En kültürel eylem!

Graficafe - En kültürel eylem! Sponsorlu Bağlantılar Adana'da üniversiteli öğrenciler televizyon dizilerine bağımlı kalınmasını protesto ederek açık havada kitap okuma eylemi yaptı Esra KIRDÖK ADANA’da televizyon dizilerinin artmasıyla ekran karşısında kilitlenen insanlara karşı kampanya başlatan ...

En kültürel eylem!
Harika Yıldız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Harika Yıldız

Hiç Biri / İstanbul

En kültürel eylem!

Alt 02-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

En kültürel eylem!

Adana'da üniversiteli öğrenciler televizyon dizilerine bağımlı kalınmasını protesto ederek açık havada kitap okuma eylemi yaptı

Esra KIRDÖK

ADANA’da televizyon dizilerinin artmasıyla ekran karşısında kilitlenen insanlara karşı kampanya başlatan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Toplum Gönüllüleri Komitesi üyesi öğrenciler, parkta kitap okuma eylemi yaptı. 2 saat kitap okuyan öğrenciler, televizyon tutkunlarının hayatla bağlarını koparmalarının ürkütücü olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi yanındaki Abidin Dino Parkı’na gelen ÇÜ Toplum Gönüllüleri Komitesi üyesi yaklaşık 50 öğrenci, ‘Kitap Okuyoruz’ eylemi düzenledi. 14.00-16.00 saatleri arasında yanlarında getirdikleri kitapları okuyan öğrencileri gören bazı gençler de onlardan ödünç aldıkları kitapları alıp okuyarak, kampanyaya destek verdi.
Proje sorumluları Ceren Akkoyun, Ali Kemal Özcan ve Ender Güzel, üniversite geçlerinin toplumda eleştirilen noktaları eleştirmekle kalmayıp, değiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Ceren Akkoyun, “Kitap okumaya vaktim yok diyen bir toplumuz, ama yapılan araştırmalarda televizyon izleme oranlarına baktığımızda çok yüksek olduğunu görüyoruz. Yani olmayan zamanımızın çoğunu televizyon karşısında geçiriyoruz, bu çok ürkütücü. En üzücüsü de parklarda, taşıma araçlarında belki de her gün gördüğümüz çevremize boş boş bakmak yerine, bir sayfa kitap okumanın hayatımıza neler katacağının farkında değiliz. Biz gençler olarak okumanın önemine dikkat çekmeye gerek kalmayacak bir topluma ulaşıncaya kadar bu etkinliği her sene düzenli olarak Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Eleştirmek için değil, değiştirmek için herkesi kitap okumaya davet ediyoruz. Televizyonları kapatıp, hayatın düğmesine basmalıyız” dedi.
Öte yandan, kampanyaya bazı gençlerin destek verdiği görülürken, büyükler de sadece merak edip, kitap okuyan öğrencilere bakmakla yetindi. (dha)

Radikal gazetesinden alıntı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 02-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bencede en kültürel ve en güzel eylem olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 02-05-2009 #3
Geçenlerde İzmir'de de yapılmıştı buna benzer bir eylem. Metroda herkes kitaplarını almış okuyordu, metrodan inerken kitapları onları şaşkınlıkla izleyen diğer yolculara hediye ettiler. En kültürel eylem! Eylem olup bittikten sonra haberim oldu. Keşke duymuş olsaydım, ben de giderdim. En kültürel eylem!
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(35)

Grafiker / Şırnak

Alt 02-05-2009 #4
sessiz ve faydalı bir eylem olmuş.
paylaşım için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 03-05-2009 #5