flash bannerimi gif yapabilir miyim ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - flash bannerimi gif yapabilir miyim ? ...

Emreistanbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Emreistanbul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar sitemde flash banner var ve sitemi çok kasıyor.. üyelerim şikayetçi fakat bir çoğuda beğeniyor banneri bende araştırdım gif yaparsam eğer düzelir diye düşünüyorum.. sizden bu konuda yardım istiyorum gif haline dönüştürsem aynı şekilde görünürmü yoksa görüntü çok fazla bozulurmu ? siteme ulaşmak için googlede restorasyon yazınız 2. sıradaki site benimki.. şimdiden teşekkürler cvp bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 09-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar,
Swf bir dosyayı gif yaptığınızda kalite bozulur. Malasef kalite kaybına uğrar ve swf olan dosyadaki netliği alamazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 09-11-2009 #3
arkadaşlar sitemde flash banner var ve sitemi çok kasıyor.. üyelerim şikayetçi fakat bir çoğuda beğeniyor banneri bende araştırdım gif yaparsam eğer düzelir diye düşünüyorum.. sizden bu konuda yardım istiyorum gif haline dönüştürsem aynı şekilde görünürmü yoksa görüntü çok fazla bozulurmu ? siteme ulaşmak için googlede restorasyon yazınız 2. sıradaki site benimki.. şimdiden teşekkürler cvp bekliyorum..
Animation gid ile aynı hareketleri yakalamanız zor...
Banner dokumanını görebilirsem belki size uygun seçenekleri sunabilirim, ona göre uyarlarsınız sitenize.

Google 2. sıra ?
Genel de mi Türkçe demi flash bannerimi gif yapabilir miyim ? BU tür bir yönlendirme çok zor olmuş.
Bu mesajdan alıntı yap

Emreistanbul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-11-2009 #4
Animation gid ile aynı hareketleri yakalamanız zor...
Banner dokumanını görebilirsem belki size uygun seçenekleri sunabilirim, ona göre uyarlarsınız sitenize.

Google 2. sıra ?
Genel de mi Türkçe demi flash bannerimi gif yapabilir miyim ? BU tür bir yönlendirme çok zor olmuş.
flash bannerimi gif yapabilir miyim ? haklısınız hocam yönlendirme biraz kötü olmuş ama google indexlemesini istemiyorum bu konuyu googlede türkçe sayfalarda arar zaten siz arama yaptığınızda normal olarak com.tr olarak kayıtlı herkezde.. ama siz googlede "türkiye restorasyon" olarak aratırsanız eğer en başta benim sitem çıkacaktır.. bana uygun birşey önerirseniz çok sevinirim çünkü googlede sevmiyor banner olayını değiştirmem lazım artık sanırım.. ilginize teşekkürler cvp bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 10-11-2009 #5
flash bannerimi gif yapabilir miyim ? haklısınız hocam yönlendirme biraz kötü olmuş ama google indexlemesini istemiyorum bu konuyu googlede türkçe sayfalarda arar zaten siz arama yaptığınızda normal olarak com.tr olarak kayıtlı herkezde.. ama siz googlede "türkiye restorasyon" olarak aratırsanız eğer en başta benim sitem çıkacaktır.. bana uygun birşey önerirseniz çok sevinirim çünkü googlede sevmiyor banner olayını değiştirmem lazım artık sanırım.. ilginize teşekkürler cvp bekliyorum..

Eğer doğru siteye bakıyorsam ki sanırım doğru ( forum ) bu bahsi geçen animasyona banner dememiz biraz yanlış olacak flash bannerimi gif yapabilir miyim ?
Güzel bir animasyon yapmışsınız bende yeri ve kullanımı itibari ile beğenenler sınıfındayım.

Bununla beraber siteye bir kez girren kullanıcıların cashe'ine girdiği için aslında sorun olmaması lazım. Ben yükü tam olarak bağlantı hızımın çok yüsek olmasından algılayamıyorum.

Animasyonun içinde kullandığınız resimlerin formatı nedir acaba ?
jpeg ? png ?
Bu mesajdan alıntı yap

Emreistanbul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2009 #6
jpeg hocam resimler her biri 1 - 1.5 mb boyutlarında jpegler bende çok beğeniyorum ama siteme genelde yeni ziyaretçiler gelirler googleden genel olarak.. her birinin pc sine yüklenmesi 2 dakka sürüyor bannerin.. yada ben size gif olarak değilde şöyle sorayım bu banneri biraz küçültmemiz mümkün değilmi ? yarı yarıya mesela normal swf dosyasının boyutları 2.5 mb.. ilginize teşekkürler cvp bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 10-11-2009 #7
jpeg hocam resimler her biri 1 - 1.5 mb boyutlarında jpegler bende çok beğeniyorum ama siteme genelde yeni ziyaretçiler gelirler googleden genel olarak.. her birinin pc sine yüklenmesi 2 dakka sürüyor bannerin.. yada ben size gif olarak değilde şöyle sorayım bu banneri biraz küçültmemiz mümkün değilmi ? yarı yarıya mesela normal swf dosyasının boyutları 2.5 mb.. ilginize teşekkürler cvp bekliyorum..

Resimlerinizi Png formatında kaydedip dokümana yeniden tanıtınız.
Dosya boyutu düşecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

Emreistanbul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2009 #8
flash bannerimi gif yapabilir miyim ? yani en baştan flash banneri png resimlerlemi yapmalıyız ? bu arada çok soru sorduğum için özür dilerim ama bilgisizim bu konularda hızlı ve öğretici cvplarınız için tşkler tekrardan..
Bu mesajdan alıntı yap

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 10-11-2009 #9
flash bannerimi gif yapabilir miyim ? yani en baştan flash banneri png resimlerlemi yapmalıyız ? bu arada çok soru sorduğum için özür dilerim ama bilgisizim bu konularda hızlı ve öğretici cvplarınız için tşkler tekrardan..
Flash animasyonlarda png formatı kullanmak idealdir.
şu an için en başa dönmenize çok gerek yok. Resimler mutlaka duruyordur, resimleri Png formatına dönüştürüp daha sonra flash dokümanınızdan resimleri change ediniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Emreistanbul

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2009 #10
ben bu banneri bir arkadaşıma yaptırmıştım ve şimdi ona ulaşmam mümkün değil :S ama resimler bende mevcut bu konuda eğer uzun sürmüyecek bişey ise söylediğiniz çalışma.. swf dosyasını ve resimleri size atıp yardımcı olmanızı istersem çok şey mi istemiş olurum :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları