elanVİTAL 2. Logo Çalışması

Logo Tasarımları - elanVİTAL 2. Logo Çalışması ...

BaranK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BaranK

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınızı bekliyorum.
Eksiklerimi veya güzel durmayan yerleri söylerseniz çok mutlu olurum elanVİTAL 2. Logo Çalışması
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dvrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dvrN

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şimdi tasarımı bir yana bırakalım soru burada şu: Logo yapıyorsak şirketi simgeleyecek bir tasarım nerede? Sadece yazı yazmak logo olmaz bence. Zaten bu bölümde logo nedir neden yapılır yazısını okursak herşeyi anlarız. Bir simge olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap

BaranK

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #3
Şimdi tasarımı bir yana bırakalım soru burada şu: Logo yapıyorsak şirketi simgeleyecek bir tasarım nerede? Sadece yazı yazmak logo olmaz bence. Zaten bu bölümde logo nedir neden yapılır yazısını okursak herşeyi anlarız. Bir simge olmalı.
Elan Vital, felsefede yaşayanları ölülerden ayırma anlamına gelir. Bundan ötürü elan yazısında eğik ve soluk bir renk tercih ettim. Daha sonra VİTAL'i yaşayanlar olarak ayırdım ve pozitif olarak mavi rengi ve play simgesini kullandım. En sondaki ok ise hep ileriye lafını simgelemektedir.

Yorumun için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

dvrN

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #4
Elan Vital, felsefede yaşayanları ölülerden ayırma anlamına gelir. Bundan ötürü elan yazısında eğik ve soluk bir renk tercih ettim. Daha sonra VİTAL'i yaşayanlar olarak ayırdım ve pozitif olarak mavi rengi ve play simgesini kullandım. En sondaki ok ise hep ileriye lafını simgelemektedir.

Yorumun için teşekkürler.
Hımm anladım. İşte herkes o anlamı bilemeyeceği için sorun olacak o yüzden. Ellerinize sağlık :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

BaranK

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #5
Hımm anladım. İşte herkes o anlamı bilemeyeceği için sorun olacak o yüzden. Ellerinize sağlık :rofl:
Yoldan geçen bir insan logonun anlamına bakmaz herhalde elanVİTAL 2. Logo Çalışması İsmin anlamını bilirlerse zaten logodaki anlamı da anlayacaklardır.
Bu mesajdan alıntı yap

dvrN

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #6
Yoldan geçen bir insan logonun anlamına bakmaz herhalde elanVİTAL 2. Logo Çalışması İsmin anlamını bilirlerse zaten logodaki anlamı da anlayacaklardır.
Hımm mesela ben yoldan geçerken bu logoyu görsem bence bunların logoya ihtiyacı var derim. Ama anlamı bilsem derin bir anlamı var. Çünkü felsefeye önem veren biriyim.
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 21-10-2011 #7
eline sağlık . logo yu geçiyorum, anlamı daha güzel..elanVİTAL 2. Logo Çalışması ne mutlu ki herkes anlayabilse..elanVİTAL 2. Logo Çalışması))
Bu mesajdan alıntı yap
adams43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adams43

Hiç Biri / Antalya

Alt 21-10-2011 #8
Belki dvrn bize "arçelik" logosunun arçeliği nasıl simgelediğini söyleyebilir.

veya "ikea" veya "nikon" v.s.

Bence logo bazen sadece yazı bile olabilir. Bir firmanın kendini sadece logosuyla temsil etmesi söz konusu değil. Firmanın kurumsal kimliğinin bütünü bu algıyı oluşturuyor. Tabii marka bilinirliği ve reklam bunları destekleyen tüm bu algıların logodaki anlamların oturmasını sağlayan şeyler.

Vel hasılı benim kanımca logonun sanatsal olarak güzel ve ilk görüldüğünde insan beyninde karmaşaya yol açmayacak şekilde hazırlanmış "ÖZGÜN" bir çalışma olması yeterlidir. Ona firmanın tüm misyon ve vizyonunun yüklenmesi gerekmez. İlk bakışta anlam verilemese bile insanın içinde merak uyandırması da bir artı olabilir.

Ben logonuzu genel oalrak beğendim. play simgesi logoya göre küçük kaldığını düşünüyorum.Renkler ve sondaki ok da bence güzel. Ellerinize sağlık. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

BaranK

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #9
Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap

dvrN

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2011 #10
Belki dvrn bize "arçelik" logosunun arçeliği nasıl simgelediğini söyleyebilir.

veya "ikea" veya "nikon" v.s.

Bence logo bazen sadece yazı bile olabilir. Bir firmanın kendini sadece logosuyla temsil etmesi söz konusu değil. Firmanın kurumsal kimliğinin bütünü bu algıyı oluşturuyor. Tabii marka bilinirliği ve reklam bunları destekleyen tüm bu algıların logodaki anlamların oturmasını sağlayan şeyler.

Vel hasılı benim kanımca logonun sanatsal olarak güzel ve ilk görüldüğünde insan beyninde karmaşaya yol açmayacak şekilde hazırlanmış "ÖZGÜN" bir çalışma olması yeterlidir. Ona firmanın tüm misyon ve vizyonunun yüklenmesi gerekmez. İlk bakışta anlam verilemese bile insanın içinde merak uyandırması da bir artı olabilir.

Ben logonuzu genel oalrak beğendim. play simgesi logoya göre küçük kaldığını düşünüyorum.Renkler ve sondaki ok da bence güzel. Ellerinize sağlık. Kolay gelsin.
Elbette söyleyebilirim. Simgelemekten kastım şuydu: Arçelik logosundaki o eğik kareyi nerede görseniz Aaa bu arçelik! diyebilirsiniz. Ben bunu kastetmiştim. Ben tasarıma zaten bir şey söylemedim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları