Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

Forum Duyuruları - Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları. ...

Cevapla
Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(55)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Standart

Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

Alt 20-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir forum sitesinde yönetici olan, Erkin KARATAŞ adındaki arkadaş, sitemiz ve yöneticilerimiz, hatta bu forumda bulunan 110.000'i aşkın üye hakkında, kendi maskot geliştirme konularında, aşağıdaki iddialarda bulunmuştur. Bu iddialara cevap verme hakkımız vardır. Aynı zamanda bu arkadaşımızın sitemize üye olarak, burada söylenenlere, cevap verme hakkı vardır. Bu cesareti göstereceğini sanmam ama bizden teklif etmesi.

Erkin KARATAŞ

Maskot konusuna gelince, bu konuyu biz forum içerisinde tüm üyelerimizin görebileceği bir şekilde tartışmaya açtık. Sonuç olarak Arı maskotunu forumumuzun maskotu olarak tasarlamaya karar verdik. Fakat bahsettiğiniz forumdaki kişiler fikir garipleri oldukları için forumumuzu yıpratmak adına bu fikrimizi de bizden çalmışlardır. Bu durum tabi ki üzücüdür, ama bu tarz sorunlar bizi yapmak istediklerimizden geri adım attırmamaktadır.
Bu ısıtıp ısıtıp sundukları konuya cevap verdiğimizi sanıyordum ama sanıyorum arkadaşlar ikna olmadılar, kendi sitelerinde cevap hakkım olmadığına göre buradan bir defa daha cevap vereyim. Kendi konularının başlama tarihi 29.12.2008'dir. Oysa bizim maskot gündemimiz çok daha önceleri başladı, bahsi geçen sitede grafikerler.net'te yönetici olarak görev yapan arkadaşlarda, yöneticilik yapmaktadırlar, o arkadaşlara sorabilirsin Erkin Bey. (eğer inkâr ederlerse konuları hala mevcuttur.)

Maskot olarak ARI fikrinin belirlenmesi bu çalışmalardan bir süre sonra başladı bizim arıyı maskot fikri olarak belirleme tarihimiz 02.04.2008'dir. Bu konudaki diyaloglarımızı içeren konuyu tüm üyelere açtık. Maskot belirleme.

Birde ARI fikri sadece maskot olarak belirlenen bir proje değil, ARI ÜYE uygulamamızında dahil olduğu bir projenin, parçası ve devamıdır, ve hala da bu paket proje kapsamında bekleyen projeler bulunmaktadır. Ama "yavuz hırsız ev sahibini kovarmış" hesabı bizi savunma yapmak zorunda bırakıyorsun. Yani şimdi biz size hiç dedik mi bu ARI fikrini bizden çaldınız diye. Unutmadan ARI ÜYE uygulamamızın başlama tarihi MAYIS 2008 dir. Siz konuyu ne zaman açmışsınız? 29.12.2008

Fikir hırsızlığı site olarak bizim mücadele ettiğimiz olumsuzluklardan biridir. İnsanları tanımadan insanlara fikir garibi diye çamur atmak her şeyden önce ayıptır ben bu söylemi arkadaşın gençliğine veriyorum. Profilinde yaşınız 24 yazıyor, ben 26 yıldır bu işin içindeyim yani senin yaşından 2 yılda fazla mesleki tecrübem var. Bizim nezdimizde koca bir siteyi fikir garibi olarak suçlaman hem ayıp hem de günahtır, biraz düşünerek yaz ve konuş diyorum sana. Fikre gelince sizin hayal bile edemeyeceğiniz bir çok proje hayata geçirilecek. İsterseniz size de sitenizi geliştirmek için çok daha farklı projeler önerebiliriz. Ne de olsa “meslektaş” sayılırız değil mi? Maskot konunuzu bu iddialar gündeme geldiğinden beri heyecanla takip ediyorum Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

Bir de “yıpratma” falan gibi şeylerden söz ediyorsun. Biz, sizde dâhil onunla, bununla uğraşsaydık Türkiye sıralamasında 275. Dünya sıralamasında 19.000 küsür site içinde şu anda bulunduğumuz yere gelemezdik. Biz insanlara çamur atmak yerine projeler ve fikirler üreterek bu günlere geldik, bu nedenle benden sana iyi niyetli bir tavsiye kardeşim; sen konunda ona buna çamur atacağına konuna odaklanıp biran önce bir şeyler yap. Büyüklerimiz "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz." derler. İş üret laf değil. Burada söylediğim şeyleri belki farklı algılayabilirsin ama ben düşüncelerimde ciddiyim. Bu alanda iyi şeyler üreten insanlara, kurumlara, sitelere sonsuz saygım var. Bu alanda yükselen her site bizim için bir kazançtır kayıp değil.

Aklını başına topla kardeşim, fikir çalmak hele hele sizden fikir çalmak bizim için en büyük hakaretlerden birisidir. Sizden fikir çalacağıma ya da esinleneceğime gider kendimi en yakın apartmandan atarım. Bunu sitenizde beni tanıyan arkadaşlarımızda bilirler istersen onlara sorabilirsin.

Son olarak teklifimi tekrarlıyorum:

Ben burada konuyu açtım… Her zaman cevap hakkın da vardır.
Demokratik bir ortamda cevap hakkını kullanma hakkın her zaman var ama bunu kullanabilme cesaretin olduğunu sanmıyorum.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 20-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı bence bu.. Bir şekilde reklamlarını yapmaya çalışıyorlar ama sağlam kayaya çarptıklarının umarım farkına varırlar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sonay Görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sonay Görkem

ℂ⋆

Yrd. Grafiker / İzmir

Standart
Alt 20-02-2009 #3
Bir türlü algılayamıyorum şahışları. Anlamadığım kanıtlanmış , göz önünde belgeleri bulunan bir olayın savunmaya çalıştıkları yönü neresi ?

Oysa onlar burada zamanında üye - yönetici olan kişiler. Zamanında kalkıp GRAFİKERLER.NET ' teki seviye ye ulaşamamış site taklit etmişler yada etmeye çalışmışlar.
Şimdi karşımıza çıkıp tekrar tekrar söylemenin herhangi bir anlamı olmasa gerek.

Son olarak ;

''Allah'ım sizi [COLOR="Red"]Hezarfen[/COLOR]'in şerrinden korusun'' Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

(Bu kadar çok boş konuşmalarına kızabilir , yüksekçe vızıldayabilir hatta olmadı sokabilir. Anlatabilmek adına.. Belki anca o şekilde anatılabilir.)
Bu mesajdan alıntı yap
oBİwAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oBİwAN(47)

Grafiker / Yalova

Standart
Alt 23-02-2009 #4
benim şehrimden böyle insanların çıktığını görünce inanın üzülüyorum gerçi siz onun ne dediğine bakmayın lütfen ordan burdan edindiği bilgilerler kendi kendini grafiker ilan eden kişiden başkası değil... biraz sert oldu galiba ama bazen orantılı güç kullanmak gerek Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Standart
Alt 24-02-2009 #5
Bu olay şuna benziyor: Hani küçükken bizim olmayan oyuncaklara bizim diye sarılırdık, sonra evde "nerden aldın?" sorusu karşısında "benim" derdik ya...halbu ki o bizim değil, bizim diye sahiplenmeye çalıştıgımız bir oyuncaktı...bizim diyerek kendi egomuzu tatmin ederdik belki...

Bu tür çirkin iftirarlarla insanlar sadece kendilerini kandırır Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları. Egolarını tatmin eder, başkaları buna kanar mı? Hayır...çünkü "GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ"...Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

Biz bu durumdan bir çok şey çıkarıyoruz, mesela: zamanında burada yönetici olmuş, kıymetini bilmektense şimdi demek ki başarı çekilmiyor.Buna da şöyle bir kaç örnek verelimErkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.
"HOROZ ÖLÜR GÖZÜ ÇÖPLÜKTE KALIR"
"KISKANMA NE OLUR ÇALIŞ SENİN DE OLUR"
....
Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.

Arkadaşın cevap vermeye hiç yüzü olacagını sanmıyorum ki istisna ama; belki verir Erkin KARATAŞ'ın sitemiz hakkındaki ithamları.
Ki sabırla beklerim ve dinlerim kendi ego tatmin yöntemini.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 24-02-2009 #6
yeter artık bunlara prim yaptırmayalım daha fazla bizi bilen biliyor adamları google bile tanımıyor... bence onlar muhattabımız bile değiller...

İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR... bu atasözünü ilk olayda yazıcaktım ağır olsun istemedim ama belliki bunlarda yüz yok...
Bu mesajdan alıntı yap
oBİwAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oBİwAN(47)

Grafiker / Yalova

Standart
Alt 24-02-2009 #7
Aynı zamanda bu arkadaşımızın sitemize üye olarak, burada söylenenlere, cevap verme hakkı vardır. Bu cesareti göstereceğini sanmam ama bizden teklif etmesi.
kalbımı basarım ki kesinde üyedir buraya
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Standart
Alt 04-03-2009 #8
Başka bi başlık altına yazmıştım ama linkini buraya da yazmak istiyorum.Bu linkteki mesajıma bakarsanız her şey bütün netliği ile ortaya çıkıyor.
Sitemize yapılan çirkin itham...
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 04-03-2009 #9
Başka bi başlık altına yazmıştım ama linkini buraya da yazmak istiyorum.Bu linkteki mesajıma bakarsanız her şey bütün netliği ile ortaya çıkıyor.
Sitemize yapılan çirkin itham...
Yapmış olduğunuz alıntılar doğru ise zaten ortada sorun kalmamış oluyor. Daha doğrusu yalanları ortaya çıkmış oluyor ama bilemicem beni aşar bu konular :utann:
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 04-03-2009 #10
Erkin KARATAŞ 1 haftadan bu yana arı gibi çalışmakta sanırım..Açmış olduğunuz konuya olan ilgisi ortada..8 yorum, 206 görüntülenme..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
erkin karatas, erkinkaratas

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Sitemiz için yapılan logo çalışması tekniksamet Logo Tasarımları 23 22-05-2010 13:54:49
Resim Hakkındaki Yorumlarınız bekliyorum turkishrepublic Dijital Sanat 5 18-02-2009 14:21:40

Kapat
Şifremi Unuttum?