Export yapınca görüntü netliği kaybı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Export yapınca görüntü netliği kaybı ...

olumsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olumsuz

Grafiker / Bursa

Alt 02-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir vektörel çizimi jpg&gif vs.. olarak kaydettiğimde tasarımdaki gibi net kayıt yapmıyor, renklerde cok olmasada soluk cıkıyor. 300dpi kaydettiğim halde çözünürlükte berbat.

Renk ayarlarında her seçeneği denedim ama düzelmedi. Daha önce o bölümde bir ayar yapmıştım olduğu gibi kayıt ediyordu ama bozdum sanırım.

Nasıl düzeltebilirim?

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 02-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Standart seçeneğini 4:2:2 değil 4:4:4 olarak ayarla bu jpegin net olmasını sağlayacaktır. Tasarımının ebtatı küçükse ve vectorel değilse bu net olacağı anlamına gelmez tabii ki. Tasarımı kendi ölçülerinden biraz büyüt ve öyle export et, çok faydalı olacaktır. Ayrıca ebat ayarıyla oynamış olabilirsin. Export sırasında onuda kontrol et.
Bu mesajdan alıntı yap
olumsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olumsuz

Grafiker / Bursa

Alt 03-07-2010 #3
4:4:2 olarak kaydettiğimde bulanık görüntü devam ediyor.

vektörel çizimi kaydedeceğim boyutta export ediyorum, yani ekranda 150x300px ise; 150x300px kaydediyorum, RGB 24 BIT ayarında.

gif kayıt için birkaç ayar yaptım aynı netlikte kaydetmeye başladı. ama jpg de problem devam ediyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafidizayn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafidizayn

Grafiker / Muğla

Alt 03-07-2010 #4
Ayarlar tamamen bu şekilde mi?
Export yapınca görüntü netliği kaybıExport yapınca görüntü netliği kaybı
Bu mesajdan alıntı yap