Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''

İlginç Videolar - Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar'' ...

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Dosya16

Alt 26-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Neden yeşil ya da mavi?
Bu teknikte arkaplan rengi olarak genellikle yeşil ve mavinin tercih edilmesinin en önemli nedeni, bu renklerin ten rengine en uzak renkler olmalarıdır. Bu özellik ise post-prodüksiyon aşamasında arkaplan ile gerçek oyuncunun ayrılması işlemi sırasında önem kazanmaktadır. Çünkü ten renginde olmayan renk, bilgisayar tarafından daha çabuk ayrıştırılacak ve daha iyi sonuç verecektir. Yeşil rengin tercih edilmesinin diğer sebepleri ise yeşilin, renk olarak ton ve kontrast açısından daha verimli olması ve dijital ortamda daha çok veri içererek daha kolay ayrıştırılmasıdır. Renk seçimi konusunda teknik açıdan durum böyleyken kullanım açısından da bazı noktalar önem kazanmaktadır. Örneğin stüdyo dışında yapılan çekimlerde yeşil renk daha çok kullanılır çünkü gökyüzü mavidir. Çekilen oyuncunun göz rengi veya giydiği kostümler de renk seçiminde önemlidir. Örneğin kot pantolon giyen bir oyuncu için mavi renk seçilemez. Tüm bu kriterler greenscreen teknolojisinde renk seçimi için önem teşkil etmektedir. (alıntıdır)

Öğrenciyken görmüştük bu dersi paylaşımı izleyince hatırladım Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''
İnsanın hayal gücünün sınırının olmadığının kanıtı, teknoloji..

Güzel bi paylaşımdı teşekkürler creed..
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-02-2013 #3
Güzel bi paylaşımdı...
Uzay sonsuz boşluk..

Aslında boşluğun içinde azda olsa hidrojen olduğunu biliyoruz. O zaman what is the matrix? (Efsanedir / Ama çekimlerden sonra dahi çok hataları vardır.)
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2013 #4
Uzay sonsuz boşluk..

Aslında boşluğun içinde azda olsa hidrojen olduğunu biliyoruz. O zaman what is the matrix? (Efsanedir / Ama çekimlerden sonra dahi çok hataları vardır.)
Matrix 99 yapımı bi film, o döneme göre oldukça iyi bi yapımdı.
Keza Star Warsın, ilk serisi 77 de yapılmış mesela, eminim o da sınıfını en iyisiydi o dönemde..

Netice olarak hataların eknolojinin gelişmesiyle sabit olduğu kanaatindeyim..
Tabiki insan yapımı, dolayısıyla hatalar olması normal..

Ama nefis ziyafetler çıktığı kesin.. Örneğin Avatar Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-02-2013 #5
...Örneğin Avatar Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''
Avatar mı? Atalarımız Iyy ne çirkin şey bunlar pöeh der bunlara. James Cameron amcamın sadece terminatör biladerlerim ile çekmiş olduğu muhteşem yapıta hayır demezdim.

Teknolojik olduğu kadar da kurgulama bir araya geldiğinde izleyici olarak bir nebze çekiliyor sadece. Yoksa tamamı Allien ablalarda olduğu gibi 'tııs burdan çıkacak'' tısss burdan yiyecek moduna sokuyor adamı.

Sıkı bir film izleyicisi olarak teknolojinin son nimetlerini uygulayan tüm çalışanlara selamlar saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2013 #6
Avatar mı? Atalarımız Iyy ne çirkin şey bunlar pöeh der bunlara. James Cameron amcamın sadece terminatör biladerlerim ile çekmiş olduğu muhteşem yapıta hayır demezdim.

Teknolojik olduğu kadar da kurgulama bir araya geldiğinde izleyici olarak bir nebze çekiliyor sadece. Yoksa tamamı Allien ablalarda olduğu gibi 'tııs burdan çıkacak'' tısss burdan yiyecek moduna sokuyor adamı.

Sıkı bir film izleyicisi olarak teknolojinin son nimetlerini uygulayan tüm çalışanlara selamlar saygılar.
Adamlar emeklerinin bu denli küçümsendiğini görse heralde kendilerini en yakın köprüden atmakla kalmayıp körüyüde üstlerine patlatırlardı creed Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''

Bende sıkı film izleyicisisi olaraktan 007 james bond serisine saygımı sunmadan geçemicem..
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-02-2013 #7
... geçemicem..
Yahu avatar iyi güzel hoş ama bilim kurgu ve fantastik bir filme aşk meşk muhabbeti girdimi ben soğuyorum o filmlerden.

Bond serisi ayrıdır. Müziği, işleyişi ve hep kötü adamı tokatlaması fenadır.

Seri filmlerden kısa süren Indiana Jones serisi favorimdir. Ki ilk filmini VHS de izlemiştim hey hey..
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2013 #8
Yahu avatar iyi güzel hoş ama bilim kurgu ve fantastik bir filme aşk meşk muhabbeti girdimi ben soğuyorum o filmlerden.

Bond serisi ayrıdır. Müziği, işleyişi ve hep kötü adamı tokatlaması fenadır.

Seri filmlerden kısa süren Indiana Jones serisi favorimdir. Ki ilk filmini VHS de izlemiştim hey hey..
Aşkı sıkıştırmadıkları film mi var creed.. İzleyici istiyor adamlar ne yapsın Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''

Toz kondurmam özellikle müziğine Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar'' kurgu zaten süper.. E aston martinede geniş yer vermiş bir yapıt tabi Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''

Indiana Jonesu, jons yapan Harrison Forddur tabi Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 27-02-2013 #9
...
Aşksız film olsun 10 numara izleniyor. Bakınız ''HOSTELFinal Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''''

Tina ablanın sevdiğim şarkısıdır..

Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-02-2013 #10
Aşksız film olsun 10 numara izleniyor. Bakınız ''HOSTELFinal Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''''

Tina ablanın sevdiğim şarkısıdır..

Of naptın creed ya! Yok ben almiim..
Blade veya Underworld'u tercih ederim..

Hatun güzel söylemiş..
Adelenin son film için seslendirdiği parça oscar aldı bu arada..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları