flash banner ölçülendirme

Flash - flash banner ölçülendirme ...

fatmabektas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatmabektas

Desinatör / İstanbul

Alt 28-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

flash ta hazırlayıp tamamladığım bir banner dan 3 farklı ölçüde kayıt yapmam gerek bunu nasıl yaparız
yardım ederseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Kadir Kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim bu konu hakkında bir sorunum olmadığı için şimdiye kadar bu konu hakkında bir bilgim olmadı ama bildiğim kadarıyla yeniden boyutlandıramazsın ama yalnış biliyor olabilirim bildiğim ise yeniden boyutlandırman için flash'ı siteye atınca html kodunda küçül değişikliler yaparak yeniden ölçülendirebilirsin.

Ben bu yöntemi biliyorum daha önce bu tip olayla karşı karşıya kalmadığım için herhangi bir araştırma yapmadım umarım yazdıklarım doğrudur. flash banner ölçülendirme
Bu mesajdan alıntı yap

fatmabektas

Desinatör / İstanbul

Alt 29-04-2008 #3
merhaba
cevap verdiğin için teşekkür ederim kadir .
peki sana bir soru daha sormak istiyorum ben banner yapmaya yeni başladım da şimdi müşterim benden bir firmaya banner yapmamı istedi ve 3 ayrı ölçü verdi ben 3 ayrı tasarım yaptım yani doğru olan bumudur yoksa her 3 banner de bir birinin aynısımı olmalıydı.
cevap verirsen sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-04-2008 #4
eger üç ayrı ölçü vermisse sanırım üç ayrı tasarım yapman en mantıklısı zaten benimde bildigim kadarıyla flashta ölcü degistiremesin mecburen ayrı bir calısmada ölcülerini degistirmelisin tabi arkadas gibi bende daha önce hiç aratırmadım ve işim olmadı flash banner ölçülendirme umarım yanlıs bilgilendirmiyorumdur
Bu mesajdan alıntı yap

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 29-04-2008 #5
3 ayrı banner yapman doğruydu bence, bana böyle birşey deselerde bende 3 ayrı banner hazırlardım.

Dediğim gibi Flashda ilk başta ölçülendirmeyi vermen lazım eğer çalışmayı yapıp ölçülendirirsen flash içindeki veriler olduğu gibi durur herhangi bir küçülme olmaz sadece sahnenin ebatı küçülür buda flash a koyduğun verilerin tam gözükmemesine yol açar. flash banner ölçülendirme

Dediğim gibi ben bunu biliyorum bir araştırma yapmadım ama Falsh'ı çok iyi bilenler nasıl yapıldığını bilir ama ben çok site gördüm böyle birşey görmedim daha..
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 29-04-2008 #6
sanırım
yapabilirsin ama actionscript kodlarıyla sahneye olan movieclip uzaklıklarını vererek yapabilirsin orneğin bir çiçek yaptn onun x ve ye koordinatlarını vererek yapılabilir cicekmc._x=Stage.width/2; şeklinde mc i ortalayabilirsin bu şekilde orantılı olarak diğer mc leri yerleştirebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

fatmabektas

Desinatör / İstanbul

Alt 30-04-2008 #7
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
marlowe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marlowe

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2008 #8
Farklı ölçülerde çalışman gerekiyorsa ve çalıştığın belgede belirli değişiklikler yaparak bunu küçültmek yada büyültmek istiyorsan bir fikir sana;

Çalışmalarında ölçü değiştireceksen, değişim zamanı geldiğinde çalışma alanı ölçülerini istediğin boyuta getir. Sonrasında Flash içerisinde Banner çalışmanı boş bir movie yaratıp onun içine taşı ve sonrasında da o movie içinden çıktıktan sonra info panelinden boyutunu istediğin ölçüye getir ve o şekilde Save As yap.

Sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap

Kadir Kara

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-05-2008 #9
Farklı ölçülerde çalışman gerekiyorsa ve çalıştığın belgede belirli değişiklikler yaparak bunu küçültmek yada büyültmek istiyorsan bir fikir sana;

Çalışmalarında ölçü değiştireceksen, değişim zamanı geldiğinde çalışma alanı ölçülerini istediğin boyuta getir. Sonrasında Flash içerisinde Banner çalışmanı boş bir movie yaratıp onun içine taşı ve sonrasında da o movie içinden çıktıktan sonra info panelinden boyutunu istediğin ölçüye getir ve o şekilde Save As yap.

Sevgiler
Evet bu dediğin yapılabilir ama bunu yaparsan bannerde görüntü kaybı olur diyelim bir png resmi var bannerde 100x100 pixsel sen banneri küçülttüğünde resmide 50x50 pixel küçülteceksin diye var sayarsak o zaman o küçülttüğün png resmi orjinal görünümünü kaybeder ve banner üzerinde kötü durur. Orjinal boyutta olmadığı için resmin pixelleri çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
marlowe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marlowe

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2008 #10
Evet bu dediğin yapılabilir ama bunu yaparsan bannerde görüntü kaybı olur diyelim bir png resmi var bannerde 100x100 pixsel sen banneri küçülttüğünde resmide 50x50 pixel küçülteceksin diye var sayarsak o zaman o küçülttüğün png resmi orjinal görünümünü kaybeder ve banner üzerinde kötü durur. Orjinal boyutta olmadığı için resmin pixelleri çıkar.
Haklısın Kadircim, zaten ben içeriğinden bahsetmeden tamamen vektör bazlı bir çalışmadan bahsediyorum. Ancak şu var, eğer bu banner içerisinde kullandığın görsel dosyaları yüksek çözünürlükteyse o zaman problem olmaz. Söylediğin etki sadece belirli bir çözünürlük altı için geçerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
banner, flash, ölçülendirme