elif ba fontu arıyorum

Fontlar - elif ba fontu arıyorum Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar çocuklara elif ba dediğimiz arap alfabesini öğretmeyi amaçlayan bir oyuncak tasarlıyorum.Bana latin alfabesinin 29 harfini nasıl kağıt üzerine çıktı alıp boyu eni üzerinde fikre sahip oluyorsam arap ...

elif ba fontu arıyorum
hocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hocca

Eğitimci / Zonguldak

elif ba fontu arıyorum

Alt 30-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar çocuklara elif ba dediğimiz arap alfabesini öğretmeyi amaçlayan bir oyuncak tasarlıyorum.Bana latin alfabesinin 29 harfini nasıl kağıt üzerine çıktı alıp boyu eni üzerinde fikre sahip oluyorsam arap alfabesinin de kağıda çıkarabileceğim bir fonta ihtiyacım var.Ardağım olabildiğince sade bir font harfin orjinalini kesinlikle bozmayacak deforme etmeyecek klasik bir font.İnşallah hayırlı bir işin için kolları sıvadık.Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enzoryer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enzoryer

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yanlız bu fonta uygun bi klavye olması gerektiğini düşünüyorum harflerin karşılıgını Q klavyede bulmak çok zor bu konuda bilgisi olan arkadaşlarda yardımcı olurlarsa işiniz daha kolay olur
Bu mesajdan alıntı yap
hocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hocca

Eğitimci / Zonguldak

Alt 30-06-2014 #3
kardeşim ilgine teşekkürler.Ancak klavye sorun değil sadece fontun adı önemli klasik ve harfin orjinalini bozmayan bir font olsun yeter.İllaki forumda bilgisi olanlar vardır, inşallah doğru kaynağa ulaşırım.
Bu mesajdan alıntı yap
mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 30-06-2014 #4
kardeşim ilgine teşekkürler.Ancak klavye sorun değil sadece fontun adı önemli klasik ve harfin orjinalini bozmayan bir font olsun yeter.İllaki forumda bilgisi olanlar vardır, inşallah doğru kaynağa ulaşırım.
yani sen latin olarak yazacaksın ama arapça yazacak öylemi istiyorsun
Bu mesajdan alıntı yap
mudes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mudes(32)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 30-06-2014 #5
enzoryer aslinda dogru yazmis

sen font olarak istiyorsun ama o fontu hangi klavye ile yazmayi düsünüyorsun
online arapca klavye ile kopyala yapistir mantigi kullanip yapmak en kolay yolu

zaten klavyedeki font en yalin ve düz font olur herzaman
onu yapamam diyorsan en basiti alfabe listesini arattirir bulursun wikipediadan felan

sana lazim olan sadece elifba ise bu mantik yeterli olacaktir gerisi sana kalmis fonta felan gerek yok yani
Bu mesajdan alıntı yap