Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Logo Çalışmaları

Logo Tasarımları - Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Logo Çalışmaları Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar Ben kendi okulumda düzenlenen logo tasarım yarışması için birşeyler yapmaya çalıştım. Beğenirmisiniz bilmiyorum ancak iyi ve kötü yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.....

ßy_folkonsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Dosya19

Alt 19-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Ben kendi okulumda düzenlenen logo tasarım yarışması için birşeyler yapmaya çalıştım.
Beğenirmisiniz bilmiyorum ancak iyi ve kötü yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dostum logona yorum yapıcam ama önce şu kalın yazı karakterli mesajını normale çevir. Forum kurallarını ihlal ediyorsun...
Bu mesajdan alıntı yap

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2012 #3
Dostum logona yorum yapıcam ama önce şu kalın yazı karakterli mesajını normale çevir. Forum kurallarını ihlal ediyorsun...
bilmiyordum kusura bakmayın. düzelttim. yorumunuzu bekliyorum buyrun?
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-05-2012 #4
İlk logo üzerine yoğunlaşın derim siyah renk pek olmamış mesela kullandığınız maviyi siyah yerine deneyin mavi olan kısımları da beyaz veya lacivert yapın, kolay gelsin.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-05-2012 #5
3 logo denemenizde logodan uzak. özellikle 3ncü logonuz eğitim kuruluşlarından ziyade, blue-jean ya da converse tarzı ayakkabı, basket takımı arması tarzında... Okulunuza ait herhangi bir slogan, temsil eden maskot yada herkesin bildiği birtakım simgeler var mı?
önce onu sorayım...logo tasarımı için bir çıkış noktasına ihtiyacımız var.
Bu mesajdan alıntı yap

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2012 #6
şimdi düşünceleriniz güzel ve mantıklı öncelikle teşekkür ederim ve açıklamaya başlıyayım.
öncelikle bu logolarda aranan en büyük özelliğin ffal kelimesi yani okulun kısaltması olduğu bize vurgulandı.ayrıca meb logosu ve Atatürk'ten oluşan bir logo yerine biraz daha yaratıcı,farklı düşünceler teşkil eden bir logo olmasıda belirtildi. bende bu özellikler üzerinde durarak bu çalışmaları hazırladım.
neden sürekli siyah ve beyaz tonları(gri,kahverengi,mavi v.b) kullandığıma gelince: çok renkli olan logolar bana göre gerçekten çocuksu durmakla beraber her renk formada kullanılamayabiliyor. bende bunu göz önünde bulundurarak renk konusunda fazla birşey yapmak istemedim.
yazı fontlarına gelince çok araştırdım ama ancak bunlar uygun durdu.
fontlarda hazır stil,ışıma,gölge,degrade kullanmamaya netlik açısından önem verdim.
bu arada okulumuz logosunda fethiyeyi anlatan bir simge kullanmamda istenmedi.
okuldaki etkinliklerden,haberlerden,başarılardan,bahçeden yararlanarak yeni bir simge yaratmaya çalışmaylada uğraşma gereği duymadım çünkü bir logoda kullanılabilecek düzgün bir kavram yok Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Logo Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-05-2012 #7
Anladım... Eğitim ve kamu kuruluş logolarında, font konusunda tasarımcılarda sürekli bir sıradışı olmaya çalışma, çizgiyi aşma gibi bir gayret görüyorum. Halbuki bu tarz logolar toplumun tüm kesimine hitap edeceği için, bilimsel olarak algısı araştırılmış ve toplum tarafından en rahat okunan fontlar belirlenmiştir. Bunlar genelde serif, sans serif tarzı fontlardır. Neden kitaplar ya da gazeteler bu tarz fontları kullanıyor..yoksa onlar font modasını takip etmiyor mu?

Renkler konusunda da aynı tarz araştırmalar mevcut. Eğitim rengi konusunda her toplumun bir renk algısı vardır. Bunları araştır...ben sana neler olduğunu direk söylemeyeceğim ki sen tasarlayacağın logoyu neden tasarladığı bilesin ve de sana sorulduğunda neyin ne ve neden olduğunu anlatabilesin...

FFAL isteniyorsa bence onu daha büyük, daha net, daha albenili kullanmalısın... FFAL açılımı daha az dikkat çeksin... Fethiye ile ilgili neler var biraz araştır, tarihine gir...ben de merak ettim bakalım fethiye için bir sembol-simge bulabilecekmiyiz...Bu tasarım için mutfağa önce alışveriş, sonra yemek pişirme, sonra da lezzet verme sıralaması takip etmelisin...

Bir ekleme daha yapayım; Logo siyah-beyaz tasarlanmalıdır. Eğer sonuç başarılı ise hangi renkleri kullanırsan kullan etkisini yitirmeyecektir...örnek;

Bu mesajdan alıntı yap

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2012 #8
çalışmalarda fethiye ile ilgili simge aranmadığını belirtmiştim.
ilk iki logoda değişmesi gereken birşeyin olduğunu düşünmüyorum.
3. logoda çok boşluk oluştu ve okul logosunda gerçekten uzak kaldığı düşüncesi içersindeyim.
ayrıca altı üstü bir okul yarışması için saatler harcayacak kadar vaktim yok yazılılarım var.
son olarakta şunu söylemek isterim ben ne kadar güzel birşeyler yaparsam yapayım herkesin beğenmesinin imkansız olduğunu biliyorum. bu dünya böyle herkese göre herşey farklı...

o yüzden değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-05-2012 #9
bilmiyordum kusura bakmayın. düzelttim. yorumunuzu bekliyorum buyrun?
çalışmalarda fethiye ile ilgili simge aranmadığını belirtmiştim.
ilk iki logoda değişmesi gereken birşeyin olduğunu düşünmüyorum.
3. logoda çok boşluk oluştu ve okul logosunda gerçekten uzak kaldığı düşüncesi içersindeyim.
ayrıca altı üstü bir okul yarışması için saatler harcayacak kadar vaktim yok yazılılarım var.
son olarakta şunu söylemek isterim ben ne kadar güzel birşeyler yaparsam yapayım herkesin beğenmesinin imkansız olduğunu biliyorum. bu dünya böyle herkese göre herşey farklı...

o yüzden değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Fethiye simgesi isteniyor olarak algılamışım...düzeltildi...

Vaktinizin değerini bilmeniz çok güzel, ama sizin bile o kadar önemsemediğiniz bir konuyu buraya açarak bizlerin vaktinden yardım istemeniz biraz ironik oldu...
Bu mesajdan alıntı yap

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2012 #10
yok önemsememek gibi değilde diğer arkadaşlar a4'e çizip getiriyorlar, hatta kimisi amann boşver diyor,kim uğraşacak logoyla,boş iş bunlar diyip heves kırıyorlar bende bu durumda fazla ciddiye almamak durumunda kalıyorum.
ben 16 yaşındayım lise öğrencisiyim sizler kadar deneyimim bilgim yok.
benim içimden böyle geldi böyle yaptım. sizdende daha dikkat çekici fikirler gelir mi diye değerlendirmeye almanızı bekledim. tartışacak halimiz yok şimdi durduk yere..

ayrıca tekrar belirtmek istiyorum logo siyah beyaz olmalıdır,logoda kısaltma bulunmamalıdır,logoda desen degrade olmamalıdır gibi hatırlatmalardan sıkıldım.benim amacım fark yaratmak,standardın dışına çıkmak ve dikkat çekmekti o yüzden böyle hazırladım çalışmalarımı.görüşleriniz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları