FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı?

Dijital makineler - FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? ...

acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 22-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,

geçen hafta Hollanda Amsterdam'da avrupa'nın en büyük açıkhava reklam fuarlarından biri olan Fespa Dijital vardı.

Ben 1 günümü ayırıp baştan aşağı gezdim, teknolojinin sektörümüzdeki gelişimi muazzam boyutlarda gerçekten. 1 sene önce aldığınız makine bile yeni teknolojiler karşısında eskimeye yüz tutmuş gözüküyor.

o kadar çok üretici vardı ki hangisini gezeceğimi şaşırdım:smile: agfa nın fiyatını sormaya korktuğum UV bir flatbed makinası vardı ki hepinizin görmesini isterdim. Sanırım bu baskı makineleride bizim işimizdeki insanlar için pahalı birer hobi haline geldi:smile:

Benden başka giden, gören var mı merak ettim, yeni teknolojileri buradan tartışabiliriz herkese uygunsa.

Üç adet Türk firması gördüm: Vista display, Optimum reklam, Eurotech. Özellikle vista display büyük bi alan kiralamıştı, bu kadar büyük bir firma olduğunu bilmiyordum ben. Başka Türk firması gören var mı, ben kaçırmış olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

abdullah005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdullah005

Grafiker / Tokat

Alt 22-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar optimum reklammda vinil kaynatma makinesi varmış herhalde...fiyatı hakkında bilgisi olan var mı nasıl ni makine...teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
magicreate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

magicreate

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-05-2009 #3
"FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? "

Selam arkadasim, ben fuardaydim. merak ettigin birsey varsa soyleyeyim. Fakat o kadar yeni bir teknoloji gormedim. Piyasada gordugumuz butun makinalardan vardi. EFI, Mutoh, Gerber, Zund, Mimaki, 2-3 tane Turk firmasi vardi. bunlardan biri Optimum idi digeri ise Folyo uretimi yapan bir firmaydi. Hp'den Turkiyeden gelen HP yetkilileri vardi, o devasa makinalarinida gorduk tabiiki FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? fakat baski maliyetlerinin cok yuksek oldugunu gordum. Fuarda daha cok UV makinalar vardi. o kadar ucuz bir makinada gormedim acikcasi FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? en dusugi 89 000€ ile Mutoh'tu. Cinli firmalar yine agirliktaydi ozellikle sarf malzemeler konusunda. Benim ilgimi ceken DURST, MUTOH, EFI ve adini tam hatirlamiyorum Innovation teknoloji diye bir firmanin makinalari cok ilgimi cekti.
Bu mesajdan alıntı yap
acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 24-05-2009 #4
arkadaşlar optimum reklammda vinil kaynatma makinesi varmış herhalde...fiyatı hakkında bilgisi olan var mı nasıl ni makine...teşekkürler...
vinil kaynatma makinesi hiç duymamıştım, benim bildiğim branda kaynak makinesi var malzemeleri yüksek ısıyla birleştiren ama kim satar bilmiyorum.

"FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? "

Selam arkadasim, ben fuardaydim. merak ettigin birsey varsa soyleyeyim. Fakat o kadar yeni bir teknoloji gormedim. Piyasada gordugumuz butun makinalardan vardi. EFI, Mutoh, Gerber, Zund, Mimaki, 2-3 tane Turk firmasi vardi. bunlardan biri Optimum idi digeri ise Folyo uretimi yapan bir firmaydi. Hp'den Turkiyeden gelen HP yetkilileri vardi, o devasa makinalarinida gorduk tabiiki FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? fakat baski maliyetlerinin cok yuksek oldugunu gordum. Fuarda daha cok UV makinalar vardi. o kadar ucuz bir makinada gormedim acikcasi FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? en dusugi 89 000€ ile Mutoh'tu. Cinli firmalar yine agirliktaydi ozellikle sarf malzemeler konusunda. Benim ilgimi ceken DURST, MUTOH, EFI ve adini tam hatirlamiyorum Innovation teknoloji diye bir firmanin makinalari cok ilgimi cekti.
merhaba,

bende fuardaydım başlığı açma sebebim daha ziyade hep beraber makineleri değerlendirelim diye.
innovations dediğin firma, gandhi firmasi muhtemelen. Vutek ten ayrılan bir mühendis kurmuş firmayı bildiğim kadarıyla.

benimde konuşmak istediğim zaten UV makineler. Gandhi, durst, hp, agfa, vutek UV makineler yapmış. Hepsi başlı başına birer fabrika. Baskı hızları, kalitesi vs olarak. Ama fiyatlar korkunç. Özellikle flatbed makinelerin en ucuzu 200.000 € lardan başlıyor. Hp scitex 1 milyona yakın ve agfa nın makinesi 1 milyon € dan bile pahalıFESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı?

Bir makineye para ödediğimiz zaman aslında amacımız bu paranın kat be kat fazlasını kazanmaktır değil mi? peki böyle milyon Euro'luk makinelerle anaparayı çıkarıp, kara geçmek ne kadar sürer sizce:hmm2:
Bu mesajdan alıntı yap
magicreate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

magicreate

Grafiker / Yurtdışı

Alt 11-07-2009 #5
vinil kaynatma makinesi hiç duymamıştım, benim bildiğim branda kaynak makinesi var malzemeleri yüksek ısıyla birleştiren ama kim satar bilmiyorum.

merhaba,

bende fuardaydım başlığı açma sebebim daha ziyade hep beraber makineleri değerlendirelim diye.
innovations dediğin firma, gandhi firmasi muhtemelen. Vutek ten ayrılan bir mühendis kurmuş firmayı bildiğim kadarıyla.

benimde konuşmak istediğim zaten UV makineler. Gandhi, durst, hp, agfa, vutek UV makineler yapmış. Hepsi başlı başına birer fabrika. Baskı hızları, kalitesi vs olarak. Ama fiyatlar korkunç. Özellikle flatbed makinelerin en ucuzu 200.000 € lardan başlıyor. Hp scitex 1 milyona yakın ve agfa nın makinesi 1 milyon € dan bile pahalıFESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı?

Bir makineye para ödediğimiz zaman aslında amacımız bu paranın kat be kat fazlasını kazanmaktır değil mi? peki böyle milyon Euro'luk makinelerle anaparayı çıkarıp, kara geçmek ne kadar sürer sizce:hmm2:
Gercektende cok pahali makinalardi FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? belirlir bir fiyat arastirmasindan sonra sormamayi tercih ettim FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı?

Uygun olarak gordugum Mutoh'un UV yazicisdi. Buyuk ihtimalle almak icin sonbaharda almayi dusunuyorum.

Sordugun soruya gelince de italyada bir sirket taniyorum sadece baski yapiyorlar ama 5m genisliginde baskilar, sirketin yillik bilancosunun 10 milyon € oldugunu biliyorum. Sende biliyorsun ki Avrupa devletler toplulugu degil bir ulke gibi artik. Bu nedenle bir cok ulke ile gumruksuz calisabiliyorsunuz. Buda size daha cok musteri sagliyor.
Bu mesajdan alıntı yap