elma (ilk denemem)

İllüstrasyon Çalışmaları - elma (ilk denemem) Sponsorlu Bağlantılar bu alanda ilk denemem hocalarımızın affına sığınarak yayımlıyorum amacım hatalarımı ve hangi yolları izlememi öğrenmek ve daha iyisine ulaşmak özellikle Cahit Hocadan bekliyorum yapmam gerekenleri... iyi forumlar... çalışma ...

elma (ilk denemem)
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

elma (ilk denemem)

Alt 02-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bu alanda ilk denemem hocalarımızın affına sığınarak yayımlıyorum amacım hatalarımı ve hangi yolları izlememi öğrenmek ve daha iyisine ulaşmak özellikle Cahit Hocadan bekliyorum yapmam gerekenleri... iyi forumlar...

elma (ilk denemem)

çalışma cs3 de hazırlanmıştır ve örnek bir görsel kullanılmıştır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 02-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim kendi adıma.İlk denemem demişsiniz bunu göz ününe almak gerek bence zaten ilk başlarda 10 tanede yapsanız ilkmiş gibi olur,kendimden biliyorum.Bi önce güzel yaptığınız çalışmadan sonra yaptığınız çizim daha kötüde olabiliyor o yüzden acemilik sürecini atlatabilmek önemli olan.Açıkçası bende bu işi çok iyi bilmediğim için çok detaylı yorum yapamıcam ama gördüğüm kadarıyla üst kısımda biraz blur kullanılmış gibi orayı biraz daha keskin yapabilirdiniz ve ışık,gölge olayıda biraz düzeltilebilir.Gördüklerim bunlar,ellerinize sağlık ama eminim yaparken çok keyif almışsınızdır o yüzden de devamının geleceğini tahmin ediyorum İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
superclarkie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

superclarkie(35)

Ressam / İstanbul

Alt 03-03-2009 #3
hımm ne desem şimdi bu elmaya bi düşünelim

1. elmadaki sarı benekler yapılırken düşünülmesi gereken son şeydir..
2. neden drop shadow kullandın onu anlamadım.. duvarda asılı resim gibi durmuş
3. elma formunu algılamakta biraz zorluk çektim ..yani tamam elma ama .. form olarak eksikler var yuvarlak ve sap kısmındaki boşluk varla yok arasında
4. kara kalem denemeleri yap herşeyden önce programlar sadece araçtır..temel sağlam olmalı..
Bu mesajdan alıntı yap

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2009 #4
Öncelikle bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim kendi adıma.İlk denemem demişsiniz bunu göz ününe almak gerek bence zaten ilk başlarda 10 tanede yapsanız ilkmiş gibi olur,kendimden biliyorum.Bi önce güzel yaptığınız çalışmadan sonra yaptığınız çizim daha kötüde olabiliyor o yüzden acemilik sürecini atlatabilmek önemli olan.Açıkçası bende bu işi çok iyi bilmediğim için çok detaylı yorum yapamıcam ama gördüğüm kadarıyla üst kısımda biraz blur kullanılmış gibi orayı biraz daha keskin yapabilirdiniz ve ışık,gölge olayıda biraz düzeltilebilir.Gördüklerim bunlar,ellerinize sağlık ama eminim yaparken çok keyif almışsınızdır o yüzden de devamının geleceğini tahmin ediyorum İyi çalışmalar.
teşekkürler evet yeni birşeyler yapma keyif veriyor aynı zamanda öğrenmek güzel her zaman üst kısımı bende beceremediğimi düşündüm elma (ilk denemem)

hımm ne desem şimdi bu elmaya bi düşünelim

1. elmadaki sarı benekler yapılırken düşünülmesi gereken son şeydir..
2. neden drop shadow kullandın onu anlamadım.. duvarda asılı resim gibi durmuş
3. elma formunu algılamakta biraz zorluk çektim ..yani tamam elma ama .. form olarak eksikler var yuvarlak ve sap kısmındaki boşluk varla yok arasında
4. kara kalem denemeleri yap herşeyden önce programlar sadece araçtır..temel sağlam olmalı..
teşekkür ederim ama karakalem konusunda sıfıra yakınım elma (ilk denemem) yinede daha iyisi için uğraşıcam...
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-03-2009 #5
grafikkartal, ilk illustrasyon çalışman.. tebrik ederim...

superclarkie katılıyorum.... drop shadow ne için verdın? aslında çizim yaptığın zaman layer stil fazla kullanma, her şey kendi çizebilirsin... sadece ne çizmek ve nasıl çizeceksin bilmek gerekiyor...

1. elma çizdiğin zaman ilk önce gölge ve ışık yerleri bilertmelisin, daha sonra Smodge Tool aracı ile (sıkıcı bir iş biliyorumelma (ilk denemem) ) iyice renkler üzerine yumuşak geçiş yapmalısın...

2. elma üzerine benekler, teker teker değil, brush paletinde gereken ayarları yapabilirdın, işine kolaylaşırdı...

3. elma sap arasında bir bölge olmalı. Burn Tool orada kullanmalısın, üste olan yeri daha belirgin etmesi için.. sap çükuru daha çok koyu olmalı (gölge olan yer)

umarım ikinci deneme (limon olmalıelma (ilk denemem) ) daha dikkatlı daha sabırlı bir çalışma olacak...
Bu mesajdan alıntı yap

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2009 #6
grafikkartal, ilk illustrasyon çalışman.. tebrik ederim...

superclarkie katılıyorum.... drop shadow ne için verdın? aslında çizim yaptığın zaman layer stil fazla kullanma, her şey kendi çizebilirsin... sadece ne çizmek ve nasıl çizeceksin bilmek gerekiyor...

1. elma çizdiğin zaman ilk önce gölge ve ışık yerleri bilertmelisin, daha sonra Smodge Tool aracı ile (sıkıcı bir iş biliyorumelma (ilk denemem) ) iyice renkler üzerine yumuşak geçiş yapmalısın...

2. elma üzerine benekler, teker teker değil, brush paletinde gereken ayarları yapabilirdın, işine kolaylaşırdı...

3. elma sap arasında bir bölge olmalı. Burn Tool orada kullanmalısın, üste olan yeri daha belirgin etmesi için.. sap çükuru daha çok koyu olmalı (gölge olan yer)

umarım ikinci deneme (limon olmalıelma (ilk denemem) ) daha dikkatlı daha sabırlı bir çalışma olacak...

öncelikle teşekkürler Kasta elma (ilk denemem)

Smodge Tool gerçekten sıkıcı elma (ilk denemem) ama yapmak zorundayız sanırım :S bazen renkler arasındaki geçişlerde çok zorlanıyorum ama başka bi alternatifde düşünemiyorum elma (ilk denemem) elma üzerindeki benekleri zaten brush ayarları ile yaptım tek tek değil onuda sanırım senden öğrenmiştim bi konuda elma (ilk denemem) Burn Tool konusuna dikkat edicem ama LİMON ekşi ıyyy elma (ilk denemem) ben başka bişey düşüncem
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 03-03-2009 #7
Volkan senle ben bu işe yeni merak saranlardanız. Çalışman hakkında eleştri yapabilcek durumda değilim maalesef ama söyliyebileceğim tek şey elmanın sapı yeşil olsaymış güzel olurmuş :rofl::rofl:
Çalışarak ilerleteceğine eminim. eline sağlık:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-03-2009 #8
öncelikle teşekkürler Kasta elma (ilk denemem)

Smodge Tool gerçekten sıkıcı elma (ilk denemem) ama yapmak zorundayız sanırım :S bazen renkler arasındaki geçişlerde çok zorlanıyorum ama başka bi alternatifde düşünemiyorum elma (ilk denemem) elma üzerindeki benekleri zaten brush ayarları ile yaptım tek tek değil onuda sanırım senden öğrenmiştim bi konuda elma (ilk denemem) Burn Tool konusuna dikkat edicem ama LİMON ekşi ıyyy elma (ilk denemem) ben başka bişey düşüncem
elma (ilk denemem)
evet Smodge Tool kullanmalızın....

madem benekler brush ayarları yaptın o zaman neden onlar o kadar tuhaf durdularelma (ilk denemem) (zamanında alışırsın)

Limon beğenmiyorsun üzüm çizelma (ilk denemem)

belki bu seni gaza getirielma (ilk denemem) bu çizim yapan kişi muhteşam şeyler yapıyor... ama bu PC değil Corel Draw (12)

ama PS da bunu yapabilirsin

elma (ilk denemem)
Bu mesajdan alıntı yap

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2009 #9
Volkan senle ben bu işe yeni merak saranlardanız. Çalışman hakkında eleştri yapabilcek durumda değilim maalesef ama söyliyebileceğim tek şey elmanın sapı yeşil olsaymış güzel olurmuş :rofl::rofl:
Çalışarak ilerleteceğine eminim. eline sağlık:smile:
elma (ilk denemem)elma (ilk denemem) ya yeşil evet güzel olurdu aslında neden düşünmediysem elma (ilk denemem) inş. ilerletiriz abla teşekkürler elma (ilk denemem)

elma (ilk denemem)
evet Smodge Tool kullanmalızın....

madem benekler brush ayarları yaptın o zaman neden onlar o kadar tuhaf durdularelma (ilk denemem) (zamanında alışırsın)

Limon beğenmiyorsun üzüm çizelma (ilk denemem)

belki bu seni gaza getirielma (ilk denemem) bu çizim yapan kişi muhteşam şeyler yapıyor... ama bu PC değil Corel Draw (12)

ama PS da bunu yapabilirsin

elma (ilk denemem)
bu beni gaza getirmez bunalıma sokar bu ne güzel çalışma offf elma (ilk denemem) bende böyle yapmak isterim ama çok çalışmam lazım ben bunu yapmaya kalksams eneye biter herhalde elma (ilk denemem)
Bu mesajdan alıntı yap