farklı iki scannerle taranan bir resim ps de nasıl aynılaştırabilir

Photoshop - farklı iki scannerle taranan bir resim ps de nasıl aynılaştırabilir ...

farklı iki scannerle taranan bir resim ps de nasıl aynılaştırabilir
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 02-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese merhaba arkadaşlar. sizlere bir sorum olacak.canonscan lide25 ve ortalama bir epson markalarla aynı resimi daha sonra çıktısını almak için scannerden taradım. renkler konusunda birbirinden ciddi bir farklılık var. ben bunların renk vb. şeylerini aynılaştırmak istiyorum. bunu photoshopta nasıl yapabilirim. bir de arkadaşlar taradığım bu resim pvc lidir. bunun çıktısını alırken iyi çıkmıyor. photoshopta nasıl bir düzeltme yapsam bu pvc etkisi yok edilir.son olarakta markaları kullanan arkadaşlara soruyorum acaba bu iki marka scannerden renklerin taranan renge yakınlığı yakalama açısından hangisi daha iyidir. yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.selamlar.

fikri olan bir arkadaş yok mu acaba.fikir ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 03-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen flood yapmayın.Bilgisi olan arkadaşlarımız en kısa sürede cevap vereceklerdir.
Bu mesajdan alıntı yap
mailadresilazim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-07-2008 #3
ilk once monitor grafik ayarını tam yapmalısın sonra ps de kullandıgın renk goruntusu buraya kadar hersey ok sonra taradıgın dosyayı tam aynı yerinden ama tam olarak işaretleyip öyle taratmalısın ve dpi larıda aynı olucak tabi bundan sonra aralarında bir fark oluyormu bak belki birinin lamba ömrü daha azdır pvc icin pek yapılacak teknik yok match color gibi selective color gibi şeyleri deniyebilirsin yakın bir istediğin çıkar birde sharpness vermen iyi olur hafiften
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 05-07-2008 #4
ilk once monitor grafik ayarını tam yapmalısın sonra ps de kullandıgın renk goruntusu buraya kadar hersey ok sonra taradıgın dosyayı tam aynı yerinden ama tam olarak işaretleyip öyle taratmalısın ve dpi larıda aynı olucak tabi bundan sonra aralarında bir fark oluyormu bak belki birinin lamba ömrü daha azdır pvc icin pek yapılacak teknik yok match color gibi selective color gibi şeyleri deniyebilirsin yakın bir istediğin çıkar birde sharpness vermen iyi olur hafiften
ilginden dolayı teşekkürler arkadaşım. biraz daha ayrıntılı bahsetseydin sevinirdim. çünkü bazı yerleri anlayamadım. mesela monitor grafik ayarını tam nasıl yapabilirim. yine ps de kullanılan renk görüntüsü noktasını biraz daha açsan sevinirim. en sonda sharpness demişsin hangisine uygulamak gerekir. bunlara ilişkin biraz daha bilgi verirsen sevinirim. iyi çalışmalar. selamlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-07-2008 #5
Böyle konularda görselleri konunuza eklerseniz daha olumlu yorumlar alabilirsiniz.

Ayrıca Photoshopta Renk Ayırımı Nasıl yapılabilir ? konusunu okursanız photoshop ta profesyonel renk ayırımı konusunu öğrenmiş olursunuz bir nebze...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
aynılaştırabilir, bir, farklı, iki, nasıl, resim, scannerle, taranan