En komik basılmış hatanız

Graficafe - En komik basılmış hatanız ...

ajansnet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ajansnet(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben acemilik dönemlerimde bir müşteriye kaşe hazırlamışım.
(Bu adam üniversitede öğretim görevlisi Prof.Dr.)
Adamın ismi Prof.Dr. Süleyman ****
Ben Prof.Dr. Süleymaniye **** diye hazırlamışım.
ve kendisi bu kaşeyi 2 hafta kullanıp öğrenciler dalga geçmeye başldıktan sonra ferketmiş.
Gerisini siz tahmin edin ::lol:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 10-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hatasız Kul olmaz.

Benim de başıma çok utandığım olay geldi.

Adapazarı *** ***** isimli firma için afiş tasarımı yaptım. Bir demo çıktı alınıp müşteriye sunuldu. Bizim şirkette çalışanlar ve müşterinin çalışanları dahil 20 ye yakın kişi inceledi tamam denildi.

Baskı yapıldı ve dağıtıldı. Bir tane afiş müşterinin ofisine asıldı 2 ay sonra bir etkinlikte üniversite öğrencisi hatayı görmüş ve bildirmiş.

Adapazarı yerine adazaparı yazmışım. Yazı puntosu 200 civarında En komik basılmış hatanız
Kötü bir olay da olsa herkes nasıl görmedik dedi durdu.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-12-2007 #3
ben dijital'de çalıştığım için zaman zaman hata yapıyorum. mesela geçenlerde 100 cm X 100 cm büyüklüğünde bir branda yaptım. ve aynen şu hata oldu.

Bu bina X firma tarafında
yapılmamıştır.

tel : (0212) XXX XX XX
Gsm: (053X) XXX XX XX

baskıya yolladım. ara sıra baskıyı ben yaptığımdan son anda ekrana baktım bu bina X firma tarafından yapılmamıştır. yazmışım. sonra basmadan düzelttik tabi. En komik basılmış hatanız
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 18-12-2007 #4
Yunanistana ihracat yapan bir firma için katalog hazırladım.
müşterimiz üstüne basa basa tembihledi.
"aman haa sakın ajans adınızı yazmayın. türkiye'de basıldığı anlaşılmamalı" diye.
patronlarda sürekli, diğer bütün işlerde "aman haa imzamızı çakmayı unutma" dedikleri için kendimi robota bağlamışım artık bu konuda.
Yunanlı arkadaşların kataloğuna da itana ile logomuzu çakıp +90232.. diye alan kodumuzla numaramızı da girmişim...
ihracatçı firma da farketmemiş, taa ki yunanlı firmada ortalık karışana kadar :S

ohh çok iyi oldu:lol: bu arada yunanlıların tasarım zevki tam bir felaket!
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(35)

Grafiker / Şırnak

Alt 18-12-2007 #5
bende mobilyacı bir firmanın afiş siparişi aldım yeni açıldığı için telefon numarası daha belli olmamıştı bende geçici olarak kendi numaramı yazdım sanal afişe neyse numara belli oldu onaylandı afiş basacağız şimdi aynen olduğu gibi bastık (numaram üzerinde) müşteri geldi hazırmı diye hazırdır abi dedim baktı tamam dedi farketmedi tabi bende neyse afiş asıldı 3 gün geçti millet beni aramaya başladı yeriniz nerde falan (afişin üzerinde adres yoktu yazmamı istememişti müşteri) mobilya için arıyoruz da demiyorlar bende kendi adresimi tarif ediyordum.
Bu mesajdan alıntı yap
newdigital isimli Üye şimdilik offline konumundadır

newdigital

Grafiker / İstanbul

Alt 18-12-2007 #6
merhaba
Bende Kumculara ait bir tabela yapmıştım.
Haramidere tesislerinde takılan tabela tam 2 sene sonra yapılan bir kelimenin
yalnış olduğu konusunda aradı.
tam 2 sene sonra yalnış çıktı arkadaşlar
bu arada hiçkimse görmemiş ve kumculara yeni atanan biri görüp bizi aramış...En komik basılmış hatanız)
Bu mesajdan alıntı yap
ScoobyDoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ScoobyDoo

Grafiker / Balıkesir

Alt 18-12-2007 #7
Sünnet davetiyesine Mustafa yerine Mutatafa yazmıştım. (1000 adet)
hala bir hata olduğunda "mutatafa oldu" deriz..En komik basılmış hatanız
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 18-12-2007 #8
yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladıEn komik basılmış hatanız 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 20-12-2007 #9
yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladıEn komik basılmış hatanız 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...
çok güldüm yaa.
umarım "gülme komşuna gelir başına" konusunda atalarımız haklı çıkmaz.

herkese hatasız ve iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa Hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa Hakan

Grafiker / Hatay

Alt 20-12-2007 #10
Tabi herkes hata yapıyo , insan hli En komik basılmış hatanız
Bende geçen yıl otobüs reklamlarının tasarımını yaparken tasarıma kendimi o kadar kaptırmışım ki
adres kısmında ''Atatürk caddesi.....'' kısmını ''Attatürk'' yazmışım olay 2 hafta sonra anlaşıldı, tabi benim halimi düşünün En komik basılmış hatanız En komik basılmış hatanız
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
basilmis, basılmış, en komik basilmis, erdem çağla, hataniz, hatanız, komik, komik basilmis hataniz