export hatası

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - export hatası ...

export hatası
bweijk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bweijk

Grafiker / İzmir

export hatası

Alt 25-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese kolay gelsin İllustratorda export yapmak istediğimde aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum
export hatası

Ramda sorun var demeyin çünkü corel kullanıyorum bu makinede ve hiçbir sıkıntım yok ve uzun süredir kullanıyorum. Sanırım ayarlarımda sorun var
export hatası
buda ayar sırasında gelen sayfa

bilen arkadaşlar yarıdımcı olurlarsa sevinirim

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilgisayarı kapat/ aç.
Bu mesajdan alıntı yap

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 25-01-2012 #3
bilgisayarı kapat/ aç.
yok arkadaş oda işe yaramıyor
:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 25-01-2012 #4
Yaptığınız işlem için yetersiz ram uyarısı almışsınız. Export etmeyin "Save as" menüsünden (sanırım baskı için kulanacaksınız) Press Quality presetini seçerek PDF olarak kaydedin. Bundan sonra o PDF belgesini Photoshopta açmak suretiyle üzerinden isterseniz farklı bir formatla kaydedebilirsiniz ya da PDF olarak bırakabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 25-01-2012 #5
Yaptığınız işlem için yetersiz ram uyarısı almışsınız. Export etmeyin "Save as" menüsünden (sanırım baskı için kulanacaksınız) Press Quality presetini seçerek PDF olarak kaydedin. Bundan sonra o PDF belgesini Photoshopta açmak suretiyle üzerinden isterseniz farklı bir formatla kaydedebilirsiniz ya da PDF olarak bırakabilirsiniz.
üzgünüm ama baskı içinde kullanmayacağım bunu jpg olarak müşteriye onaya göndermek istiyorum ve bunun içinde pdf kullanamam

mümkünse şunu öğrenmek istiyorum ayar sayfasının görünümünü yüklemiştim buradaki herşey normal mi? Normalse büyük ihtimalle bilgisayarda sorun var ve yeni yeni ortaya çıkıyor

teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 25-01-2012 #6
Bir önceki mesajımda belirtmiştim sanırım gözünüzden kaçmış. Ürettiğiniz PDF'yi isterseniz Photoshopta açıp jpg olarak kaydedebilirsiniz bunun dışında sorun export ederken kullandığınız ayarlarda bir sorn görünmüyor muhtemelen çalıştığınız doküman yoğun bir şekilde çizgi, nokta vs. ile yüklü buda makineyi yetersiz kılıyor olabilir. Bu bir sorun sayılmaz aslında benim makinem 8 gb ram buna rağmen bazı işlerde bu tip sorunlar yaşayabiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-01-2012 #7
Çalışmayı kopyalayıp başka bir sayfaya yapıştırın. Ordan export etmeyi deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 25-01-2012 #8
Bir önceki mesajımda belirtmiştim sanırım gözünüzden kaçmış. Ürettiğiniz PDF'yi isterseniz Photoshopta açıp jpg olarak kaydedebilirsiniz bunun dışında sorun export ederken kullandığınız ayarlarda bir sorn görünmüyor muhtemelen çalıştığınız doküman yoğun bir şekilde çizgi, nokta vs. ile yüklü buda makineyi yetersiz kılıyor olabilir. Bu bir sorun sayılmaz aslında benim makinem 8 gb ram buna rağmen bazı işlerde bu tip sorunlar yaşayabiliyorum.
benim makinem 2 gb ram var sorunsuz çalışıyorum diyebilirim illustrator u yeni kullanmaya başladım şimdiye kadar üzerinde çalıştığım en karmaşık dosya bu
bu dosya da fh 11 formatında geldi ben direkt açtım gerçi daha basit çizimlerde de arıza vermişti bilgisayarım neyse...

ilginize teşekkür ederim pdf i photoshopta jpg yapmak iyi fikir sağolun
Bu mesajdan alıntı yap

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 25-01-2012 #9
Çalışmayı kopyalayıp başka bir sayfaya yapıştırın. Ordan export etmeyi deneyin.
malesef işe yaramadı sanırım bir donanım sorunum var teşekkür derim
Bu mesajdan alıntı yap