Farklı ortalama problemi

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Farklı ortalama problemi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar mesela 60x60 bi yuvarlak pathin içine resimi clipping mask yaptık yanlız ardından herhangi bi objeyi bu clipping mask yaptığım 60x60 olan pathe göre ortalamak yerine içindeki resimin ...

Farklı ortalama problemi
thierryhenry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thierryhenry

Grafiker / İzmir

Farklı ortalama problemi

Alt 21-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar mesela 60x60 bi yuvarlak pathin içine resimi clipping mask yaptık yanlız
ardından herhangi bi objeyi bu clipping mask yaptığım 60x60 olan pathe göre ortalamak yerine içindeki resimin boyutunun üzerinden ortalıyor..buda benim istediğim ortalamayı yapmamış oluyor..buna bi çözümü olan varmı acaba teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Clipin mask işlemini çalışmanı ortalayıp işini bitirdikten sonra yapman daha rahat çalışmanı sağlar kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
thierryhenry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thierryhenry

Grafiker / İzmir

Alt 21-12-2011 #3
buda bi yol tabiki ama tam olarak çözüm değil..resmi baz almasını engelleme varmı onu merak ediyorum..teşekkürler bu arada..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 21-12-2011 #4
buda bi yol tabiki ama tam olarak çözüm değil..resmi baz almasını engelleme varmı onu merak ediyorum..teşekkürler bu arada..
Çağırdığın görselin ebadı önemli sadece. Maske alanın 60x60, görsel farklı bir ebatsa illaki ortalamak gerekli olduğundan hazır bulunan bir komut. Zararına değil yararına bir sistem gereciFarklı ortalama problemi
Bu mesajdan alıntı yap