Film'li fotoğraf makinaları.(Eski)

Fotoğrafçılık Dersleri - Film'li fotoğraf makinaları.(Eski) ...

JemhoLie* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JemhoLie*

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslarım abilerim ablalarım..
Öncelikle herkeze iyi geceler diliyorum.
Benim Minolta AF 7000 fotoğraf makinam var.Fakat ben film li makinalardan hiç anlamıyorum yani o kadar cok soru varki aklımda sizden yardım istiyorum.Digital yerine bu makinayı kullansam nasıl olur masrafa sokarmı mesela film alması,sonra fotoğrafcıya gidip filmi resime cevirmesi acaba kac para ediyor,filmler kac cekimlik kac para ediyor bide estanene var bunu anlayamadım hocama sordum öğrenim gördügüm pek anlatamadı yada ben anlayamadım.Birde mesela digital fotoğraf makinalarında ısığı ayarlayabiliyoruz görüntü nasıl gözüküyorsa anında sizede öyle aktarıyor.Ama bu makinada ufacık kare camdan bakıyoruz ve hafif koyu gözüküyor ısıgı kareyi tam oldugu gibi nasıl anlayabilicez acaba ilerdemi ustalastıkca öğrenebiliriz?

Vericeğiniz cevaplar icin simdiden cok tesekkür ederim Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

._medusa_. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

._medusa_.(25)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benimde filmli şimdiki makinem 3D-2 . çok eski bir makine filmi 8 milyona alıyorum 100 lük film. filmleri banyoya verdiginde bir resim en küçük boyutunda 30 kuruş veriyorsun bu boyut arttıkça 30 30 parada artıyor birde flaş almak zorundasın gece çekim yapabilmek için. enstane nin ne demek oldugunu bilmiyorum ama cumartesi günü hocama bunu sorar ve açıklamayı yaparım. anolog makineler biraz para harcatıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
._medusa_. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

._medusa_.(25)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-01-2010 #3
Enstantane (Işıklama süresi)

(Fransızca: İnstantané) Obtüratörün açılması ile kapanması arasında geçen zaman; Yani, ışığa duyarlı alanın ışık aldığı süre. B (sınırsız) ile 1/10000 saniye arasındaki değerlerde ayarlanır ve otomatik pozlama veya tam otomatik işletimi olan fotoğraf makinelerinde, önceden yapılmış olan pozlama ölçümü doğrultusunda, gerçekleştirilir.
Bu mesajdan alıntı yap