excel grafikleri

InDesign - excel grafikleri ...

excel grafikleri
setas06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

setas06

Hiç Biri / Ankara

excel grafikleri

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle iyi günler
Excel de yapılmış istatistik grafiklerini indesign sayfasına copy paste ettiğimde resim olarak yapıştırıyor. başka bir dökümanda görmüştüm grafik üzerine (renklerine Falan sutun sutun ayrılıyor) indesign sayfasında da müdalale edibiliyor . böyle olması için nasıl kopyalamam veya ne yapmam gerekir. Resim olarak değilde grafik olarak kopyalamak istiyorum teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
place (yerleştir), bunu deneyebilirsin, istenilen hücre aralığını seçme imkanı da veriyor
Bu mesajdan alıntı yap
setas06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

setas06

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-04-2009 #3
onu denedim sayfadaki taployu getiriyor ama o tablonun grafiğini getirmiyor
Bu mesajdan alıntı yap
eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-04-2009 #4
Hımm şuan yapmadığım fakat düşündüğüm bir yol, adobe illustrator programında grafikleri düzenleyip şekillendirip çekebilmek. Fakat çekildikten sonra indesign içindeki tabloda rakamlarla oynandığında şekil değişirmi bilmiyorum. Denemek gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 14-05-2009 #5
önce illustratore yapıştırın. oraya vektörel olarak direkt excel tablonun aynısını alır. burdan yazıları convert edip indesign a alabilirsiniz. sonuç sorunsuz olacaktır. convert etmeseniz de olur ama ben hep convertliyorum ne olur ne olmaz kayma yapmasın diyeexcel grafikleri
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 15-05-2009 #6
önce corele yapıştırın ordan yazıları convert etmeden pdf yapın onu illustratorda açın. onu kopyalayıp in designa aktarırısanız istediğiniz sonucu alırsınız kanısındayım.

yada 2 ci yol olarak excelden convertsiz pdf yapıp illustratorda açın. onu in designa aktarın.
Bu mesajdan alıntı yap