erkek kuaförü cam yazısı

Tabela, Billboard, Raket Pano Vb. - erkek kuaförü cam yazısı ...

erkek kuaförü cam yazısı
ozgurnigdeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurnigdeli

Ressam / İzmir

erkek kuaförü cam yazısı

Alt 21-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

erkek kuaförü cam yazısı
erkek kuaförü cam yazısı
erkek kuaförü cam yazısı
erkek kuaförü cam yazısı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

acizane benden tavsiyeler

Alt 21-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ellerine sağlık ama yazarken çok nefes alıp vermişin 1
boyayı elinde değilde yanında bir tabure üstüne koysan daha rahat çalışırsın 2
cam yazısı yazarken milaj kağıdına çizip arkadan cama yapıştır öyle yaz 3
çok nefes alıp vermenden yazılarda yamukluklar olmuş 4
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 22-02-2011 #3
Cam yazılarında, fırçayla düz çizgi çekmek için ince bir çubuk-deynek kullanmak gerek, bu şekilde çizgiler daha düzgün olur ve nefes kontrolü daha iyi yapılır.
Bu mesajdan alıntı yap

ozgurnigdeli

Ressam / İzmir

Alt 23-02-2011 #4
Yorumunuz için çok teşekkürler ama

1 - Fırcanın çok düzgün çıkmaması nefes kontrolünden değil havanın epey rüzgarlı olmasından.
2 - Ben boyayı elimde tutuyorum böylece daha hızlı çalışabiliyorum.
3 - Milaj kagıdını ilk başladıgım yıllarda kullanıyordum.Vakit alıyor.Şimdi direk camın üzerine çiziyorum.Daha seri çıkıyor.
4 - Bahsettiğiniz çubuk degnege ıstaka diyoruz.Daha çok resim yaparken destek alacak yer kalmadıgı zamanlarda kulanıyoruz.ustanın tercihine göre çalışma sekli farklıdır.

Bahsettiğiniz konular hata degil daha çok teknik çalışma şekli dir.Her usta farklı teknikle çalışabilir.önemli olan ölçüdür.Yazının ortalanması aşagıdan yukarıdan sagdan soldan harf lerin arası uygun boşluklkar vs bunlarda hata varmı önemli olan budur.

İşin tekniğine gelince yaklaşık 30 senedir bu işi yapıyorum,altın varak,yaldız,piramit bombeli vs istediğiniz yazıyı istediğiniz teknikle yazarım.istediğiniz resmi çizerim.Bu işi sadece tr de değil almanya ve hollandada yaptım.Türkiyenin ilk pinstriper iyim.
Yakında burdan farklı resimler paylaşırım.teşekkürler saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
behcetreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

behcetreklam

Baskıcı / Burdur

Alt 24-02-2011 #5
yıllarca bizde saladık bu fıcaları. aranan adamdık odönemler müşteriler sıraya girerdi.bir tabelayı 3 günde yazardık astar at boya at kurumasını bekle cizimini yap sonra fıcayla yaz
bombey yap gölge ver yazıya. silah cıktı mertlik öldü artık şimdi teknoloji var
(eline sağlık güzel olmuş)
Bu mesajdan alıntı yap

ozgurnigdeli

Ressam / İzmir

Alt 24-02-2011 #6
Teşekkür ederim behçet reklam ustam,o silah bizi daha öldüremedi ama.Müşteriler hala sırada çok şükür.Herkes bu iş öldü diyo ama bizde bu işte ölücez heralde.Yaptıgın işi iyi yaptıgın sürece ,işini bildiğin sürece o iş ölmez bence.Aslında sadece ülkemizde böyle.Diğer ülkelerde çok farklı durum.Mesela amerika ingiltere ve bir çok avrupa ülkesinde fırça tutamayan ekmek yiyemiyor.hatta amerikada okulu bile var.yani tr fırca tutan avrupada fırça tutamayan para kazanamıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 24-02-2011 #7
Burada sadece görüş paylaşımında bulunuyoruz, hava koşulları uygun olmadığı zamanlarda yazı, camın arka tarafına yazılabilir, fırçanın çalışma alanı çok daralmış, fırçayla her türlü resim ve logo yapılamaz, bunun yerine, ilkin plottere geçiş yapmanızı öneririm, sıfır hata iş çıkartır. Teknolojiye ayak uydurmaya çalışmak en mantıklısı.
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 24-02-2011 #8
Marifet değil,sanat değeride sıfır.Erkek kuaförüne otobüs yazısı.Sen kendin beğendinmi yaptığın işi.
Bizde 40 yıl fırça salladık.siz Avrupadan Amerikadan bahsediyorsunuz.Bizde gördük Avrupayı.Avrupada hiç bu yazdığın yazı gibi yazı gördünmü.Gördüysen resimlerini ekleyebilirmisin.
Şablon yok.fileto yok,font karekter desen hiç bi fonta benzerliğide yok.Tamam fırça kullanmakta usta olabilirsin, buna sözümüz yok.
Şablon çizip yazsaydın ,bombe ,gölğe ,fileto atsaydın yazıların ıstakadan çıkmış gibi düzgün olsaydı,renklerde uyumlu olsaydı ve ben bunu görünce Bunu İzmirde bi arkadaş yapıyor diye iftihar etseydim. Çok yerdim kusura bakma burası paylaşım sitesi,bende fikirlerimi yazdım.
Bu mesajdan alıntı yap
kereta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kereta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-02-2011 #9
Helal olsun valla sizin iş de zor. Elinize yüreğinize sağlık (:
Bu mesajdan alıntı yap

ozgurnigdeli

Ressam / İzmir

Alt 24-02-2011 #10
Burada sadece görüş paylaşımında bulunuyoruz, hava koşulları uygun olmadığı zamanlarda yazı, camın arka tarafına yazılabilir, fırçanın çalışma alanı çok daralmış, fırçayla her türlü resim ve logo yapılamaz, bunun yerine, ilkin plottere geçiş yapmanızı öneririm, sıfır hata iş çıkartır. Teknolojiye ayak uydurmaya çalışmak en mantıklısı.
Hava koşulları uygun olmadıgı zamanlarda yazı her zaman camın arka tarafından yazılamaz.Arka taraf yani iç taraf buharlıdır ,buda yazının en büzük düşmanıdır.Fırçayla her türlü logo ve resim yapılır.Sen plotterla çalışmaya devam et bende klasik.İstersen bi ara izmire gel misafirim ol sana fırçayla sıfır hatasız nasıl iş çıkarılır ögreteyim.Teknolojiye lafım yok digital sistem olsun plotter olsun usta kişi hepsnini ögrenmenmeli.ama senin gibi böyle 2 ay plotterla çalısıp sonra tabelacıyım diye cıkanları ben cok gördüm.Eskiye saygın olsun biraz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cam yazı, sign painter, tabela, tabelacı