excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor

InDesign - excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor Sponsorlu Bağlantılar excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor. türk times new roman fontunu kullanıyorum. malesef yine görünmüyor. fontu sildim geri yükledim felan yok olmadı yapamadım. ...

excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor
greenyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

greenyas(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-02-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor. türk times new roman fontunu kullanıyorum.

malesef yine görünmüyor. fontu sildim geri yükledim felan yok olmadı yapamadım. yardımcı olabilirmisiniz.excelden data merge ile indesign e aktardığım metinde türkçe karekterler çıkmıyor

malesef iş tek tek yapılamayacak kadar çok adetli.

Not: mac kullanıyorum. sorun ondan kaynaklı olablir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

greenyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

greenyas(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-02-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sorun çözülmüştür arkadaşlar.
öncelikle exel dosyasının "unicode tex" seçeneği seçilerek kaydedilmesi gerekiyor.
sonra "unicode tex" ile kaydettiğimiz dosyayı indesign e çağırdığımızda sorun çözülüyor.
Unicode tex türkçe destekli olduğundan sorun çıkmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap