Farklı Bir Cep Takvimi

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Farklı Bir Cep Takvimi Sponsorlu Bağlantılar Kendi Pizza Restoranım için tasarladığım takvim...Görüldüğü gibi üstteki takvim bilindik cep takvimleri gibi deil...Bu takvimin yapısını Flickr sitesinde yaptığım bi araştırma sayesinde keşfettim...Ve yapmaya karar verdim.Ancak takvimin dağıtımını ...

Farklı Bir Cep Takvimi
ertancn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ertancn

Grafiker / İzmir

Farklı Bir Cep Takvimi

Alt 28-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kendi Pizza Restoranım için tasarladığım takvim...Görüldüğü gibi üstteki takvim bilindik cep takvimleri gibi deil...Bu takvimin yapısını Flickr sitesinde yaptığım bi araştırma sayesinde keşfettim...Ve yapmaya karar verdim.Ancak takvimin dağıtımını daha çok lise ve üniversite civarında yapmam gerektiğine inanınıyorum...:>

Takvim ilk başta karışık duruyor ancak anladığınızda gerçekten kullanışlı bence...Bir tane örnek vermek adına 9 Mayıs Cuma gününü seçtim..Bu örnekte GÖZÜN HAREKETİ ile nasıl rahatça bulunduğunu görüceksiniz...Aynı zamanda hafta sonlarını küçük harfle yazarak hafta sonlarının bulunmasıda kolaylaştı...Kırmızı renk ile yazılan aylar "30" ve "29" çeken ayları gösteriyor.Aynı şekilde 30 ve 29 rakamlarıda kırmızı..Böylece hangi ayın kaç çektiğide hemen görülüyor...Farklı Bir Cep Takvimieace1:

Takvim fikri bana ait deil ancak hem ön tasarım hemde takvim için görüşlerinizi bekliyorum...
Farklı Bir Cep Takvimi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 28-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baya karışık ama ii bi düşünce bence fontu en azından biraz daha estetik bir font seçebilirsin böyle sanki yazılar birbiriyle çok iç içe gibi olmuş ama eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 28-12-2007 #3
bence hiç kullanışlı bir fikir değil. çünkü cep takviminin amacı önemli tarihleri işaretlemek ve gelecek bir zamanda yapacağın işlerin ne güne geldiğini belirlemektir. burda ben haziranda 21 işaretlersem temmuzda 21 i nasıl işaretleyecem?
Bu mesajdan alıntı yap
designerMUSTI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designerMUSTI

Grafiker / Bolu

Alt 28-12-2007 #4
Fena degil...

Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 28-12-2007 #5
bu takvimin yanına bir de kullanım klavuzu lazım...
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 28-12-2007 #6
bu takvimin yanına bir de kullanım klavuzu lazım...
eksiği buldun tebriklerFarklı Bir Cep Takvimi
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2007 #7
ben ne takvimden neden ön taraflardan bir şey anlamadım pizza ile ilgili hiç bir çey yok ilk tasarımdaki çiçeği pizza yapsaydın bari Farklı Bir Cep Takvimi
Bu mesajdan alıntı yap
ertancn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ertancn

Grafiker / İzmir

Alt 29-12-2007 #8
günümüzde artık insanlar önemli günleri ve benzeri şeyleri cep telefonundaki takvimden işaretliyor Farklı Bir Cep Takvimi ve bana göre artık cep takvimlerinde sadece arada bir takvime bakmak ve görseli ilede taşınabilir olmasını sağlamak gerekli...

Aynı zamanda ön görselde bir kaç pizza fotoğrafı koymak işi çok fazla basitleştirecekti bu nedenle pizzanın genç nüfusa seslenen bi yiyecek olduğunu unutmadan genç iişi bi şeyler yapmak lazımdı...

normal bi takvim herkesin cep telefonunda ve cüzdanında olduğu için farklı bir takvim taşımak için bir neden olacaktı..Ve sadece logoyu insanlara tanıtmak için bile yeterli olacaktır...Bu nedenle günümüzde işlevini yitirdi yitirecek olan cep takvimlerini görsel bir showa dönüştürmek ve taşınabilir kağıt parçaları yapabilmek için yeni fikirler gereklidir...

saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 29-12-2007 #9
bence cep takvimi devrimi bitti.
önemli günleri ve benzeri şeyleri cep telefonundaki takvimden işaretleyenler takvimede cep telefonundan bakar diye tahmin ediyorum ki hangimizde bir cep takvimi var?
bu tür zahmetleri çekmeye gerek yok diye düşünüyorum.
müşterinin isteği ise daha farklı promosyonlara yönlendirmeni öneririm.
ama illada cep takvimi olucak diyorsa emek etmişsin ellerine sağlık.
tasarımda pizzacı ile alakasız illüstrasyonlar kullanmışsın bence.
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-12-2007 #10
Kendi Pizza Restoranım için tasarladığım takvim...Görüldüğü gibi üstteki takvim bilindik cep takvimleri gibi deil...Bu takvimin yapısını Flickr sitesinde yaptığım bi araştırma sayesinde keşfettim...Ve yapmaya karar verdim.Ancak takvimin dağıtımını daha çok lise ve üniversite civarında yapmam gerektiğine inanınıyorum...:>

Takvim ilk başta karışık duruyor ancak anladığınızda gerçekten kullanışlı bence...Bir tane örnek vermek adına 9 Mayıs Cuma gününü seçtim..Bu örnekte GÖZÜN HAREKETİ ile nasıl rahatça bulunduğunu görüceksiniz...Aynı zamanda hafta sonlarını küçük harfle yazarak hafta sonlarının bulunmasıda kolaylaştı...Kırmızı renk ile yazılan aylar "30" ve "29" çeken ayları gösteriyor.Aynı şekilde 30 ve 29 rakamlarıda kırmızı..Böylece hangi ayın kaç çektiğide hemen görülüyor...Farklı Bir Cep Takvimieace1:

Takvim fikri bana ait deil ancak hem ön tasarım hemde takvim için görüşlerinizi bekliyorum...
Farklı Bir Cep Takvimi
benim hoşuma gitti.....

yani tembelleşen beyinlerimiz için iyi bir jimnastik. bakınca görmeyi öğretiyor. öğrenciler için de bu çok önemli tek bir bakışta soruyu anlamak. bu çok zaman kazandırır.

ana normal bir vatandaş için pek kullanışlı olmaz tabiki bu bir gerçek.

ben bu tarz puzzle mantığı ile yapılan işleri çok seviyorum....

güzel bi raslantı olmus dostum eline sağlık....
umarım müsterin beğenmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cep takvimi