Facebook'ta sahte hesap kabusuna son

Teknoloji Haberleri - Facebook'ta sahte hesap kabusuna son ...

Cevapla
Facebook'ta sahte hesap kabusuna son
jelly123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jelly123

Ressam / İstanbul

Standart

Facebook'ta sahte hesap kabusuna son

Alt 18-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olan E-GÜVEN'in Facebook uygulaması GerçeXiz sayesinde mobil imza teknolojisi kullanılarak sahte ve gerçek hesapların ayırt edildiği bildirildi.
E-GÜVEN'den yapılan açıklamada, Facebook profiline kişinin mobil imzasıyla giriş yapmasına olanak sağlayan GerçeXiz uygulamasının, kişinin gerçek isim, soyadı, doğum tarihi gibi bilgilerinin gömülü olduğu mobil imza sertifikasıyla Facebook profil bilgilerini eşleştirdiği kaydedildi.

Uygulamanın eğer uyumsuzluk bulunursa, kişiye profile giriş yapma imkanı vermediği dile getirilen açıklamada, mobil imzasıyla kendi profilini imzalayan profil sahibinin, aynı uygulamayı kullanan arkadaşlarının listesinde "güvenli" olarak işaretlendiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, GerçeXiz'in, E-GÜVEN'in geliştirdiği ve bilgisayar ortamında yaratılmış her türlü dosyanın özetine nitelikli elektronik sertifika verme yetkisine sahip bir sunucudan aldığı zaman damgasını vuran bir sistem olan Tasdix'in bir uygulaması olarak çalıştığı ifade edilerek, Tasdix'in, çalışmaları fikri ve sınaı mülkiyet kapsamında sayılabilecek kişiler ile ticari sırlarına ilişkin zaman bilgisi elde etmek isteyen herkes tarafından kullanılabildiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan E-GÜVEN İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Tüzün "Türkiye'de kurumların olduğu kadar bireylerin de sanal ortamdaki güvenliğinin sağlanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sosyal hayatın bir parçası olan ve Türkiye'de binlerce kullanıcısı olan Facebook'a, mobil imza ile giriş yapılmasını sağlayan Gerçexiz sayesinde kullanıcılar, Facebook'a her girdiklerinde yasal geçerliliğe sahip kendi kimlik bilgilerini de onaylamış oluyor. Gerçexiz'in Facebook'ta sahte hesaplar yüzünden güvenlik sorunu yaşayan birçok kişinin hayatını kolaylaştıracağına inanıyoruz" dedi.

cnnturk.com
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Facebook'ta sürükle bırak devri başlıyor! Furkan EKMEN Teknoloji Haberleri 0 23-10-2010 20:23:51
Facebook'ta 9. Sıradayız Furkan EKMEN Teknoloji Haberleri 0 02-10-2010 17:29:32
Google'u Hesap Makinasi Frankfurt Google 21 03-03-2009 23:15:04
Hesap kabı alimyus Kitap kapağı, broşür, menü vb. 3 02-05-2008 23:06:12

Kapat
Şifremi Unuttum?