
.................................................. ................................

diğer taraftaki hoparlör ve power düğmesi

El yapımı cintiq
.................................................. .................................

wacom un üzerinde sağ ve solda bulunan sürgülü düğmeler ( çizgili bölümlerin altında gizli ) ve kısa yol butonları toplam 8 adet. Sağ elimi kullandığım için hepsini sol taraf aldım.

El yapımı cintiq
.................................................. .....................................

ve MASHTIQ komple görünüm.

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq

El yapımı cintiq
.................................................. ......................................

kullanım anındaki videolarını çektim ama bir şekilde imagashack yada youtube a upload etmeyi beceremedim. biter bitmez onlarıda ekliicem...

Teşekkürler....

grafikerler net için mastiq....

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

omerayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerayar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Abi seni görsem elini öperdim.Helal olsun El yapımı cintiq
Bu mesajdan alıntı yap
Badem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Badem

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 29-06-2009 #3
tebrikler mükemmel
Bu mesajdan alıntı yap
x-ir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

x-ir(35)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-06-2009 #4
cesaret ister doğrusu
tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
madarin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madarin

Karikatürist / İstanbul

Alt 30-06-2009 #5
basınç hassasiyeti olmasada monitörünüzü hatta plazma tv nizi ve hatta duvara yansıtılan projeksyon görünüzü led li bi kalem sayesinde cintiq ekranı gibi kullanabiliryorsunu sadece nintendo wii kumandası( sadece kumanda konsol değil ve ucuz sayılır bu aparat) ve kızıl ötesi kalem zaten bunun yapımınıda anlatan bi sürü video bulursunuz . konu hakkındaki videolara ulaşmak için youtubede cintiq alternative veya wiiroute diye aratmanız kafi
Bu mesajdan alıntı yap
fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-06-2009 #6
Üstad ellerine sağlık.
Mükemmel, harikulade bi çalışma olmuş.
Azmin zaferi diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
xxxgarezxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xxxgarezxxx

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 06-07-2009 #7
Güzel ama tablet aynı galiba.Tablete yeni bir özellik eklenseydi eğer tamam derdim.Ama galiba bu tabletin çerçevesini değiştirdiniz öyle değil mi?Ama çok harikulade olmuş bu çerçeve ile.
Bu mesajdan alıntı yap
mash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mash(43)

Hiç Biri / İstanbul

üzgünüm....

Alt 06-07-2009 #8
Güzel ama tablet aynı galiba.Tablete yeni bir özellik eklenseydi eğer tamam derdim.Ama galiba bu tabletin çerçevesini değiştirdiniz öyle değil mi?Ama çok harikulade olmuş bu çerçeve ile.
lcd si olmayan bir tableti lcd üzerinden çizim yapılır hale getirdim...

ortalama 1200tl ye satılan bir aleti yine ortalama 5.000tl ye satılır bir alete dönüştürdüm...

ayrıca hoparlör çıkışı yoktu onuda ekledim ( wacom firmasından farklı olarak...:smileEl yapımı cintiq

hala tatmin olmadıysanız.. üzgünüm elimden gelen budur.....

yada yapılanı anlamadınız. bu durumdada da yapacak bi şey yok zaten....

teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 06-07-2009 #9
lcd si olmayan bir tableti lcd üzerinden çizim yapılır hale getirdim...

ortalama 1200tl ye satılan bir aleti yine ortalama 5.000tl ye satılır bir alete dönüştürdüm...

ayrıca hoparlör çıkışı yoktu onuda ekledim ( wacom firmasından farklı olarak...:smileEl yapımı cintiq

hala tatmin olmadıysanız.. üzgünüm elimden gelen budur.....

yada yapılanı anlamadınız. bu durumdada da yapacak bi şey yok zaten....

teşekkürler....
yerinde olsam bu tasarımı wacomla paylaşırdım siz yapamamışsınız ben yaptım der gibi El yapımı cintiqEl yapımı cintiq bravo türk aklı diyesim geldi zaten çok severiz radyodan fln bişeyler icat etmeyi El yapımı cintiq) gerçekten tam bi TÜRK İŞ El yapımı cintiq))))))) elinize emeğinize sağlık

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2009 #10
ne yazacağımı bilemiyorum mükemmelsiniz gerçekten büyük bi başarıya sahipsiniz bu yayımladıklarınızı bence elektronik firmalarınada gönderiniz sizin için iyi kapılar açılabilir :artipuan: :alkis:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları