etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben photoshop cs kullanıyorum. bi insan kafası resmi decupe ettim bu resmin etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım feather değerini 1 bile versem çok içeri giriyo ...

tsira_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tsira_(35)

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben photoshop cs kullanıyorum. bi insan kafası resmi decupe ettim bu resmin etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım feather değerini 1 bile versem çok içeri giriyo ne yapabilirim acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Nasıl içeri giriyor anlamadım
ama eğer düşündüğüm gibi dekupaj işlemini çok derinden yaptıysanız
Daha dikkatli ve kontrollü bir şekilde yeni bir dekupaj çalışması yapmanızı öneriyorum
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 27-05-2009 #3
Flu görünümlü silgiyi kullansanız olur gibi geliyor bana,anladığım kadarıyla bahsettiğim şekilde yapabilirsiniz,ben de bu yöntemi kullanıyorum her zaman.Hem yumuşak hem de şeffaf oluyor .
Bu mesajdan alıntı yap

tsira_(35)

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #4
silgiyle denedim olmuyo her tarafı eşit bi şerit halimde gitmem lazım ama olmuyo . yani kşinin fotografında vucudunu çevreleyen ince bi çizgi halinde ışık var mış gibi düşünün. dıştan içe doğru hafif şeffaflaşıyo.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #5
silgiyle denedim olmuyo her tarafı eşit bi şerit halimde gitmem lazım ama olmuyo . yani kşinin fotografında vucudunu çevreleyen ince bi çizgi halinde ışık var mış gibi düşünün. dıştan içe doğru hafif şeffaflaşıyo.
soru pek anlamadım... eğer feather komutu beğenmedınız ve ertrafında ışık gibi bir ey vermek istiyorsunuz, o zaman insan layer üzerine maus üzerine sağ tuşu tıklayin, çıkan menüden Blending Options ayralara girip, İnner Shadow ya da Outer Glow özelliği aktiv edip, resmi göre ayarları verebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

tsira_(35)

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #6
aslında başka fotoğraflarda feather değeri işimi görüyo ama bu fotoğrafta "1" değerini bile versem fotoğrafın içine kadar soluklaştırıyo
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #7
aslında başka fotoğraflarda feather değeri işimi görüyo ama bu fotoğrafta "1" değerini bile versem fotoğrafın içine kadar soluklaştırıyo
peki, o zaman değer resmi üzerine feather verin, daha sonra Ctrl + T (transform) ile o resmi küçültün... o zaman normal olarak solukluk o kadar belirgin olmaz, yani istediğin, aradığınız sonuça varolacaksınız
Bu mesajdan alıntı yap

tsira_(35)

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #8
teşk. deniycemetrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-05-2009 #9
fotoğrafınızın çözünürlüğü düşükse bu feather değerini etkileyebilir
"Image" > "Image Size" menüsünden "Resolution" değerinizi kontrol edebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap