(error)corel de kayıt sorunu..lutfen yardımm

Corel Draw - (error)corel de kayıt sorunu..lutfen yardımm ...

hknpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknpower

Grafiker / Ankara

Dosya23

Alt 06-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar.. corel de katalog yapıyorum.fakat son duzenlemelerı yapacagım. dosyayı artık save lemıyor.. error verıyor.asagıda resmını gonderıyorum.lutfen yardımcı olurmusunuz..
2 gundur bulamadım sebebını.yarın cörvlemem gerekıyor..
bu dosyayı hata veren backup dosyasını sıldıgım halde yıne dosyayı bulup aynı hatayı verıyor..

RapidShare: Easy Filehosting

RapidShare: Easy Filehosting

http://rs241cg.rapidshare.com/files/.../5155475/a.jpg

http://rs371tg.rapidshare.com/files/...1660048/aa.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MehmetBaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetBaran(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Verdiği hata TEMP klasörünün ya da dosyayı kaydetme yerinin dolu olduğu yönünde (ki genelde TEMP klasörü yüzünden olur)... İsterseniz o klasörü boşaltıp tekrar deneyin...

Şuan verebileceğim cevap budur... bilgim dahilinde... TEMP klasörü nerde derseniz sorun onu da söyleyeyim naçizane... kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-07-2008 #3
yada ozelliklerde temp klasorunu yerini değiştirin harddiskinizin daha buyuk ebatlı kısmıyla
Bu mesajdan alıntı yap
gecerin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gecerin

Grafiker / Çorum

mrblar

Alt 06-07-2008 #4
bendede sorun var ama error falan demiyor yaptığım çizimleri kayıt etmiyor kopyalama ve kesim ve yazım yapmıyor corel 14 kullanıyorum 15 gün önce falan yüklemiştim acaba demo falanmıydı anlamadımki yardımcı olursanız sevinirim temp dosyamda boş :c/windows/temp başka yerde yok demi temp arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetBaran(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2008 #5
"C:\Documents and Settings\M... D...\Local Settings" içinde de var TEMP klasörü... Oradakini boşaltacaksınız... Eğer bu klasörü göremiyorsanız "Araçlar, Klasör Seçenekleri" nden "Gizli ve Sistem Dosyalarını Göster" seçeneğini aktif hale getiriniz... Kolay gelsin...

...
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 06-07-2008 #6
4 cevap yazılmış ancak bunları goremıyorum.okuyamıyorum.. cevap yazanlara tesekkur ederım.. insallah açılır bıran once sıte ıle ılgılı sorun yasıyorum ama..
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 06-07-2008 #7
mehmetbaran hocam cok tesekkurederım verdıgınız bılgıler ıcın.. bu temp dosyasını buldum fakat ıcerısınde onemlı bır dosya bulunurmu.bosalttıgımda bazı programlara zararı olurmu?
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetBaran(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2008 #8
İçindekilerin tamamını silebilirsiniz... Hiç bir sakıncası yok, hiçbir programa zarar gelmez... Sadece klasöre zarar vermeyin (ismini, yerini değiştirmeyin)...

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-08-2008 #9
temp kalsörü zaten zararlı atık dosyaların bulundauğu yerdir silmekte bir sakınca yok ama kaydedememe sorununu tam ablıyamadım ancak kaydedeceğin bilgiyi yeni bir sayfaya çekip denersen düselir büyük ihtimalle
Bu mesajdan alıntı yap
abaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abaq

Yrd. Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 02-08-2008 #10
temp kalsörü zaten zararlı atık dosyaların bulundauğu yerdir silmekte bir sakınca yok ama kaydedememe sorununu tam ablıyamadım ancak kaydedeceğin bilgiyi yeni bir sayfaya çekip denersen düselir büyük ihtimalle
temp dosyaalrı zararlı atık dosyalardan ziyade bilgisyarın anlık işlermlere kulalndığı geçici dizin dosyaalrıdır yani bir zararı yoktur.
arada bir temizlemek gerekir

ayrıca 3 hafta önce sorun oluşmuş ama bu sorunlarla tekrar karşılaşan arkadaşlar için ek bilgi.

silmeden önce eğerki özellikle iptal etmemiş iseniz corel draw buraya backup ve auto backup alır

yani işinizin büyük ksımını zaten kurtarmıştır bu dosyaları başak bir klasöre kopyalayıp öyle silin.

hatat bu dosyaları kurtarın yeni bir corel draw açın ve kontrol edin, beni idare eder derseniz farklı kaydedin ve restart çekin tempi boşaltın.

ayrıca tavisyem corel drawın temp klasörünü kendiniz belirlemeniz, hem diğer programalrın temp i ile uğraşmassınız hemde istediğinizde kolayca erişebilirsiniz.

ayrıca temp dosyaalrının bulunduğu disk te yeterli alan olduğundan emin olun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
errorcorel, kayıt, sorunulutfen, yardımm