en iyi vektorize edn hangisi

Corel Draw - en iyi vektorize edn hangisi ...

Alt 13-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar vektore çevirme işi yapan okadar prog. varki hangisini indirip deneyeceğini şaşırıyo insan.corel demeyin okadar iyi değil.bu konuda bilgisi olan varmı.ayrıca vector magic diye bi progmudur sitemidir resmi yollıyon vectorize ediyo.kendisini en iyi diye de gösteriyo.ne dersiniz sizce de en iyisimi.eğer öyleyse bunun programını bilen varmı...saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

taksi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taksi(42)

Grafiker / Rize

Alt 16-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
konu epey zaman önce acilmis ama belki arkadaslarin isine yarar diye ben de birseyler ekleyeyim dedim.

Öncelikle corel firmasi yeni sürümüyle corel 13 ile bu konuda epey iyilestirme sagladi.

En iyi hangisi yapar diye sorarsaniz bu sizin aliskanliginiza ve becerinize bagli. Hicbir program sizin tam olarak ne yapmak istediginizi bilemez. Iste bu nedenle corel e haksiz elestiriler yapiliyor. Corel isin ucunu birakmayarak yine de corel x3 ile bu konuda gönülleri (en azindan benimkini) fethetti.
Illustrator kullanicilar icin "Silouette" diye bir plugin var. Shareware olarak tabiki. Ama bir süre isinizi görüyor. Sonuclar bence gayet güzel.
Bir de Adobe nin ne hikmetse artik gelistirmedigi bir program var "Streamline".

Ayrica Flexisign programinin vektörize özelligi de kaymaktir. Bu program tabelacilar icin gelistirilmistir.

Bana sorarsaniz ise: "Silouette" i tek gecerim
Bu mesajdan alıntı yap
koma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koma

Grafiker / Adana

Alt 17-01-2008 #3
Bir de Adobe nin ne hikmetse artik gelistirmedigi bir program var "Streamline".
Adobe streamline'ı geliştirmedi fakat son sürün illustrator'e yeni özellik olarak ekledi. Yıllardır corel'de olan trace özelliğine adobe de kavuşmuş oldu.

Bu arada stanford üniversitesinin geliştirdiği çok sağlam bir algoritma ile çalışan program var. ona da buradan bakabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
taksi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taksi(42)

Grafiker / Rize

Alt 18-01-2008 #4
evet gayet güzel bir hizmet. sirf bu isten ekmek yiyen insanlar var dünyada. bedava olmasi iyi. ama denedim bir ara 5 mb den yukari dosyalari kabul etmiyor en iyi vektorize edn hangisi
Bu mesajdan alıntı yap
grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 18-01-2008 #5
arkadaşlar bence corelin hakkını yemeden önce programın hakkını verebiliyormuyuz onu düşünmeli..

trace bu işin hakkını veriyor doğrusu -tabi bizde trace'nin hakkını verebilirsek..

Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-01-2008 #6
vector magic program olarak bulunmuyo galiba arkadaşlar.online hizmeti var sadece.yoksa benmi yanılıyorum.bilen varsa söylesin lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
yerli_plaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yerli_plaka

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2008 #7
corel nasıl vectörize ediyor peki bu hangi menüden yapılıyor x3 için Soruyorum tabi
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2008 #8
[quote=Smoke6;62263]Eger İnce Ayarlarıyla Oynarsanız Daha Güzel Kalitede Yakalayabilirsiniz Resmi Sonra Grubunu Bozup Renkleriylede Oynama Yapabilirsiniz..
umarım beğenirsiniz...

Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-01-2008 #9
Yapcagın işe göre program seç streamline çok eskiden kullandım gayyet güzel sonuçlar elde ediyorduk özellikle yapacağın iş çok önemli burda yazıyımı(textimi)tek renk resim objeyimi yoksa çok renkli görselimi amacı nedir onu bildirirsen belki yardımcı olabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-01-2008 #10
font oluşturcaz inşallah.hattat arkadaşa arapça harfleri yazdırıyorum bulardan arapça font yapıcaz.aslında bu vectorizenin daha öncesi var.diyelimki hattat işini bitirdi ben bunları tarayarak pc ye atacam(19200 dpı lik bir canon tarayıcı almayı düşünüyorum.iş daha iyi osun diye ama yanılıyomuyum tarayıcının etkisi ne kadardır acaba).taradıktan sonra bu yazıları vectore çevircem.(şu vector magic in programı olsa ne iyiydi )sonrasında da hepsini tek tek eps formatında kaydedip font haline getirmeyi düşünüyorum.işte konu bu arkadaşlar. bu konular hakkında bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
iyi, vektorize, edn, hangisi