.eps ve .ai dosyalari nasil editlenir?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - .eps ve .ai dosyalari nasil editlenir? ...

gforce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gforce

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 29-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam,

Internette warez v.s sitelerde oldukca cok .eps ve .ai uzantili hazir dosyalara rast geliyoruz, birkac tane denemek icin indirdim, tabi indirirken psd dosyalari gibi oldugunu düsünüyordum, ancak bu dosyalari Ai ile acinca isin öyle basit olmadigini gördüm.Bu dosyalari en kolay isimize yarayacak sekilde nasil ve hangi programla editleriz veya konu hakkinda bir tutorial bulabilirmiyiz yardimci olursaniz cok sevinirim.

iyi günler .eps ve .ai dosyalari nasil editlenir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 03-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sen direk jpg olarak çıktısını al . file export tan sonra photoshop ta kullanırsın. Anladığım kadarıyla illustratior kullanmadın daha önce. O yüzden v ye bas sonra işine yarayan nesneye tıkla sonra kes yeni belge acıp yapıştır. File export de jpg sec. gelen ekranda 300 dpi colur mode da rgb seç. photoshopta kullan .eps ve .ai dosyalari nasil editlenir?
Bu mesajdan alıntı yap
muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 05-12-2010 #3
Sen direk jpg olarak çıktısını al . file export tan sonra photoshop ta kullanırsın. Anladığım kadarıyla illustratior kullanmadın daha önce. O yüzden v ye bas sonra işine yarayan nesneye tıkla sonra kes yeni belge acıp yapıştır. File export de jpg sec. gelen ekranda 300 dpi colur mode da rgb seç. photoshopta kullan .eps ve .ai dosyalari nasil editlenir?
Açmayı bilmiyor arkadaşımız, sen export al diyorsun.
İllustrator bilmediğini düşündüğün birisini photoshop bilen birisi olarak düşünmüşsün, bu da güzel.
v ye bas sol yap, topla gel.
Vektörel editlemek diyor. Edit !! diyor..

İşkembeden atmayalım cevapları, senin burada yazdığın 2 satır için arkadaşın saatlerce pc başında uğraşabileceğini unutma.
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 05-12-2010 #4
psd dosyasa formatını biliyor. ai de acınca dior. actıktan sonra dediklerini yapmayı öğrenmek en fazla 15 dakika alır. menülerde bir fark mı var. ? (file menüsünde) yok. sorun ne o zaman.
Bu mesajdan alıntı yap
muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 06-12-2010 #5
psd dosyasa formatını biliyor. ai de acınca dior. actıktan sonra dediklerini yapmayı öğrenmek en fazla 15 dakika alır. menülerde bir fark mı var. ? (file menüsünde) yok. sorun ne o zaman.
Bak senn...
Bu mesajdan alıntı yap