fade in fade out nasıl yapılıyor

Edius - fade in fade out nasıl yapılıyor Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar edius da yeniyim, edius 6.02 kullanıyorum ve kliplin sonuna ve ya başına fade in fade out vermek istiyorum bir türlü bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim, bir de ...

efhialtes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efhialtes

Sanat Yn. / Çanakkale

ünlem

Alt 29-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar edius da yeniyim, edius 6.02 kullanıyorum ve kliplin sonuna ve ya başına fade in fade out vermek istiyorum bir türlü bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim, bir de efekt panelinde ki efektlerin ayarlarınla nasıl oynayabiliriz ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

legatus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

legatus

Eğitimci / İstanbul

Alt 30-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
timeline'ye attığın klibe sağ tıkla, layouter'e tıkla. (F7 kısayolunu da kullanabilirsin.) açılan pencerenin sol alt kısmındaki menüden opacity and color bölümüne gel. source opacity'yi seçili hale getir. daha sonra source opacity değerini 0'a indir. yandaki timeline'dan 0.5 veya 1 saniye kadar ileri sardır. sonra tekrar source opacity değerini 100'e yükseltin. timeline'de keyframe'lerin olduğundan enim olun. tam tersi işlemi klibin sonuna da uygulayın. yani klibin sonundan 0.5 veya 1 saniye geriye gelin source opacity değerini 100 olarak belirtin klibin sonuna gelip source opacity değerini 0 olarak belirtin.
Bu mesajdan alıntı yap
legatus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

legatus

Eğitimci / İstanbul

Alt 31-08-2011 #3

hatta al sana bir de video benden fade in fade out nasıl yapılıyor
Bu mesajdan alıntı yap
esraee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esraee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-09-2011 #4
Edius 5"de ya da 4"de nasıldı hatırlamıyorum ama görüntüyü koyduğun timeline katmanının solunda mix yazar ona tıklarsan eğer görüntünün üstüne point koyup indirirsen fade out yapmış olursun zaten.:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap