Flash 8 yardım

Flash - Flash 8 yardım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar flash 8 de herhangi bi jpeg resminin kenarlarını yuvarlamak istiyorum! Resimli veya metin le anlata bilecek varmı?şimdiden çok teşekürler Hayırlı ramazanlar!...

Flash 8 yardım
mssy35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mssy35

Öğrenci (Grafik) / Diyarbakır

Dosya19

Flash 8 yardım

Alt 25-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar flash 8 de herhangi bi jpeg resminin kenarlarını yuvarlamak istiyorum! Resimli veya metin le anlata bilecek varmı?şimdiden çok teşekürler Hayırlı ramazanlar!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mhmtzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mhmtzl

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
flash 8 de köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörtgen çizemiyorsunuz hatırladığım kadarıyla...o yüzden flash cs5 kurmanızı öneririm...

artık cs5 kullanmaya başladığınızı varsayarak;

resmin bulunduğu layer ın üstüne yeni bir layer açın ve köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörgen çizin, sonra bu üstteki layerı maske olarak atayın ve layerları kilitleyin olay bitmiştir artık resminiz köşeleri yuvarlatılmış şekilde görünecektir...
Bu mesajdan alıntı yap

mssy35

Alt 27-08-2010 #3
bende o işlemi flash 8 de denedim maskelemeyi bi türlü yapamadım deli oldum dmkki o özellik yokmuş Flash 8 yardım teşekürler!
Bu mesajdan alıntı yap
BloodyPuppet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BloodyPuppet

Öğrenci (Diğer) / Bolu

Alt 29-08-2010 #4
Aslında o özellik flash 8 de de var. Toolbardan rectangle tool u seçtikten sonra yine toolbarda aşağıda kalan options bölümünden set corner radius seçin, istediğiniz bir değiri girin. Değeri ne kadar yüksek yazarsanız köşeler o kadar çok yuvarlanır. Ardından, bu çizdiğiniz kenarları yuvarlanmış rectangle'ı resiminizin bulunduğu laryerın bir üst layerına ekleyin ve bu yeni eklediğiniz layerı mask olarak seçin. Bütün bunları yaptıktan sonra resiminizin kenarları yuvarlanmış olmalıdır. İyi çalışmalar, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

mssy35

Alt 01-09-2010 #5
Çok teşekürler çok işime ayradı maskeleme işleminden sonra yeni bir layer açıp o layere istediğimiz aniamsyonları yapabiliriz arkadaşalr! kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap