Eski Bir Tapınak Yazıtı. (M.Ö.900)

Edebiyat - Eski Bir Tapınak Yazıtı. (M.Ö.900) ...

Cevapla
Eski Bir Tapınak Yazıtı. (M.Ö.900)
sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Standart

Eski Bir Tapınak Yazıtı. (M.Ö.900)

Alt 15-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Güzel öğütleri olan bir yazı. O kadar eski mi bilmiyorum ama her dönem güncel. Paylaşmak istedim...

------------
ESKİ BİR TAPINAK YAZITI (M.Ö. 900)


Gürültü patırtının ortasında sükunetle dolaş, sükunette huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma.

İçten ol; telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü dünyada herkesin bir öyküsü vardır. Yalnız planlarının değil, başarılarının da tadını çıkarmaya çalış. İşinle ne kadar küçük olursa olsun ilgilen; hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir işi seçersen yaşamında bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın. İşini öyle seveceksin ki, başarıların bedenini ve yüreğini güçlendirirken, ürettiklerinle de yepyeni hayatlar başlatmış olacaksın.

Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol. Sevmediğin zaman sever gibi yapma. Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme. İnsanları yargılarsan onları sevmeye zamanın kalmaz..

Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

Yılların geçmesine öfkelenme; gençliğe yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme. Rüzgarın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgara göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir…

Ara sıra isyana yönelecek olsan da hatırla ki, evreni yargılamak imkansızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol.

Hatırlar mısın doğduğun zamanları? Sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse.

Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalış ki, bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya, yine de insanoğlunun biricik güzel mekanıdır.


-----------------Alıntıdır------------------
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Ezgi'nin Günlüğü-Eski Günlerimiz(Eski Arkadaş Albümü) evrem03 Müzik Videoları 2 05-05-2010 22:17:07
eski oda sakızlı 3D Studio Max 1 08-01-2010 13:34:01
Kudüs'te Haçlı bir Tapınak Şovalyesi Imperatore34 İllüstrasyon Çalışmaları 8 07-02-2009 14:36:47
Eski İzmir N/A8 Fotoğrafçılık 9 30-11-2008 20:23:37
eski ev met-out 3D Studio Max 7 13-10-2008 23:06:59

Kapat
Şifremi Unuttum?