EsenlerPOST Gazete Tasarımı.

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - EsenlerPOST Gazete Tasarımı. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ESENLERPOST gazetesi Esenlerde çıkacak bir yerel gazete.Bu gazeteye yaptıgım çalısma okeylendi.Şu sıralar basılıyor.Fikirlerinizi almak isterim.Sizce nasıl olmus tasarım._????????...

hackervuslat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hackervuslat

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ESENLERPOST gazetesi Esenlerde çıkacak bir yerel gazete.Bu gazeteye yaptıgım çalısma okeylendi.Şu sıralar basılıyor.Fikirlerinizi almak isterim.Sizce nasıl olmus tasarım._????????

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Nerden baslasam bilmiyorum ama EsenlerPOST Gazete Tasarımı.

Hep keskin hatlar kullanmissin, hep ayni dikdörtgen sekiller içinde haberler.
Çok fazla çizgilerle ayirmisin konulari bunu her zaman kullanmamalisin.

En üstte kullandigin, sol ve sağ köşedeki resimlerin arasındaki haber başliklarinin hangisine ait oldugunu anlamak biraz güç.
Bunu önlemek için haber konusunu o resme yanaşik kullanmalisin. Sola yanasik yahut saga yanasik olarak...

Gazete logosunun hizasında başka bir haber basligi kullaniyorsan daha küçük bir puntoyla ve renksiz kullanmalisin ki gazete adi öne çıksın.

Renkli alanlar birbirine yapismamali. Aralarda renksiz alanlarla orantili olmali gazete.

Haberler belli bir dagilimda olmali.

Fontlarini yanyana haberlerde farkli kullanabilirsin.

Basarilar, biraz gazete incelesen senin için iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
hackervuslat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hackervuslat

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2008 #3
Bana ornek bir çalısma getırdıler.Onun uzerınden bunu yaptım.Gazeteyı normal sartlarda inceledim.Baktım.Olcdum tarttım biçdim vs.Nıhayetınde musterıye verırken son soz onun oluyor.Benım değil.Ben sadece guzelleştirmeye.Tasarımı zenginleştirmeye bakarım.Son soz onlardadır yınede.İlk gazeteleri oldukları için biraz amtor oldu sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
byimaj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byimaj(36)

Grafiker / Konya

Alt 20-02-2008 #4
amatörce bir çalışma olmuş, bariz olarak tipografi hataların var, dizayndan öte dizgisi kötü bence tabi bu söylediklerim senin şevkini kırmak için değil, burda söylenenler seni daha iyi biryere getirmek için. ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2008 #5
Evet geçici olarakda olsa Esenlerde yaşayan biri olarak.. biraz amatörce olmuş şunu tavsiye edeyim sana istanbul büyükşehirin GASTE diye bi gazetesi çıkıyor onu biraz alıp incelesen bence fena olmaz fikir vermesi açısından tabi bak ona deerim font seçim resim yerleşim planı gayet basit ve hoş GASTE nin yinede emegine sağlık kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 20-02-2008 #6
Bana ornek bir çalısma getırdıler.Onun uzerınden bunu yaptım.Gazeteyı normal sartlarda inceledim.Baktım.Olcdum tarttım biçdim vs.Nıhayetınde musterıye verırken son soz onun oluyor.Benım değil.Ben sadece guzelleştirmeye.Tasarımı zenginleştirmeye bakarım.Son soz onlardadır yınede.İlk gazeteleri oldukları için biraz amtor oldu sanırım.
biraz amatör demişsin ama aşırı derecede amatör olmuş desem.. güzelleştirme tasarım zenginleştirmeye bakarım demişsin ama hiç bise katmamıssın bu bir gazete değil bence, bu bir okul bülteni gibi bisey olmuş...

bir gazete dizgicisii olarak diyorumki sen bu konu üzerine çok çalış...

emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
rukiş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rukiş

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-02-2008 #7
sanki sutunlar birbirine girmiş gibi ama düzeltilemicek çok büyük şeler değil yapabilirsin emeğine sağlık....
Bu mesajdan alıntı yap
berguvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berguvan

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2008 #8
Bu gazete madem 4 renk basılıyor renkleri daha hoş kullanabilirsin!
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-02-2008 #9
ben 8 senedir aydın da yerel bir gazetede gazete dizaynı yapıyorum. gazete dizgisinde çok iyiyimdir. kendime güveniyorum. bu bölgede en iyisi olduğuma inanıyorum. ancak o kadar gazete dizaynını dört dörtlik yapmama rağmen bir tane bröşür hazırla dedikleri zaman hazırlıyorum ancak çok güzel olmuyor. o yüzden gazete dizgi olayı çok farklı bir şey. sana bu işte kötüsün demiyorum. belki çok güzel işler çıkartıyorsundur. ama bu gazete tasarımı hiç güzel olmamış. umarım ileride daha güzel sayfalar dizayn edersin.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-02-2008 #10
buraya çalışmalarımızı nasıl atacağız. ben yeniyim çalışmalarımı buraya koymak istiyorum. acil olarak mesaj yazarsanız sevinirim. çalışmalarım hakkında yorumlar almak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gazete