Flash butonla dw dan frame çağırmak??

Flash - Flash butonla dw dan frame çağırmak?? ...

istanblue34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba nette ve grafikerler nette aradım bulamadım biraz karışık ama aminim kolay çözümü olan bir sorunum var.şimdi flashta bir buton hazırladım bunu dw da swf olarak ekledim ancak html de iframe olarak çalışan bir menüm var.yapmak istediğim flashta hazırladıgım butona tıkladığımda frame sayfanın ortasında görüntülensin.flash ın actions da linki nasıl vermeliyim...
iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
soru anlaşılmıyormu yoksa kimse bilmiyormu?
Bu mesajdan alıntı yap
darkdragon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkdragon

Bilg. Teknikeri / Manisa

Alt 07-12-2009 #3
butona action ile nasıl link veriyorsan o alandaki yerin targetini sendi iframe nin ismini yaz sorun kalmaz. yani getURL("anasayfa.html","icerik"); dersen sorun olmaz çalışır iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2009 #4
öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim yoksa çatlayacaktım kimse bakmıyor diye.
ama ne denediysem olmadı senin dediğinde olmadıFlash butonla dw dan frame çağırmak??
bi index.html var birde cerceve1.htm olabilecek bütün ihtimalleri defalarca denedim heryerde araştırdım ama ne yaparsam yapayım flashta yaptığım butona tıklayınca iframe de değil aynı sayfa içinde cerceve1 in bütün içeriğini gösteriyor(yani anasayfa,hakkımızda,ürünler,iletişim)
yani şu:
on (press) {
getURL("index.html", "cerceve1");
}
Bu mesajdan alıntı yap
PrtSc SysRq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PrtSc SysRq(26)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-12-2009 #5
Şöyle anlatıyım.

Frame farklı sayfalar yani bir linke tıkladığımızda yeni bi sayfada sekmede felan değil frame le oluşturduğumuz bizim oluşturduğumuz sayfaya gidecek aynı domainden.

Target diye bi seçeneğimiz var. bunu frame mimizin ismini yani sayfanın ismini gösterirseniz çalışacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 16-12-2009 #6
bunların bir çogunu denedi olmadı malesef bende en son dw revoller i kullandım üzerine gelince resim degısıyo vede lınk verebılıyorum. flashta aynıydı oyle bır lınk yaptım ama olmadı malesef ama yınede acıkca yazabılecek varsa yazsın çünkü başkalarına yada bizede lazım olabılır
iyi çalışmalar, sınırsız tasarımlar...
Bu mesajdan alıntı yap