Finder sorunu

Macintosh - Finder sorunu Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar herhangi bir programdayken kendiliğinden findere geçiyor ve finderdeyken bir süre sonra masa üstündeki klasörler gidiyo sonrada geliyo bu sorunu nasıl çözebilir yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler......

Finder sorunu
emre8586 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre8586

Grafiker / İstanbul

Finder sorunu

Alt 27-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar herhangi bir programdayken kendiliğinden findere geçiyor ve finderdeyken bir süre sonra masa üstündeki klasörler gidiyo sonrada geliyo bu sorunu nasıl çözebilir yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arka planda çalışan bir program olabilir... Cmd + Alt + Esc ile iş bitimine zorlayın, isteğiniz dışında bir program çalışıyorsa onu kapatın... Ayrıca bilgisayar aşırı yüklü gibi görünüyor, Finder kendini ara ara resetliyor (Relauch)... Ram yeterliliğine ve sabit diskin doluluğunu kontrol edin...
Bu mesajdan alıntı yap
emre8586 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre8586

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2009 #3
İlgilendiğin için teşekkür ederim ama hepsini yaptım ram de sabit diskte iyi durumda başka bir problem olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2009 #4
İlgilendiğin için teşekkür ederim ama hepsini yaptım ram de sabit diskte iyi durumda başka bir problem olabilir.
Eğer bunlar değilse sistemle ilgili ciddi bir sıkıntı var demektir... Çünkü finder sıkıntıları buna işarettir... Yedeklemeni yapıp sistemi yeniden yüklemeni tavsiye ederim... Belki şunu deneyebilirsin önce... Aplications > Utilities > Disk Utility'den önce Verify Disk Permissions sonra Repair Disk Permissions ile hardiskte ve sistemde olası küçük hataları düzeltebilirsin... masaüstü resmi varsa onu kaldırmanı öneririm...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
finder, sorunu