En İlginç Graphtec Sorunu

Folyo kesim - En İlginç Graphtec Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Yalaşık 6 ay önce dağıtıcı firmadan(A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri Makina San Tic Ltd Sti) Graphtec CE5000 kesici plotter aldım. 1 ayı aşkın bir süredir makinede problem ...

decoart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

decoart

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 28-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yalaşık 6 ay önce dağıtıcı firmadan(A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri Makina San Tic Ltd Sti) Graphtec CE5000 kesici plotter aldım. 1 ayı aşkın bir süredir makinede problem var ve firma bir türlü sorunu çözemiyor. Her türlü test yapıldı makinenin değişmeyen parçası kalmadı neredeyse ama sorunu çözemediler. Bunun üzerine makinenin yenisiyle değiştirilmesini istedim ancak hiçbir gerekçe göstermeden, sorun olduğunu ve çözemediklerini kabul etmelerine rağmen, yeni bir makine vermeyeceklerini söylediler.

Konuyu yargıya taşıyacağımı söylediğimde ise A ve A firma yetkilisi SEÇKİN KEŞKEK bana; hiçbir şey yapamayacağımı gerekirse makineyi kasıtlı olarak 1 ay boyunca serviste tutacaklarını, 30 iş günü dolmadan teslim edeceklerini ve 2 gün sonra tekrar bozulacağını ve tekrar 30 gün serviste tutacaklarını, bunun kendilerinin yasal hakkı olduğunu, böyle bir zararı göze alamayacağımı söyledi.

A ve A firması şu an hiçbir telefonumuza cevap vermiyor, sesimizi duyduklarında telefonu yüzümüze kapatıyorlar. Graphtec America'ya ve Japonya'ya şikayetlerimizi ilettik. Ticaret odası ve sanayi bakanlığında gerekli girişimleri yaptık. Bir sonraki aşama ise ticaret mahkemesi olarak görünüyor.

Ticaret ahlakına hiçbir şekilde sığmayan bu davranışı başkalarının da A ve A firmasından zarar görmemesi adına burada yazıyorum. Graphtec almadan herkesin sanırım bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Benim ağzım yandı sizinki yanmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

stickerizm_ir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stickerizm_ir

Baskıcı / İzmir

Alt 28-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
geçmiş olsun meslektaşım Allah yardımcın olsun !
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 28-06-2010 #3
geçmiş olsun meslektaşım Allah yardımcın olsun !
Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
erdalkoseler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdalkoseler

Grafiker / İstanbul

Alt 22-08-2010 #4
değerli arkadaşım, piyasadaki duyduklarıma göre graphtec markası en iyi ürün, bunun yanında A ve A firmasıda mutlaka çözüm üreten ve bulan bir firmadır. makinelerinin arkasında onlar kadar sıkı duran ve destek veren bir firma görmedim. senin işinde bir yanlışlık olsa gerek, belki direk firma yönetimi ile görüşmelisin. biz her zaman çözüm bulduk ve hizmetten çok memnunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 04-09-2010 #5
Graphtec Tekniksyeniyim arkadaşım sıkıntını birde bana anlat ne sorun var makinende
Bu mesajdan alıntı yap
siss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siss

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2010 #6
bende makınem graftek tır sımdıye kadar bır sorun olmadı demekkı buda kötü sansın ama sana yardımcı olmaları gerekıyor... arkadasım dedıgı gıb bır ust yetkılıyle gorus derım
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2010 #7
İlginiz için teşekkür ederim. Sorun şu makine köşeli ve yuvarlak desenleri keserken sorun çıkarıyor. Özellikle yuvarlak desenlerde başladığı noktada kesimi bitirmiyor bu da parçaların ayıklarken ayıklanan parça ile beraber kalkmasına sebep oluyor. Bu sorun en başta yoktu kullanmaya başladıktan 5-6 ay sonra çıktı. Corel ve Illustratorda kesim alırken bu sorunu yapıyor.
Avea kesinlikle çok ilgisiz üstelik yetkili ismi vererek söylediklerini de yukarıda birebir yazdım. Bunun üzerine hala "makinelerinin arkasında duran firmadır, mutlaka çözüm buluyorlar" gibi sözler hiç de anlamlı değil.
Firma yetkililerinin forumlarda kendilerini aklamaktansa müşterilerinin sorunlarıyla ilgilenmeleri daha doğru olacaktır kanısındayım.
Bu mesajdan alıntı yap
esoydan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esoydan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2010 #8
bende yakşalık 4 yıldır graphtec ce3000 serisi plotter kullanıyorum, dünden beri aynı sorunu yaşıyorum. dün bıçak kırıldı, bıçağı değiştirdikten sonra test cut taki üçken kesimi tamamlamadığını gördüm. üçkenin sağ alt köşesinde yaklaşık 1mm lik bir açıklık kalıyor.offset ayarını falanda sıfırladım fakat sorunum devam ediyor. yazıları kestikten sonra ayıklarken çok zorluk çıkıyor, harfler kopuyor. 5 dk. lık işim yarım saat sürüyor tekrar tekrar kesmek zorunda kalıyorum acilll yardım... :S
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2010 #9
esoydan arkadaşım avea dışında herhangi bir servise götürürsen bu sorunu çözebilirler. Sakın avea'ya gitme verdikleri cevap ortada makineyi kasten 1 ay bekleteceklerini ve tam tamir etmeden vereceklerini ve tekrar bozulacağını açık bir şekilde söylediler. Benim garantili makinemi tamir etmediler gerisini sen düşün.
Bu mesajdan alıntı yap
stickerizm_ir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stickerizm_ir

Baskıcı / İzmir

Alt 31-10-2010 #10
sorun belkide corel den yaptığın kesimden kaynaklanıyor olabilir . Flexisign kullan sorun çıkarmaz , yada yanında gelen programı tercih etmek en iyisi. Ben çin malı plotter la bu işi yapıyorum 6 aydır tık demedi tabi her çin makinesi aynı değil...istersen flexi sign verebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
folyo kesim, graphtec, plotter, tavsiye, önemli