En iyi grafik programları ?

Temel Tasarım İlkeleri - En iyi grafik programları ? ...

uralbystreet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uralbystreet

Webmaster / Kastamonu

Alt 02-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık 5 yıldır photoshop ile çalışmaktayım. Geleceğim için farklı iş alanlarında çalışmayı düşünüyordum, ta ki sitenize girene kadar. Grafik konusunda orta düzeydeyim ve kendimi geliştirmek istiyorum. Bunuda forumunuzdaki makaleler ve denemelerim sonunda yapabileceğimi düşünüyorum. Sizlere sormak istediğim şu:
Grafik alanında gerçekten çok kaliteli işler çıkarabilmem için, Ve piyasadaki en çok kullanılan ve tercih edilen grafik programları nelerdir ? Hangisi ile ne tür iş yapabilirim, Artıları, eksileri... Tecrübe ve bilgilerinize dayanarak sorumun yanıtını öğrenmek isterim...

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(23)

Webmaster / İzmir

Alt 02-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dostum piyasada Adobe firmasının programları (Photoshop ,Dreamweaver ,Flash ,Illustrator ,InDesign Premire...)en çok tercih edilenlerdir.Bunların yanında CorelDraw ve Freehand da az kullanılmıyor değil.3D konusunda ise uzmanlar belli 3D S.Max ,Cinema 4D ve Maya.

Sen kendini hangi alanda yetiştirmek istiyorsan kullanacağın prgramları belirlemelisin.Her programı azar azar bilmektense bir tanesini adam gibi öğren senin için daha faydalı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 02-08-2008 #3
Adobe Creative Suite serisi.
Bu mesajdan alıntı yap
uralbystreet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uralbystreet

Webmaster / Kastamonu

Alt 02-08-2008 #4
Dostum piyasada Adobe firmasının programları (Photoshop ,Dreamweaver ,Flash ,Illustrator ,InDesign Premire...)en çok tercih edilenlerdir.Bunların yanında CorelDraw ve Freehand da az kullanılmıyor değil.3D konusunda ise uzmanlar belli 3D S.Max ,Cinema 4D ve Maya.

Sen kendini hangi alanda yetiştirmek istiyorsan kullanacağın prgramları belirlemelisin.Her programı azar azar bilmektense bir tanesini adam gibi öğren senin için daha faydalı olur.

Dreamweaver, Flash, CorelDraw bunları iyi derecede biliyorum, Photoshopu da öyle. Aslında kafam karışık, Bir ara 3D tasarım için 3D max son versiyonunu indirmiştim, o kadar karışık ki program, bir iki makale bulup örnekleri deneyeyim dedim, yapamadım ve bıraktım. Bunların yanında grafik tasarımı için kendimi geliştirmeme yardımcı olacak alternatif programlar arıyorum. Sorumu şöyle değiştireyim o zaman; Bildiğim kadarıyla Photoshop piyasadaki en iyi ve en gelişmiş grafik programı. Photoshoptan sonra en iyi ve en gelişmiş grafik programları hangisidir, Photoshoptan olan farkları biliyorsanız nelerdir ?
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

gök-khan(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 02-08-2008 #5
Photoshop piyasadaki en gelişmiş grafik programı değil en gelişmiş piksel tabanlı programdır. Freehand, corel, illustrator gibi programların photoshop'tan farkı piksel tabanlı değil vektör tabanlı olmalarıdır. Bu piyasada sadece piksel ya da vektör tabanlı çalışmak yetmez her ikisinede hakim olmak gerekir. Photoshop'a alternatif olabilecek bir program soruyorsanız henüz photoshop'a yetişebilen ve onun kadar kabul gören bir piksel programı yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 02-08-2008 #6
Adobe ailesinden biri olan Photoshop pixel tabanlı imaj edit programıdır. objeler üzerine akıl almaz uygulamalar yapılabilir. Grafik tasarımda photoshopla birlikte bir vektor program gerekir. Şuan en iyisi yine Adobe Ailesinden Illustratordur. Tamamen vektörle endesklenmiştir ve photoshopla sekronize çalışılınca çok etkilidir. sayfa mizampajı veya dergi tasarımı gibi grafik çalışmaları için yine Adobe, InDesign programını geliştirmiştir. Bunun gibi farklı branşlara göre Adobe, kendi çatısı altında bir çok program üretti.
Bunlara bağlı rekabet olsun diye: Corel kendini geliştirmeye çalıştı fakat adobe ile boy ölçüşmesi bir kaç yüzyıl sürecek gibi. Corel pixeli ve vektörü bir arada tutmaya çalıştı çok kötü de sayılmaz ama Adobe gibi mükemmel kaliteyi yakalamadı. Freehand yılların eskitemediği bir vektorel grafik tasarım programı. Adobe bünyesine girdikten sonra upgrade olayı durduruldu ve Adobe herkesi Illustratora yöneltti. Quarkxpress buda yine sayfa mizampajlarında kullanılan gazete - dergi ve yırtdışında birkaç firmanın katalog tasarımlarında kullandığı bir programdır. pixelleri okuma hızı diğerlerine göre hızldır. vektör işleyişi sağlıklı değildir. genelde gazete tasarımlarında kullanılır. saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-08-2008 #7
ya ben grafiker olmak istiyorum bunun için ünw. yede gidicem ama kendimi geliştirmek için neler yapabilirim bu konuda çizimlerim iiii ama program olarak en kolay hangisiyle öğrenebilirim çizimi? tşk ederimmm .......
Bu mesajdan alıntı yap

gök-khan(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 02-08-2008 #8
Programların hepsinin kendine göre zorluğu ve kolaylığı var. Şu programı hemen öğrenirsin kolaydır diyemem. Bence photoshop ve Illustrator'la uğraş.
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-08-2008 #9
Arkadaşların yorumlarına katılmakla beraber, benimde bir yorumum var. Kaliteli işler çıkarmak asla programa bağlı değildir. Herşeyi her programla yapabilirsin, yeterki fikrin olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
alperozkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alperozkan

Grafiker / İstanbul

Alt 15-08-2008 #10
freehand - photoshop
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
grafik, iyi, programları