erzurum'dan bir dergi tasarımı. tavsiye lütfen

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - erzurum'dan bir dergi tasarımı. tavsiye lütfen Sponsorlu Bağlantılar okul dergimizin kapağı olacak... aday abileri... bi kritik lütfen. bu arada 1 yıldır ilgileniyom photoshopla. tavsiye içeren eleştiriler altın değerinde olacaktır teşekkürler...

evenstar-1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evenstar-1

Eğitimci / İstanbul

atatürk ve çocuk dergisi. tavsiye lütfen

Alt 13-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

okul dergimizin kapağı olacak... aday abileri... bi kritik lütfen. bu arada 1 yıldır ilgileniyom photoshopla. tavsiye içeren eleştiriler altın değerinde olacaktır teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 13-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resminiz görünmüyor.. Lütfen resim yükleme kurallarına göre tekrar yükleyiniz. Ayrıca éAtatürk ve Çocuk" isimli bir dergide en azından bir atatürk yada çocuk fotografı olmalıydı diye düşünüyorum. ayrıca renkler aşırı soluk olmuş.. tekrar elden geçirmemin doğru olacağı kanaatindeyim.
Bu mesajdan alıntı yap
"MouSe" isimli Üye şimdilik offline konumundadır

"MouSe"(26)

Yrd. Grafiker / Gaziantep

Alt 13-11-2007 #3
ya resimler görünmüyor
Bu mesajdan alıntı yap
grafikher isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikher

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 13-11-2007 #4
Bnece genel olarak iyi olmuş ama sadece en üstteki yazının siyah olması ve mevlananın o kadar beyaz içinde gri, sarımtrak olması göze batıyor .

birşey daha ekliyeyim o fontla yazılmış atatürk kelimesi atatürk ün vasıflarından hiç birini aktarmyor bence bakan kişiye , ben olsam daha sizri ve büyük fontları tercih ederdim . sadece tavsiyedir .

yanlış anlamazsan eksik gördüğüm son bir şeyi daha eklemek istiyorum , atatürk ve çocuk dergisinde mevlana ve semazenleri görüyorum tamam güzelde ne atatürkten nede çocuktan eser yok . kapak yazısına öyle bir sembol bulman gerekir ben olsaydım atatürkün harfleri öğrettiği tahta başındaki resmi üzerinde çalışırdım .
Bu mesajdan alıntı yap

evenstar-1

Eğitimci / İstanbul

Alt 13-11-2007 #5
arkadaşlar bu sayımızı mevlana sayısı olarak düşünüyoruz.temamız mevlana yani... hatırlatmak istedim
Bu mesajdan alıntı yap
grafikher isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikher

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 13-11-2007 #6
tamam ben mevlanaya birşey demediğimi söyledim ama derginin ismini sembolleştiren birşey daha eklemelisin bence .
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 13-11-2007 #7
evrenstar...

bu bir dergi kapagı ıse
daha okunalkklı bır baslık olmalı ve bu basklıla uyumlu bır baslık tasarımın olmalı derım ben.

bunun harıcınde semazenlere ve mevlana bana gore kaybolmmus
bıde o zemındekı resım
ne resmı onu pek cozemedım efes antık kentını anlatıyor bana sankı
ama mevlana ıle ılışkısı nedır?????

yazılardakı efektler bence hoş degıl karekter secımınıde goz onune alırsam hıc okunmuyor desem yerı.

bak sana kısa bır cozum, bayiiye git

bı aktuel, bilim ve teknik, chip vs vs...

kapaklarına bak....

emınım kı gereklı duzenlemelerı ona gore yapacaksındır....

sımdıden kolay gelsın arkadasım.
eline emegine saglık
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 14-11-2007 #8
Fontlar Değişmeli Bence Kolay Gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 14-11-2007 #9
öncelikle çalışmanın dikkate alınır bi kapak olmasını istiyorsan dergi adının fontunu düz bir karakterde çalışmana daha uygun bir renk seçerek yapmalısın(örnek dergi formatı: times veya national graphic) dönem yıl sayı gibi bilgilerin ç'nin kuyruğundan sonra yine düz bir fontla daha koyu bi tonla yazılması(tercihen bu zeminde: koyu mavi) sonrasında mevlananın gel şiiri bi çok insan tarafından bilinsede yinede okunmak ister onuda font ve renk olarak değiştirmelisiniz ama burada kullancağınız font tam el yazısı şeklinde olmayan kalın ve okunaklı bir karakter olmalıdır. son olarak zemine gelince zemindeki gökyüzü hoş ama mevlana ve mevleviler zeminde fazla emanet duruyolar bence mevlanayı anlatabilecek çok daha mükemmel zeminler oluşturulabilir.iyi çalışmalar

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap

evenstar-1

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-11-2007 #10
sağolun arkadaşlar... çok yapıcı eleştiriler geldi.dikkate alacağım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags