filmci yada grafiker ne oluyor?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - filmci yada grafiker ne oluyor? ...

kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba filmci ne oluyor arkadaşalr bazı arkadaşalr grafik ve filimci oalrak çalıştım diyorlar bu filimci ne oluyor.

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 14-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu linkleri okumanı tavsiye ederim. Aradığın bilgileri bulabilirsin.

http://www.grafikerler.net/film-t1747.html

Matbaa Terimleri Sözlüğü
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 14-07-2009 #3
Ayrıca filim değil 'film'...
Bu mesajdan alıntı yap
kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-07-2009 #4
Bu linkleri okumanı tavsiye ederim. Aradığın bilgileri bulabilirsin.

http://www.grafikerler.net/film-t1747.html

Matbaa Terimleri Sözlüğü
teşekkürler link için öğrendim ne olduğunu

Ayrıca filim değil 'film'...
başlıka olması gereken gibi yazmıştım.sadece konu içerisinde bakamdan yazdığım için sorun oldu sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2009 #5
teşekkürler link için öğrendim ne olduğunu

başlıka olması gereken gibi yazmıştım.sadece konu içerisinde bakamdan yazdığım için sorun oldu sanırım.
Evet fark ettim fakat arka arkaya filim yazdıgınız için uyarmak istedim...
Yazma sorunu çekiyorsunuz anlaşılan . Acele etmeyin yavaş yavaş filmci yada grafiker ne oluyor?
Bu mesajdan alıntı yap
İbrahim KOKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

İbrahim KOKULU(36)

Grafiker / İzmir

Alt 15-07-2009 #6
bende eskiden filmciydim
Bu mesajdan alıntı yap
coskunalp98 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coskunalp98

Grafiker / Bursa

slm

Alt 17-07-2009 #7
dostum film ve grafiker kelimesinin anlam›n› bilmiyorsan flayet kusura bakma ama bu sitede iflin yok senin galiba yaaa )
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 18-07-2009 #8
dostum film ve grafiker kelimesinin anlam›n› bilmiyorsan flayet kusura bakma ama bu sitede iflin yok senin galiba yaaa )
Ne dediğinizi kendiniz anlayabildiniz mi acaba ?
Arkadaş bilmiyormuş ve öğrenmek istemiş... Öğrenmek isteyenlerde gelebiliyor bu siteye farkında iseniz...
Bu mesajdan alıntı yap
coskunalp98 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coskunalp98

Grafiker / Bursa

Alt 18-07-2009 #9
iyi güzel de bahsettiği şeyler grafikerlik mesleğinin yani matbaaların, ajansların ve gazetelerin olmazsa olmazları o yüzden dedim öyle, bilmemek tabiki ayıp değil ama olmazsa olmazlardan bahsediyorum ben
Bu mesajdan alıntı yap
leventelpen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leventelpen(53)

Karikatürist / İstanbul

Alt 18-07-2009 #10
Foruma 157.106 (yazıyla, yüzelliyedibin yüzaltı) kişi üyeymiş. Türkiye'de bu kadar sayıda "grafiker" olduğuna inanmıyorum. Başka sitelerde de benzer büyük rakamlar görüyorum ama bu, herkesin "işi bilen" grafiker olduğu, hatta "grafiker" olduğu anlamına gelmiyor. Çoğu bir şeyler öğrenmeye çalışanlar, hatırı sayılır bir kısmı da, çift giriş yapanlar veya "fake" kişilikler. Forumların olmazsa olmazıdır zaten "fake"ler filmci yada grafiker ne oluyor?

Öğrenmeye çalışanlar, bu işi forum üzerinden öğrenemeyecekler hiç bir zaman. Hiç bir forum, "Grafiker Okulu" değildir, olamaz. Bazı siteler, alenen böyle ibareler kullanıyor, "Online Grafiker Okulu" filan diye... Külliyen yalan... Kursta birebir, önünde intel işlemcili Mac olduğu halde bir şey anlamayan adam, online mı anlayacak? Gülerim.

Bu forumda, grafikerlik ile ilgili pratik hayatta herkesin karşılaşabileceği sorunlara, yine pratik karşılıklar bulunabilir, o kadar... Fazlasını beklemeyin.

Filmci, şu demek: Baskı hazırlığı yapılmış bir grafik çalışmayı, montaja hazırlamak üzere, polyester filme baskı yapan özel bir yazıcıdan (printer) çıktı alan grafik operatörüdür. Bu yazıcının özel ayarları vardır. Çoğu tasarım yapan grafiker (veya grafik tasarımcı) bu ayarları bilmez. Polyester film, tıpkı fotoğraf filmi gibi, kullanılmadan önce ışık görmemelidir. Film çıkış büroları veya servis bürolarında, bilgisayarlara bağlı özel bir ünite içinde bu yazıcılar barındırılmaktadır.

Film çıkışı ve eski düzen grafik atölyeleri hakkında bir yazım: Compugraphic, kamera, vario ve pikaj döneminde baskı hazırlığı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları