İçerisine Sığdır

Corel Draw - İçerisine Sığdır Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaslar; CorelDRAW10 kullanıyorum. Dusunun ki, sayfa içerisinde 10*10 kare var ve bu karenin içerisine import etmem gereken *dxf dosyalar var. Yani amacım, sayfa içerisindeki butun nesneleri tek ...

İçerisine Sığdır
mtozer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtozer

Grafiker / İstanbul

İçerisine Sığdır

Alt 06-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaslar;

CorelDRAW10 kullanıyorum. Dusunun ki, sayfa içerisinde 10*10 kare var ve bu karenin içerisine import etmem gereken *dxf dosyalar var.

Yani amacım, sayfa içerisindeki butun nesneleri tek olcu olarak yapmak. Bir nesne çizip diğerlerinide bu olcuye getir deme şansım varmı?

iyi çalışmalar.

[COLOR=red]İçerisine Sığdır![/COLOR]

Mutlaka bir yolu vardır bilen yok mu arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tekrar flood yaparak forum kurallarını ihlal ederseniz bunu hiç öğrenemeyeceksiniz
Bu mesajdan alıntı yap

mtozer

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2007 #3
Arkadaşlar sanıyorum makro ile bu işlem yapılabilir. Ama nasıl yapabilirim. Lütfen yardım edermisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 11-12-2007 #4
dediğinizi çok iyi anlamadım ama. anladığım kadarıyla siz bütün dosyaları aynı ölçülerde Corel'e import etmek istiyorsunuz. file/import. deyip pencere açıldıktan sonra resimde gördüğün ayarları yaparak bütün dosyalarını aynı boyutta açabilirsin yani resemple, yada crop. crop adı üstünde keserek o boyuta getirir. resemple ise boyutunu küçültür.
İçerisine Sığdır
Bu mesajdan alıntı yap

mtozer

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2007 #5
Ben bir katalog yapmaya calisiyorum. Sayfada 12 adet çerçeve olduğunu farzedelim. Ben farklı boyutta olan resimleri bu çercevelerin icerisine yerlestirmeye calisiyorum.

Sizin bahsettiginiz dogru. Fakat bu islemi import ederken değilde import ettikten sonra yapmamın yolu yok mu?

iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 11-12-2007 #6
ben sizin derdinizi hala anlayamamakla beraber
o zaman effect/power clip olayını bi deneyin. belki o işinizi görürü. yada bir fotoğrafa istediğiniz boyutu verdikten sonra diğer resmi tıklayın ve (Ctrl + R) yapın yani yaptığınız işi onun üzerine clonlayın. bu işi diğer hepsini seçerekde yapabilirsiniz yani birden çok objeyi bir anda aynı boyuta getirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

mtozer

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2007 #7
Evet, aslında pover clip ile oluyor fakat resmi hemen o cerceveye sıgdırsın istiyorum. Yani Pover clip yaptıktan sonra gidip Edit contents dememe gerek kalmasın istiyorum. Aslinda tum sorun bu.

Cunki elimde birkac degil 1000 e yakın islem gorecek nesne var. Diyorum ki. Edit contents dememe gerek kalmadan secer secmez icerisine sigdirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-12-2007 #8
iyide neden görselleri önce photoshopta istediğiniz boyutta ayarlayıp sonra corele almıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

mtozer

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2007 #9
iyide neden görselleri önce photoshopta istediğiniz boyutta ayarlayıp sonra corele almıyorsunuz?
Bahsi gecen nesneler dxf uzantılı. Ayrıca dosya olarak degilde nesne olarak (gruplayıp) islem yaptiriyorum. Photoshop un faydasi ne olacak burada?
Bu mesajdan alıntı yap

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-12-2007 #10
haklısın
ben ilk mesajdaki uzantı kısmını kaçırmışım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
erisine sdr, icerisine sigdir