excel

Microsoft Office Excel - excel Sponsorlu Bağlantılar en büyük hesap makinasıdır. satırlar ve sütunlardan oluşur. işlev seçeneği ile matematiksel işlemlerinizde kolaylık sağlayıcı formuller yapılabilir.köprü ile işlemlerimize görsellik katabiliriz. bu konuda sormak istediginiz sorular varsa yardımcı ...

excel
magneto2001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

magneto2001(37)

Grafiker / İstanbul

excel

Alt 18-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

en büyük hesap makinasıdır. satırlar ve sütunlardan oluşur. işlev seçeneği ile matematiksel işlemlerinizde kolaylık sağlayıcı formuller yapılabilir.köprü ile işlemlerimize görsellik katabiliriz. bu konuda sormak istediginiz sorular varsa yardımcı olabilirim.exceleace1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

didem_karaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

didem_karaci

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhabalar ben wordde otomatik hesaplama yapmak ıstıyorum ben bır grafıkerım evet ama nedense word ve excelle ılgılı bısey bılmıyorum tek bıldıgım sey bılmemek deıl ogrenmemenın ayıp oldugu excel

yardımcı olursanız sevınırım excel)
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 02-08-2007 #3
Excel de başlamanı tavsiye ederim.. basit toplama işlemleri ile başla.. uçsuz bucaksız bir deryadır. 4 işlemle başla.. ben 4 yıl önce kendi işyerimin tüm muhasebe kayıtlarını excelde tutuyordum..kendim yazdım ve çok iyi sonuçlar aldım..
Bu mesajdan alıntı yap
kamas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kamas

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 02-08-2007 #4
merhabalar ben wordde otomatik hesaplama yapmak ıstıyorum ben bır grafıkerım evet ama nedense word ve excelle ılgılı bısey bılmıyorum tek bıldıgım sey bılmemek deıl ogrenmemenın ayıp oldugu excel

yardımcı olursanız sevınırım excel)

WORD İLE HESAPLAMA YAPMAK

Word'de, tabloların veya metnin içinde yer alan matematiksel formüller kullanılabilir. İşte Word'ün gizli kalmış hesaplama yetenekleri...

1- Microsoft Word programını açın ve "Araçlar" menüsünden "Özelleştir" seçeneğine tıklayın.

2- Açılan yeni pencerede göreceğiniz "Komutlar" sekmesine tıklayın ve ilgili pencereye geçin.

3- Sol bölümde yer alan "Araçlar" satırına tıklayın.

4- Sağdaki kutunun içeriğini oklar yardımıyla kaydırın ve seçenekler arasından "Araçlar Hesapla"yı bulun.

5- Seçtiğiniz satırı, farenin sol tuşunu basılı tutarak araçlar çubuğuna taşıyın ve tuşu bırakın.

6- Şimdi de bu yeni hesaplama yardımcımızı deneyeceğiz. Belgenize basit bir matematik işlemi yazın.

7- İşlemin tümünü fare yardımıyla seçin ve Araç Çubuğu'nda göreceğiniz "Araçlar Hesapla" düğmesine tıklayın.

8- İşlemin sonucu, ekranınızın sol alt köşesinde belirecektir.

bu şekilde hesaplama yaparsın ama otomotikmi manuel mi bilemiyorum excel

bu arada alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap

didem_karaci

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2007 #5
Tesekkurler Kamas Cok Yardimci Oluyosun Bana Saol excel
Bu mesajdan alıntı yap

excelde formülasyon

Alt 02-08-2007 #6
excelde toplama yapmak istediğin satır ve sütünları mause ile tarayıp sayfanın üst kısmındaki topla simgesine basabilirsin bunun dışında birkaç formül:
işlem sonucunun görünmesini istediğiniz hücereyi seçtikten sonra
=topla( hücreleri seçiyorsunuz) ve sonra enter a basıyorsunuz
çarpım için *
bölme için /
simgelerini kullanıyorsunuz.

Kolay gelsin :cool1:
Bu mesajdan alıntı yap

didem_karaci

Grafiker / İstanbul

Alt 03-08-2007 #7
su-su yardımların ıcın cok tesekkur ederim excel
Bu mesajdan alıntı yap
kamas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kamas

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 03-08-2007 #8
ben tşk ederim didem ne demek bizim görevimiz yardımcı olmak.:P
Bu mesajdan alıntı yap
POLICE_0063 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

POLICE_0063

Grafiker / Gaziantep

Alt 06-09-2007 #9
Çok TeŞekkÜr Ederİm Bana Çok Yardimci Oldunuz SaĞolun.......
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-12-2007 #10
Excelde bir tablo hazırla . İstediğin hesaplamayı yapan.

Bu tabloyu seç ve kopyala .

word e geç . word e özel yapıştırı seç den bağ yapıştırı tıkla . excel tablosu orada . excede tabo değerleri değiştikçe word de de değişir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
excelde toplama yapmak, excelde toplama, excel, excellde otomatik hesaplam, word ile hesaplama