File Format Converter

Yazılım Rehberi - File Format Converter ...

Cevapla
File Format Converter

File Format Converter

Alt 05-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

FileFormatConverter, Mutlaka İndirin

Ofis2007 ile yeni nesil uzantılara sahip olduk. DOCX, XLSX, PPTX vs. Nedir bu X eklentisi?

Microsoft Ofis paketi sayesinde hayatımıza giren formatlardan DOC, XLS ve PPT hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının artık aşina olduğu dosya uzantıları. Ofis2007 ile birlikte bu uzantılara bir de X harfi eklendi. Peki nedir bu X harfinin sırrı? Getirdiği değişiklik veya yenilikler neler? Bu yeni formatları eski ofis sürümlerinde açma şansı var mı?

Önce X harfinin getirdiklerinden bahsedelim. Yeni nesil bu dosyalar aslında içinde XML dosyaları ve klasörler barındıran birer arşiv dosyası. Microsoft, Ofis2007'de tamamen XML dosya biçimini benimseyerek Ofis uygulamalarının herhangi biriyle yarattığınız belgelerinizin XML biçimini destekleyen diğer programlar ile kolayca bağlantı kurmasını hedefliyor. Bilgisayarınızda Ofis2007 kurulu değilse üzülmeyin. Bu dosyaları sıkıştırma programları ile açıp içerdikleri dosya ve klasörleri görebilirsiniz. Mesela DOCX uzantılı bir dosyanın uzantısı RAR olarak değiştirerek winrar programı ile açabilir daha sonra içindeki XML biçimindeki belgeyi bir XML düzenleyici ile açabilirsiniz.

Eğer bunlarla uğraşacak vaktim yok ya da bunun daha basit bir yolu yok mu diyorsanız FileFormatConverter.exe dosyasını[COLOR="Blue"] Buradan indirin.[/COLOR]Adından da anlaşılacağı gibi bu küçük uygulama ile farklı dosya formatları arasında dönüşüm yapılabilmektedir.

Yaklaşık 30 MB uzunluğundaki bu programı indirip kurduğunuzda programlar menüsüne ya da masaüstünüze eklenen herhangi bir kısayol oluşmuyor. Ancak DOCX, XLSX ya da PPTX uzantılı dosyalar Ofis2003 tarafından tanınır hale geliyor. Artık bir DOCX uzantılı dosyayı Word2003 ile açabiliyorsunuz, açılış sırasında dosya otomatik olarak eski formata dönüştürülüyor. Bu dönüştürme sırasında Ofis2007 uygulamalarına ait yeni özelliklerin yok olacağını hatırlatmakta fayda var.

[COLOR="Blue"]Download: File Format Converter[/COLOR]

[COLOR="Silver"]Alıntıdır...[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
file format converter

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
AVI DivX to DVD SVCD VCD Converter N/A8 Yazılım Rehberi 0 25-01-2008 07:22:44
Eps Converter prok Freehand 6 30-12-2007 22:40:57
Free 3GP Video Converter 2.2 TeQo Yazılım Rehberi 1 22-08-2007 16:51:43
STOIK Video Converter VolkanTEKiN Yazılım Rehberi 0 10-06-2007 17:19:02

Kapat
Şifremi Unuttum?