Emsi / Logo

Logo Tasarımları - Emsi / Logo Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, EMSİ - Emlak, Gayrimenkul ve Yapı firması için çalıştığım logo ektedir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler......

Emsi / Logo
osman_anz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

osman_anz

Grafiker / İstanbul

Emsi / Logo

Alt 18-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,
EMSİ - Emlak, Gayrimenkul ve Yapı
firması için çalıştığım logo ektedir.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Emsi / Logo
Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba Arkadaşlar,
EMSİ - Emlak, Gayrimenkul ve Yapı
firması için çalıştığım logo ektedir.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Emsi / Logo
Emsi / Logo
tasarım güzel tebrik ederim ama genel bir eleştri yapmak istiyorum. Ne zaman bir emlak gayrimenkul logosu görsem hep ev çiziliyor karalerle dikdörtgenlerle vs. Bu artık standartlaşmış bir olay olmuş. Artık yeni farklı tasarımlar yapılması lazım diye düşünüyorum.. Tamam ev satışı olabilir , dükkan satışısı vs olabilir o yüzden ev tasarımları yapılıyor logolarda eywallah ama artık yeni ve farklı arayışlara gitmemiz lazım diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #3
İ harfi beyaz halindeyken okunuyor bence noktası logotype la aynı hizada olmalıymış. Ama logonun genel görüntüsü güzel bence. Emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #4
tasarım güzel tebrik ederim ama genel bir eleştri yapmak istiyorum. Ne zaman bir emlak gayrimenkul logosu görsem hep ev çiziliyor karalerle dikdörtgenlerle vs. Bu artık standartlaşmış bir olay olmuş. Artık yeni farklı tasarımlar yapılması lazım diye düşünüyorum.. Tamam ev satışı olabilir , dükkan satışısı vs olabilir o yüzden ev tasarımları yapılıyor logolarda eywallah ama artık yeni ve farklı arayışlara gitmemiz lazım diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
Bunu bende fark ettim yazacaktım vazgeçtim çünkü bu müşterinin ne istediğiyle alakalı bir durum maalesef kendisi kuşlarla böceklerle bir logo yapsa ne alaka ya evde kuşlar böcekler mi geziyor ki derdi müşteri Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #5
Bunu bende fark ettim yazacaktım vazgeçtim çünkü bu müşterinin ne istediğiyle alakalı bir durum maalesef kendisi kuşlarla böceklerle bir logo yapsa ne alaka ya evde kuşlar böcekler mi geziyor ki derdi müşteri Emsi / Logo
İşte asıl sorunda buradan kaynaklanıyor. Müşteriler niye bizi yönlendirsin ki ? Tasarım yapmamız için bize para veriyorlar ? Biz yapıcaz onlarda eywallah dicek. İşte önemli olan kısım burası. Sunuş. Müşteriye sunma biçimin önemlidir. Abi ben böyle bi logo yaptım al bak bakim nasıl olmuş beğenmezsen değiştiririz demiceksin. En az 5 6 tane logo tasarımı yapıcaksın. Müşteriye gidiceksin. Böyle çalışmalar yaptım. İçinden beğendiğiniz bir tasarım üzerinden devam edebiliriz diye sunduğun zaman müşteri o 5 6 tasarımdan bitanesını seçmek zorunda kalıcak ve o tasarım üzerinden gidicek.Müşteriye bu renk bu anlama gelir bu renk budur falan dediğiniz zaman bu sefer müşteri yönlendirilmiş olucak. Yani aslında iş bize düşüyor. Bizim yönlendirmemiz lazım müşteriyi.. Ben sadece genel bir eleştri yaptım herkes ev ev ev ev tamam anladık ev satıyor bu adamda o öbürüne bakıyor çatıyı sağdan sola alıyor. diğeri çatıyı koymuyor. Kimisi sağdan 3 tane ev yapıyor. kimisi soldan 4 ev yapıyor. Hep aynı mantıkla hareket ediliyor. Ben bunu söylemek istedim. Logo tasarımı basit birşey değil o şirketin kurumun simgesidir. Ve farklılık her zaman iyidir akılda kalıcıdır Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #6
İşte asıl sorunda buradan kaynaklanıyor. Müşteriler niye bizi yönlendirsin ki ? Tasarım yapmamız için bize para veriyorlar ? Biz yapıcaz onlarda eywallah dicek. İşte önemli olan kısım burası. Sunuş. Müşteriye sunma biçimin önemlidir. Abi ben böyle bi logo yaptım al bak bakim nasıl olmuş beğenmezsen değiştiririz demiceksin. En az 5 6 tane logo tasarımı yapıcaksın. Müşteriye gidiceksin. Böyle çalışmalar yaptım. İçinden beğendiğiniz bir tasarım üzerinden devam edebiliriz diye sunduğun zaman müşteri o 5 6 tasarımdan bitanesını seçmek zorunda kalıcak ve o tasarım üzerinden gidicek.Müşteriye bu renk bu anlama gelir bu renk budur falan dediğiniz zaman bu sefer müşteri yönlendirilmiş olucak. Yani aslında iş bize düşüyor. Bizim yönlendirmemiz lazım müşteriyi.. Ben sadece genel bir eleştri yaptım herkes ev ev ev ev tamam anladık ev satıyor bu adamda o öbürüne bakıyor çatıyı sağdan sola alıyor. diğeri çatıyı koymuyor. Kimisi sağdan 3 tane ev yapıyor. kimisi soldan 4 ev yapıyor. Hep aynı mantıkla hareket ediliyor. Ben bunu söylemek istedim. Logo tasarımı basit birşey değil o şirketin kurumun simgesidir. Ve farklılık her zaman iyidir akılda kalıcıdır Emsi / Logo
Mıdır? Acaba Emsi / Logo. Diğer konularda tamamım da logo da özellikle farklılık ı-ıh bizim toplumumuzun kabullenebileceği bir şey değil inan bana Emsi / Logo. Ah o yaptığım logoyu bir bulabilseydim bir anlam katacaktı konuya da bulamadım. Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #7
Mıdır? Acaba Emsi / Logo. Diğer konularda tamamım da logo da özellikle farklılık ı-ıh bizim toplumumuzun kabullenebileceği bir şey değil inan bana Emsi / Logo. Ah o yaptığım logoyu bir bulabilseydim bir anlam katacaktı konuya da bulamadım. Emsi / Logo
Emsi / Logo bu tabi benim görüşüm. Herkese saygı duyarım. Sadece standartlaştırılmış şeyler üzerinden gidilmesine karşıyım o kadar. Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap

osman_anz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #8
Merhaba,
Öncelikle değerli yorumların için çok teşekkürler.
Ancak bir konuda size katılmıyorum oda şu;
5-6 tasarımla müşterine gidersen akıl karıştırırsın ve senin işinde kararsızlığını gösterir. Eğer müşterin üzerinde tasarımına ve işine bir saygı baskısı oluşturmak istiyorsan tek bir logoyla gidersin ve budur dersin olay biter.
Gel gelelim bizim insanımız ve en önemlisi bizim iş verenimiz herşeyden anladığı için ona laf yetiştiremezsin.
Öncelikle şirket ismi bi defa olmamış ama ben bu konulara hiç girmedim bile müşterimle. Tekrardan teşekkürler. Selamlar...
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #9
Emsi / Logo bu tabi benim görüşüm. Herkese saygı duyarım. Sadece standartlaştırılmış şeyler üzerinden gidilmesine karşıyım o kadar. Emsi / Logo
Yahu!!. Şimdi bana burada saatlerce kavgasını verdiğim olayın karşı tarafındaymışım gibi davranma! Emsi / Logo Bende değişiklikten yanayız bu yüzden ekledim Logolar dışında diye! Emsi / Logo Sen benim yaptığım ambalajlara hiç baktın mı ? Diş Macunu kutusunu siyah yaptım diye ne kıyamet ne kavga çıkmıştı zamanında öyle diyorum öyle olacak dedim de beyaz olacak! siyah olamaz! dediler sonra signal siyah kutu çıkardı Emsi / Logo ben unutmadım da yorumları yapanlar unutmuştur. Emsi / Logo
Bu mesajdan alıntı yap

osman_anz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2013 #10
İ harfi beyaz halindeyken okunuyor bence noktası logotype la aynı hizada olmalıymış. Ama logonun genel görüntüsü güzel bence. Emeğinize sağlık.
Teşekkürler yorumlarınız için...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları