Emekli KGB Ajanı

İllüstrasyon Çalışmaları - Emekli KGB Ajanı ...

Emekli KGB Ajanı
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Emekli KGB Ajanı

Alt 12-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu çalışmayı Photoshop cs3 ile mouse kullanılarak yaptım. Herhangi bir referans ya da taslak çizmeden doğrudan sadece yuvarlak brush kullanarak boyadım. path, efekt veya filtreleme vs. kullanmadım.

Emekli KGB Ajanı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
omuzlar sanırım bir ajana göre biraz küçük Emekli KGB Ajanıağız çevresinde ki gölgeler sert gibi geldi siyahlık çok fazla sanki ama mouse la cebelleştiğini düşündüğümden eline sağlık.Tablet alsan demek ki çok çok güzel işler bizi bekleyecek.
Bu mesajdan alıntı yap
foxmuld3r isimli Üye şimdilik offline konumundadır

foxmuld3r

Hiç Biri / Çorum

Alt 12-05-2009 #3
Çalışma güzel adlandırma yanlış Emekli KGB Ajanı Emekli neyi ifade eder ki. Rus gizli servisi artık FSB ve CSB'ye döndü. KGB dendiğinde en çok soğuk savaş zamanı gelir akla. Gerçi bir rus ajanının yaşlı olması için eski KGB li olması gerekir. Çizimin rengi, duruşu günümüzden ziyade o dönemi karşılayacak cinsten. Yüz hatları ise Rus anatomisine uygun. Gözler en vurucu kısmı ve şahane. Soğuk savaş dönemini anımsatıyor

"Emekli" terimini hiç anlayamadım :=) Yaşlı KGB ajanı v.s

Bakınca Viladimir Putin'in ihtiyarlığını görebiliyorum.

Soğuk savaş'da insani istihbarat çok önemliydi. Çizimi soğuk savaşı yansıtacak şekilde yapmış olsaydınız harika birşey çıkardı. Ancak başlık olmasa kimse çizime soğuk savaş / KGB ajanı demezdi. O halde isim yanlış.

Mihail Mukasey (kod adı zefhir) 100 küsür yaşında ölmüştü. Soğuk savaş dönemi ajanlarının en ünlülerinden. Bir şapka veya arkaplana yapılacak soğuk savaş dönemi izi taşıyan basitte olsa bir figür bütünlük kazandırabilirdi.
Bu mesajdan alıntı yap

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 12-05-2009 #4
omuzlar sanırım bir ajana göre biraz küçük Emekli KGB Ajanıağız çevresinde ki gölgeler sert gibi geldi siyahlık çok fazla sanki ama mouse la cebelleştiğini düşündüğümden eline sağlık.Tablet alsan demek ki çok çok güzel işler bizi bekleyecek.
ayrıca karantina, sana da yorumun için teşekkür ederim.
omuz yorumuna katılmıyorum. yani küçük olduğunu nerden çıkardın? omuzların bittiği yer gözükmüyor ki.. karanlığın içinde kayboluyor. :sadsmile: belki öyle algılanıyordur, bilemiyorum :smile:
umarım ben de tablet alırım da rahat rahat çizim yaparım. üstelik, ben aslen solağım ama mouse'la sağ ele alıştığım için, çizerken gerçekten zor oluyor. teşekkür ederim yorumunuza.

Çalışma güzel adlandırma yanlış Emekli KGB Ajanı Emekli neyi ifade eder ki. Rus gizli servisi artık FSB ve CSB'ye döndü. KGB dendiğinde en çok soğuk savaş zamanı gelir akla. Gerçi bir rus ajanının yaşlı olması için eski KGB li olması gerekir. Çizimin rengi, duruşu günümüzden ziyade o dönemi karşılayacak cinsten. Yüz hatları ise Rus anatomisine uygun. Gözler en vurucu kısmı ve şahane. Soğuk savaş dönemini anımsatıyor

"Emekli" terimini hiç anlayamadım :=) Yaşlı KGB ajanı v.s

Bakınca Viladimir Putin'in ihtiyarlığını görebiliyorum.

Soğuk savaş'da insani istihbarat çok önemliydi. Çizimi soğuk savaşı yansıtacak şekilde yapmış olsaydınız harika birşey çıkardı. Ancak başlık olmasa kimse çizime soğuk savaş / KGB ajanı demezdi. O halde isim yanlış.

Mihail Mukasey (kod adı zefhir) 100 küsür yaşında ölmüştü. Soğuk savaş dönemi ajanlarının en ünlülerinden. Bir şapka veya arkaplana yapılacak soğuk savaş dönemi izi taşıyan basitte olsa bir figür bütünlük kazandırabilirdi.
aslında bu ismi ona sonradan verdim. başta kendi kendime çiziyordum. illüstrasyon bittikten sonra çalışmama isim düşündüm. bu adama bana emekli bir KGB ajanından başka birşey çağrıştırmadı. emekli derken, artık yaşı geçmiş, ajanlık işlerinden elini ve eteğini çekmiş bir kişi olarak düşündüm. bende böyle bir isim koydum. eğlenceli oldu :smile:
yorumunuza teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ZirZoop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZirZoop

Grafiker / İstanbul

Alt 12-05-2009 #5
güzel çalişma emeğine sağlık

giysi ve kafanın üst kısmı biaz zemine yapısmıs biraz daha keskin çizseydin ayrılırdı zeminden... fakat güzel atmosferi var
Bu mesajdan alıntı yap

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 12-05-2009 #6
güzel çalişma emeğine sağlık

giysi ve kafanın üst kısmı biaz zemine yapısmıs biraz daha keskin çizseydin ayrılırdı zeminden... fakat güzel atmosferi var
özellikle kafanın üst ve sağ kısmını belli belirsiz yaptım. ışık o taraftan vuruyor. hani desen çizerken de ışık gelen yerler belli belirsiz bir çizgi ile çizilir ya; ben de istedim ki bakan kişi hatları kendi seçsin.
teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2009 #7
Paylaşım için teşekkürler
Yalnız ben sizin avatarınızdaki amcaya benzettim bu amcayı Emekli KGB Ajanı
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 12-05-2009 #8
Paylaşım için teşekkürler
Yalnız ben sizin avatarınızdaki amcaya benzettim bu amcayı Emekli KGB Ajanı
Saygılar
Yapmayın, gözünüzü seveyim. avatardaki kendi suluboya illüstrasyonum. o kadar yaşlı mı gözüktüm? :tongueout: :rofl: :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 12-05-2009 #9
ellerine sağlık yine güzel bir iş çıkaramışsın
çalışmalarını zevkle takip ediyorum kendi adıma
yüze derinlik katmak adına kullandığın gölgelendirmeler
biraz fazla kaçmış ama en büyük eksikliği çalışmanın
bence adamın boyun kısmının olmayışı, boyun
içine kaçmış gibi
Bu mesajdan alıntı yap
superclarkie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

superclarkie(36)

Ressam / İstanbul

Alt 12-05-2009 #10
arkadaşım valla salla photoshopta çizmeyi.. derim zamanın boşa gider yoksa öncelikle desen olayını hallet bi güzel zaten desen olayını halledince photoshopta kendiliğinden gelir..photoshop herkese cazip gelebilir ama temeli sağlam oturtman gerek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları