Eski Resmi Yenileme

Photoshop - Eski Resmi Yenileme ...

Eski Resmi Yenileme
Qesta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qesta(50)

Webmaster / Manisa

Eski Resmi Yenileme

Alt 15-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
Herkes eski resmi yenileme için uğraşır bende eski resmi eski ama canlı yapmak istiyorum.
Şöyle izah edeyim;
Dedem 1 ay kadar önce rahmetli oldu.Onun vesikalık bir siyah beyaz resmi var fakat resim biraz soluk duruyor.Bulanık gibi..Bu resmi baskıya vereceğim ama biraz canlı olmasını istedim.

resmin orjinali küçük olduğu için corelde 1200 dpi çevirerek resmin ebatlarını büyüttüm ve jpg olarak kaydettim.Resmim bayağ büyüdü .
P.shopa aldım canlandırmak için sharpenin tüm olaylarını denedim istediğim netliği ve canlılığı alamadım..Sözüm meclisten dışarı fotoğrafçı [COLOR="Red"]X [/COLOR]YTL istedi.Bende azbuçuk anlıyoruz diye kendim tasarlamal istedim sadece baskıya verecğim..

Bu resmi canlandırmak için yardımcı olurmusunuz..Eskitmek istemiyorum.Renkliside var ama siyah beyaz eskiyi çerçeveleteceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

meierlink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meierlink(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bahsetiğin işlem uzun bir süreç alır...ben daha önce bir fotoğrafcıda bu tarz işler yapıyordum...eski resimlerin tamiri ve renklendirilmesi üzerine...birde montaj ve gelin damat işleri falan..

resmi photoshop ta aç...yüz tenini göz kaş dudak saç elbise varsa kravat süeter gömlek varsa gözlük hepsini ayrı ayrı path le sonra
path bölümündeki kutucuğun üstüne ctrl + sol tus yaparak pathi normal secim haline getir
istediğin gibi tek tek hue satarationdan (ctrl+u) ile renklendir...

yüzdeki çatlakları kırıkları stampa ile düzelt %20-%30 opacity ile...gereken bölgeleri sec ve filterdan median ile düzleştir...levels ve selective color kullanarakta verdiğin renkler üzerinde tonlama yapabilirsin..karışık değil esasında çok basittir ama zaman alır emek ister biraz Eski Resmi Yenileme...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
eski, resmi, yenileme