En yüksek offset baskı kalitesi için DPI

Baskı - En yüksek offset baskı kalitesi için DPI ...

Alt 14-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop çalışılmış bir resim etiket için en iyi sonucu istiyorum. 300dpi yeterlimi yoksa daha yüksek bir dpi da mı çalışmalıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
basılacak tram sıklığı önemli. Genel itibari ile 300 dpi yeterli. Daha fazlası pek anlamlı olmaz. Tram sıklığı 200 lpi kullanan bir matbaada bastırmanızı tavsiye ediyorum. Tramları görmemek istiyorsanız FM tram ile de baskı yaptırabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(39)

Grafiker / Ankara

Alt 14-05-2008 #3
Nasıl bir iş için bunu istediğiniz gözükmüyor. (Gazete dergi, broşür vs)

Fakat ana mantık 300 Dpdir.

Bazı özel tram durumlarında bu azalıp artabilir.

Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
cmkyk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cmkyk

Grafiker / İstanbul

Alt 24-07-2008 #4
peki 300 dpi/inch ya da 300 dpi/cm diye iki secenek var photoshopta dosya açarken. bunlarda farklılık nedir?

ben şu anda photoshopta 70 e 100 cm boyutlarda bir ayaklı board hazırlıyorum. üstte belirttiğim değerlerden hangisini seçmem yeterli.

çalışmaya çok yakından bakılmayacak olması da seçimde etkili olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 24-07-2008 #5
peki 300 dpi/inch ya da 300 dpi/cm diye iki secenek var photoshopta dosya açarken. bunlarda farklılık nedir?

ben şu anda photoshopta 70 e 100 cm boyutlarda bir ayaklı board hazırlıyorum. üstte belirttiğim değerlerden hangisini seçmem yeterli.

çalışmaya çok yakından bakılmayacak olması da seçimde etkili olabilir mi?
bu tram sıklıgıyla alakalı bi olay uluslararası standart inch oldugu için phostoshop default dosya acarken dpi/inch secenegi sunar ama türkiyede ve matbaalarda cm olarak calısıldıgı için dpi/cm birimide vardır 300 dpi/inch 1 inclik yani 2,54 cmlik tram hattı uzerinde 300 tram noktasının bulundugunu anlatırken diğeri 1 cm uzerinde 300 tram noktasının oldugunu belli eder gelelim calısmana ben inch bazında calıs derim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
baskı, dpi, icin, kalitesi, offset, yüksek