fazla fontlar

Fontlar - fazla fontlar Sponsorlu Bağlantılar bilgisayarımda 35.000 civarı font kayıtlı ama hem kasma problemi hemde bir fonttan birkaç tana olması nedeniyle ayıklama yapmak istiyorum manuel yapmak zorunda mıyım yok sa işime yarayan program ...

fazla fontlar
ozgun2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgun2

Grafiker / Çorum

fazla fontlar

Alt 27-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımda 35.000 civarı font kayıtlı ama hem kasma problemi hemde bir fonttan birkaç tana olması nedeniyle ayıklama yapmak istiyorum manuel yapmak zorunda mıyım yok sa işime yarayan program varmı/ yardım ederseniz çooook sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 27-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilgisayarımda 35.000 civarı font kayıtlı ama hem kasma problemi hemde bir fonttan birkaç tana olması nedeniyle ayıklama yapmak istiyorum manuel yapmak zorunda mıyım yok sa işime yarayan program varmı/ yardım ederseniz çooook sevinirim.
önceden sık kullandığın fontları bir klasörde topla onu yedekle
fazla fontlar her zaman sorun yapar bu yüzden ( corel için)
windows kullanıyorsan font navigator yardımıyla bunu düzenleyebilirsin
font navigatör corel in bir uzantı proğramıdır
fontlazım oldukça oradan seçebilirsin 400 adet fonttan sonrasını sistem kullanmıyor hatta
kaybolabiliyor yani silinebiliyor
Bu mesajdan alıntı yap

ozgun2

Grafiker / Çorum

Alt 27-06-2010 #3
(bilgisayarda kayıtlı font dosyaları vardı,hepsini birleştirdim 80.000 font yaptı. italik olanları sildim,font dosyası olmayanları sildim ve clone terminatör,Duplicate File Detective vb. 5,6 programla taratıp bulduğu aynı ya da benzer dosyarı da silince 35.000 dosya kaldı. Ama hâla birbirinin aynı olup adı değişik olan (abc bold/abcbold gibi) veya birbirine çok benzer fontlar var. LÜTFEN YARDIM EDİN.))
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-06-2010 #4
Fontexpert programını kullanmanızı öneririm.

Dosya isimlerine değil, fontların özelliklerine bakarak aynı fontları bulup, gereksizleri kolayca silebilirsiniz.

Sisteminizde fontlarla ilgili sorunları bulup, onarabilirsiniz.

Ayrıca bütün fontlarınızı kurmayıp, gerektikçe yükleyip, işi bitince kaldırarak bilgisayarınızın performansının düşmesini önleyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ozgun2

Grafiker / Çorum

Alt 28-06-2010 #5
Fontexpert hakkında kısaca bilgi verebilir misin programı çözemedim.
Bu mesajdan alıntı yap