Etiket tasarım hakkında

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Etiket tasarım hakkında ...

Etiket tasarım hakkında
Elifsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Etiket tasarım hakkında

Alt 25-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Yeni üretime girecek bir şirket için (reçel, salam sucuk vs.) etiket tasarımı hazırlamam gerekiyor. Etiket ölçüsü : 9 x 15 diye belirtilmiş. Ben illustratorde vektörel olarak çizip efektleri photoshopda vermeyi planlıyorum. Daha önce birim ölçü ile çalışmadığım için tam bilemiyorum. Nasıl bu ölçüde hazırlayabilirim acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Birde bu konuya ek olarak aynı soruda yazmam gerekiyordu unutmuşum. Elimde fontlar var klasör halinde ama çok fazla olduğu için windowsa yüklemeden sadece o fontu seçip text olarak o görsele eklemek istiyorum birtanesini. Bunu nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
ramosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramosoft

Baskıcı / Ankara

Alt 25-11-2013 #3
o zaman sadece kullanacağınız yazı fontunu denetim masasından yazı tipleri kısmına yapıştırın işiniz bitincede geri silin
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #4
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-11-2013 #5
Birde bu konuya ek olarak aynı soruda yazmam gerekiyordu unutmuşum. Elimde fontlar var klasör halinde ama çok fazla olduğu için windowsa yüklemeden sadece o fontu seçip text olarak o görsele eklemek istiyorum birtanesini. Bunu nasıl yapabilirim?

Adobe Programları için gecerli olan :

C:\Program Files\Common Files\Adobe\ Fonts (yok ise oluşturun)

fontlarınızı bunun içirsine atarsanız adobe programları bu fotları görür sisteminize yüklemenize gerek yoktur ve böylece sisteminiz kasmaz sizde rahatlarsınız

yada;

Adobe - Corel - AutoCad - Office ..vs için

NexusFont (ücretsiz ) programını kullanabilirisiz

Program çalışır durumda iken sisteminizde yüklü olmayıp kullanmak
istediğiniz font veya fontları bir klasör içine alıp, bu klasörü programda akitifleştirdikten sonra office prog.dahil tüm programlarda kullanabilirsiniz Nexus programını kapattığınızda ise her şey eski haline geri döner. Sisteminiz daha hızlı ve font çöplüğüne dönmeden kullanabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #6
Çok teşekkür ediyorum emeğinize sağlık işime çok yarar bu bilgi sağolun...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #7
Merhaba arkadaşlar. Yeni üretime girecek bir şirket için (reçel, salam sucuk vs.) etiket tasarımı hazırlamam gerekiyor. Etiket ölçüsü : 9 x 15 diye belirtilmiş. Ben illustratorde vektörel olarak çizip efektleri photoshopda vermeyi planlıyorum. Daha önce birim ölçü ile çalışmadığım için tam bilemiyorum. Nasıl bu ölçüde hazırlayabilirim acaba?
Etikette de taşmalı çalışmalısınız... 15x21 açarsanız dökümanınızı dört yönden taşmalı olur...tabii bunu eski sürümler için söylüyorum yeni sürümlerde aynı ölçüde açıp bleed (taşma payı belirtebiliyorsunuz İnDesign gibi...)
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #8
Etikette de taşmalı çalışmalısınız... 15x21 açarsanız dökümanınızı dört yönden taşmalı olur...tabii bunu eski sürümler için söylüyorum yeni sürümlerde aynı ölçüde açıp bleed (taşma payı belirtebiliyorsunuz İnDesign gibi...)
Teşekkür ediyorum. Taşma payı illustratorde artboard'ı açarken yapsam, istenilen etiket boyunda olur mu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #9
Teşekkür ediyorum. Taşma payı illustratorde artboard'ı açarken yapsam, istenilen etiket boyunda olur mu acaba?
sizde hangi versiyon "AI" var şu anda?
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2013 #10
sizde hangi versiyon "AI" var şu anda?
ai cs6 var elimde
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları